mayıs 2010 anneleri

Ynt: mayıs 2010 anneleri

01/17/2011 20:40:00

şu anda 4. dişimiz çıkıyor,çok zorlu bir dönem...alttaki ilk 2 diş çıkarken 1 ay nerdeyse hiç uyumadık şimdi bunların sancısı ne kadar sürecek bilmiyorum...

01/17/2011 20:47:00

merak ettiğim bişey var,ben henüz bebeğime köfte veremiyorum,kıymayı rondodan geçirip çorbasına katıyorum, sizin bebekleriniz köfte yiyebiliyor mu?balık vermeye başladınız mı?ben başladım bazen fırında yapıyorum hiç tuzsuz ve bazende konserve ton...birde şu an yoğurdunu  ben kendim yapıyorum.bebeklerimiz ne zaman ticari yoğıurtlardan yemeye başlayacak,onların arasındada %100 saf ve doğal olanları var sonuçta?

01/23/2011 23:14:00

merhaba ben bebeğime köfte veriyorum.dişlerimiz henüz çıkmadı ama herşeyi yiyebiliyoz.zaten 8. ayda kurubaklagilleri,et ve türlerini,1 tatlı kaşığı pekmez verebiliyosun ama pekmez taze meyve suyu ile olmalı.şuana kadar hiçbişeyi rondadn geçirip vermedim.sonra taneli yedirmekte zorlanırım diye.bende hala yoğurdu kendim günlük yapıyorum.bildiğim kadarıyla 8.aydan diğer yoğurtlardan yiyebiliyor.

02/13/2011 20:54:00

Merhaba benim paşamda 22 mayıs doğumlu. Henüz dişimiz yok. 8. ayında oturmaya başladı. Emeklemiyor. Yüzüstü durmayı hiç sevmemiştir zaten. Yürütece bayılıyor. Oda zararlıymış. Daha az oturtuyorum artık. Çok güleç 40 günlükken bile etrafa gülücükler saçardı yavrum. Artık istediği birşey olursa ııı ııı diye ona bakıp istiyor:D hele bi verme. Başlıyor bağırmaya. Bizim günlük menümüz şöyle. Yazıyımda belki eksiklerim yanlışlarım vardır, belkide faydalanmak isteyen olur.
Kahvaltı: yumurta sarısı, pekmez,tahin,ceviz,fındık,badem,peynir,tereyağı,1 2 tane bebe bisküvisi,kayısı, bunları hergün başka denemek suretiyle portakal greyfurt yada ıhlamurla ıslatıyorum.
Hergün bir meyve ara ögün
Öğlen: Hergün başka bir yemek. Sebze, balık (haftada bir gün), baklagiller. Ama içinde mutlaka kıyma oluyor. Bazen tavukta koyuyordum ama geçenlerde bi sitede tavukların çoğunun hormonlu olduğunu okudum güvenemediğim için pek vermiyorum. Her yaptığım yemeğin içine ya bulgur yada irmik koyuyorum. Özellikle irmik çok faydalıymış. Evde yoğurdumu kendim yaparım.
Akşamları öğlen yemeğinin aynısı

Yemek konusunda çok sorun yaşamıyorum Allaha şükür. Genelde iştahlıdır, maşallah. Birde herşeyi bulamaç şeklinde yiyor. Asla taneli istemiyor. Verdim denedim alıştırıyım dedim. Yok midesi bulanıyor, kusuyor. Napıcam nasıl alışacak bilmiyorum. Anne sütünüde geceleri birde gün içinde uyurken alıyor.  Bu aralar tek can sıkıcı olay öksürük. Bir aydır öksürüyor ama başka hiçbirşeyi yok. Şurup verdi doktor geçmedi. Başka bi şurup verdi onuda kullanıyoruz ama yine aynı. Tahlil yapmıyor gerek yok diyor. Bu aralar boğmaca öksürük diye birşey var o olabilir ama geçici. Boğaz kulak burun ciğerler temiz dedi. Bakalım nolcak.

03/11/2011 00:52:00

herkes nerede ?? bebişler nasıl güsel anneler ?? Yürüyen bebe var mı ?

Yankı henüz yürümedi, bol bol emekliyor. Çok hareketli çok... Hoppalaya hayran son 1 haftadır. Müzik çalınca kafasını iki yana sallamasına da ben hayran :))

Neler yediriyorsunuz ? Neler oynuyorsunuz ? Oyun grubunuz var mı ?

öptüm tüm bebeleri ve anneleri :)

03/11/2011 09:26:00

Ozan harıl harıl emekliyor sıralıyor dün de azıcık tay tay durdu. Özel bir oyunumuz yok renkli sesli yuvarlansn oyuncaklariyla oynuyoruz beraber. Geceleri biraz problemli çığlık çığlığa uyanıyor sık sık. Bir de bezini değiştirmeyin gece denirdi ama bizimkinin sabah tüm kıyafetleri cis oluyor o yüzden bağırır cagirisla bez değiştiriyoruz gece yarıları.

Müzik eşliğinde saklanmalar bizde de var çok tatlı oluyor. Bu aralar bir de dede dede demeye başladı.

Sevgiler.

melek_duru coşkun

03/11/2011 09:53:00

arkadaşlar bizim henüz dişimiz çıkmadı ama herşeyi normal beslenmesi yolunda ama sütüm azalıyo gitgide farkındayım devam sütüde ilave edicem devam sütü verenvarmı aranızda yada bebeklerinizin  kilolarını yazarsanız onagöre rahatlıcam çok taktım kafam hiçrahatdeğil lütfen bilgilerinize ihtiyacımvar biraz evhamlıyımda :( please help me

03/11/2011 17:42:00

nova-vida, acaba bez boyutunu mu değiştirsen. Çok saçma oldu bunu sana söylemem eminim sen de düşünmüşsündür ama, Yankı da altı ıslak uyanıyordu, daha doğrusu böbreklerinin olduğu 2 yan tarafı... bez boyutunu büyütünce sorun ortadan kalktı da ondan yine de söylemek istedim. biz 4 numara kullanıyoruz ama bu bezden sonra 4+ ya geçeceğiz..

melekcoşkun, başka bebeklerle kıyaslama bence.. şimdi öğreneceksin bi sürü farklı farklı kilolar daha çok kafan karışacak.. boşver önemli olan bebeğinin sağlıklı olması ve doktorunun söyledikleri... genetik farklı, herkesin yedirdiği farklı vs vs Benim oğlum da ay grubundakilere göre biras zayıf ama boyu da ay grubundakilere göre uzun.. ve doktorumuz da çok sağlıklı diyor ( maaşallah ) katı gıda + anne sütü dışında bir şey vermiyorum.. yani diyeceğim o ki evham yapma güsel annesi :))

03/11/2011 19:39:00

Merhaba benimrenklerim, ben de gündüz 4 numara gece 4+ numara bağlıyorum yine de islaniyor. Şimdi gece için ya başka marka (bizimki Huggies) ya da 5 numara deniycem ama bu sefer de çok bol olur mu diye düşünüyorum. Ozan 10 buçuk kilo çünkü.

03/11/2011 20:21:00

ilgin için teşekkürler benimrenklerim ...haklısın ama annelikiçgüdüsü işte elimde değil ama akışına bırakıcam artık. ilkdeböyle olurmuşya hani ikincide tecrübeliolucam yazınsonunda ikinciyi düşünüyorum inşaallah çok güzelbirduygu annelik çok bence bunlar evde boşdurmaktan oluyo ikinci şart :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 mayıs bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...