mayıs 2010 anneleri

Ynt: mayıs 2010 anneleri

12/31/2010 08:09:00

çok geçmiş olsun sevda umarım Kıvanç hemen iyileşir. Defnede bir önceki gece ateşlendi bizde çok korktuk. süt konusundada kendini üzme yapacak birşey maalesef yok bebişler ne zaman uygun görürse o zaman kesiyorlar emmeyi :)
Sevgiler...

12/31/2010 08:47:00

sevda 1 emmese de sağarak sütünü biberonla verebilirsin. İlk başlarda az az gelse de pes etme sürekli sağ. Hatta çiftli sağma makinalarından al veya kirala gerçekten süt üretimini inanılmaz etkiliyor.

12/31/2010 10:50:00

evet çift sağmalılar bence de daha iyi. ikiz bebek varmış gibi uyarı yolluyorlarmış beyine..
ozan da 2 gün önce sünnet oldu aynı gün diş de çıkarttı garibim..zaten sık uyanırdı bu aralar arttırdı..emme işi de uykuluyken emiyor daha iyice ama uyanıkken 1-2 dk sonra etrafı incelemeye ya da ağlamaya başlıyor..
bir ara mayıs bebeklerimizi tanıştırsak ya...

12/31/2010 11:05:00

tanıştıralım valla çok iyi olur. ben çalışıyorum ama uymaya çalışırım...

12/31/2010 15:11:00

tanışalım kaynaşalım ama nerdesiniz? Ben Ankaradayım. Bir de iki bebekle tek başıma biraz zor çıkarım herhalde :)

01/01/2011 19:35:00

ben de Ankaradayım. Bebekler konusunda yardıma hazırım :)

01/02/2011 19:08:00

Slm herkese,

Kış geldi ya bebeler hastalandı hemencik :( Yankı da hasta kaç gündür. Bugün artık biraz toparlanmaya başladı çok şükür. Hemen huyları suyları değişiveriyor di mi?? Bi de diş sancısı da var tabii ://

Bence de tanıştırılarım ama biz İstanbuldayız :)) olmadı geliriz :P misafriniz oluruzz.. ya da sizler bizim misafirimiz olursunuz :))

01/02/2011 22:16:00

Merhabalar,

ben nurturia'ya yeni katildim, bebegim Defne 29 Mayis dogumlu. Almanya'da oturuyorum. Bizim de maalesef hala bir uyku düzenimiz yok. Gündüzleri uyku emareleri gösterince, hemen uyutmaya calisiyorum, emerek hemen daliyor ama cok kisa süre uyuyor. Geceleri de cok sik uyaniyor, ben sersem gibiyim, o nasil dinleniyor anlamiyorum gercekten:). Alttan iki disimiz cikti, emeklemek icin 4 ayak üstüne gelip, henüz geri geri gidebiliyoruz, ileri gidemedik bir türlü. Bir de uyku sirasinda göbek üstüne dönüp, emekleme pozisyonuna gecip aglamaya basliyordu, cünkü uyku sersemi tekrar sirt üstü dönemiyordu sanirsam. Artik yataginda bir yana yastik koyduk, dar alanda dönmesi daha zor olsun diye. Ferber metodunu uygulamadim israrla. Bakalim ne kadar böyle devam edecegiz. Destekli oturuyor, yemek yedirirken vs. ama kendi kendine oturamiyor henuz.

Merak ettigim birkac sey ver:
1. burda disardan sadece D vitamini veriyoruz, Türkiye'de D vitamini disinda takviyeler veriyor musunuz?
2. doktorumuz kati yemek konusunda pek liste vs. vermedi, cok genel seyler söyledi, zaten genel olarak doktorlar biraz ketum burda. Ben de arastirarak filan kendim bir yol tutturmaya calisiyorum, simdilik kilo alimimiz normal gibi. Nasil bir yemek düzeniniz var, mesela su vermeye basladiniz mi?

hepimize kolayliklar,

Cigdem

01/03/2011 06:46:00

Merhaba,
Öncelikle herkese iyi yıllar,
Buluşma olursa katılmayı çok isterim ama ben Antep'teyim; ancak iş için Ankara veya İst.'a gittiğimde denk gelirse çok güzel olur; gerçi ona da Yankı  katılamaz ama hiç yoktan iyidir :)
ciğdemtoprak, bizim doktorum vitamin şurubu da verdi demir dışında. ek gıda konusunda ise Yankı biraz erken başladı ek gıdaya maalesef ve şu anda gündüz tamamen ek gıda ile besleniyor; gece uyurken biberonla mama veriyorum iki kez; bazen ikisinde de çok iyi içiyor, bazen hiç içmiyor. Ek gıdaya başlarken bize de çok net liste vermedi doktorumuz; kaşık maması ve meyve suyu tattırmayla başlayın, sonra sebze çorbası (kabak+patates+havuç+pirinç) ve yoğurt, sonra da bulamaç halinde kahvaltı dedi. Yanlış hatırlamıyorsam 5 aylıkken çorbalarına et ve et suyu koymaya başladık (rondodan geçirerek). Kahvaltıya ilk başta yumurta sarısının 1/8'iyle başlayıp yavaş yavaş arttırdık, bir buçuk aydır tam koyuyoruz. Bizim günlük düzenimiz şöyle: Kahvaltı (Bebe bisküvisi veya kahvaltılık tahıl, iki ölçek devam sütü, labne peynir, ceviz-badem, yumurta sarısı), ara öğün olarak meyve püresi (cam rendede hazırlayıp suyunu süzüyorduk ilk zamanlar şimdi püre olarak veriyoruz), öğleyin tahıllı kaşık maması öğleden sonra yoğurt (babymix sade) veya yayla çorbası benzeri yoğurt çorbası (yoğut, pirinç, nane) akşam sebze çorbası (artık sebze çorbalarına mercimek, brokoli, karnabahar, vb. ekliyoruz).
ek gıdaya başlar başlamaz su vermeye de başladık.
Umarım faydalı olmuştur.
Tekrar sağlıklı günler...

01/03/2011 13:38:00

Arkadaşlar yeni yılınız kutlu olsun.
Biz d vitaminini polivit adlı bir multivitamin kullandığımızdan ayrıca kullanmıyoruz içinde d vitamini de var çünkü. Ama ayrıca demir kullanıyoruz ferrosanol.
Yemek için bizim doktor gayet ayrıntılı bir liste veriyor. Şuralarda anlatmıştım ayrıntılı :

http://kucukmucizelerim-nihan.blogspot.com/search/label/5.%20ay
http://kucukmucizelerim-nihan.blogspot.com/2010_11_01_archive.html

coconi yardım teklifin için çok teşekkür ederim değerlendireceğim.Benimrenklerim, dennis inşallh denk getirebiliri buluşmaları .

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 mayıs bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...