mayıs 2010 anneleri

Ynt: mayıs 2010 anneleri

03/12/2011 15:25:00

Nova vida, cnm geçen ben karşı apartmana komşuma gitti, yakın diye bez falan almadım yanıma ve yankı altına doldurdu. Orada 5 numara premium care vardı, bağladık falla hiçte öyle eğriti durmadı, üstelin yankı 9 kg :))) bence bu numaralar pek üstündeki kg ile bir gitmiyor. çünkü biz de hep çok erken 3-ve 4 numaraya geçtik. Sen al 5 numara bitsin gitsin :))) çok öptük

03/12/2011 15:27:00

melek coşkun , valllaaa ççoook tebrik ederim 2. yi bu kadar erken düşündüğün için :)) sanırım normal doğum :) benim sezaryen olduğu için 2 yıl yasak, ama 2 yılın sonunda çok yaş farkı olmadan bir bebem daha olsun istiyorum :)) ne güselll yaaaaa :))

salla gitsin, takma kafana :) Allah çok büyük, bebelerimizi koruyor ... öptük çokkk :)

03/13/2011 10:06:00

benimde epidural sezaryen doktorum 1yıl olabilir diyor çok isteyince tabi :)

03/15/2011 12:43:00

arkadaşlar lütfen cevap...benim kızımın 9ayıdoldu gazlıdır kendisi siz kurubaklagilleri nasıl veriyosunuz merak ettim çorbamı yoksa püremi  yada bize gazyaparmı acaba vermekistiyorumda.nedersiniz...

03/22/2011 10:26:00

merhaba melekcoskun,

ben sadece mercimek veriyorum, henüz kuru fasulye ve ya nohut denemedim. Ama mercimek corbasina bol bol kimyon koyuyorum ve bazen evde varsa rezenede ekliyorum, diger kurubaklagillerde ayni sekilde olabilir. Mercimek corbasina herseyi katiyorum: sogan, havuc, kereviz ve patates. onun icin cok sivi bir corba olmuyor aslinda.

kilo-boy olaylarina gelince, benimrenklerim'e katiliyorum, cok kiyaslamamak gerek ama ben de yapiyorum. Benim kizim Defne, 9 kilo civari (belki biraz üstüdür 200-300gr.), boy 75 cm., ortalamalarda seyrediyoruz yani. Bu aralar özellikle cok istahsiz, dis geliyor, görüyoruz kabarmis durumda ama bir türlü gelemedi:). istahsizlik gecer diye sabirla beklemedeyim, elimden geldigince israr etmemeye calisiyorum. gece uykumuz son günlerde tam bir kabus (en az 3 kere kalkiyor), yine disten oldugunu umuyorum, yoksa cok fena olacak sonum, biraz zombi gibi oldum. Aslinda uykumuz hep sorunluydu, bir gün kesintisiz 5 saat uyusa, ertesi gün mutlaka sürekli kalkardi.

ögleden sonralari 3 saat krese gidiyor, biraz oyun grubu yerine geciyor, simdilik orda gayet mutlu gibi. sanirim evde sadece benimle oynamaktan biraz sikilmis yavrucak. Bu 3 saat bana da iyi geliyor, biraz islerimi halledip, enerji topluyorum. Henuz ise baslamadim, 1 yasina girince basliyacagim ama bu uyku düzeniyle nasil enerji bulacagim cok merak ediyorum.
Biraz gece uykularindan haber verebilir misiniz? Sizin minnoslar, kac kere uyaniyor, ben hala emziriyorum uyaninca, acaba ondan mi bu kadar cok kalkiyor?

herkese bebisleriyle mutlu, saglikli günler diliyorum.  
Cigdem

03/22/2011 21:14:00

Kızım 3 mayıs 2010 doğumlu.Yürümüyor ama istediği her yere emekleyerek ve tutunup kalkarak ulaşabiliyor.6 aylıktan  beri altta 2 dişimiz var.Üst damak 3 aydır şiş olmasına rağmen hala bir gelişme yok.4,5 aylıktan beri formül mama,6 aylıktan beri ek gıda yiyor.Çorbalarına,yoğurda,meyvaya bayılıyor ama muhallebi yemiyor.Kaç çeşit denedim asla yemiyor.Bir de kavanoz mamalarını ağzına sürmüyor.Her akşam bizimle masaya oturuyor,bizim yediklerimizden mutlaka yemek istiyor.3 aylıktan beri yatağında kendi kendine uyuyor.Saklambaç oynamaya bayılıyor.Pc tuşlarıyla ve mause ile oynamayı çok seviyor.

03/22/2011 21:40:00

benimkide buaralar çoksık uyanıyo galiba dişgelecek gece bazen 4kez uyanıyo bazende 2 3 değişiyo bende emziriyorum doktorum dediki busıralar  bebekler anneyle temasda olmak için sık emmeye kalkarmış hissetmek istermiş birde güvende olmak istermiş yani birazdaha sabredeceğiz arkadaşlar benalıştım uykusuzluğa yada gündüz onla beraber uyusende çiğdemtoprak ben öyle yapıyolum...

03/23/2011 10:25:00

melekcoskun hakli olabilirsin, belki disin verdigi stressle yavrum daha bir dokunmak istiyordur. bir de bu aralar sanirim ayrilma korkusu basliyor benimkinde yavas yavas. normalde gayet rahat bagimsiz oynayan yavrum, simdi mutfaga gitmeme bile biraz sinir oluyor, arkamdan pitir pitir emekleyip bagirmaya basliyor, hop oturuyoduk nereye gidiyorsun gibi. gündüz uyumak iyi fikir ama ona buna bakyim, sunu da halledeyim derken basaramiyorum bir türlü:). uyandi minnos yine cagiriyor beni.

gitmeden önce deyra eline saglik, tariflerin cok ilham verici, denemeyi düsünüyorum.

04/01/2011 13:10:00

kızım 8 mayıs doğumlu emekleyecerek ıstedığı yere gıdıyor tutunarak yuruyor dun ılk defa 10 sanıye tay tay durdu cok mutlu oldum. keyıflı ve neselı bır bebek tek sıkıntımız yemek puturtulu yıyemıyor halen heryı blandırdan gecırıyorum gecen hafta 8.600 kg 74cm ıdı 44 cm bas cevresı kılosu bıraz ama ne yapayım boyu onmelı olan dıyıp tesellı edıyorum kendımı :)) anne baba dede hayır hade kelımelerını kulanıyor opucuk atıp alkıs yapıyor sızce ıyımıdır kızlar.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 mayıs bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...