mayıs 2010 anneleri

Ynt: mayıs 2010 anneleri

04/04/2011 11:37:00

cıgdemtoprak doğum gun ııcn neler dusunuyorsınuz be unutulmaz olsun ıstıyrum ılk yası . deiğık fıkırlerınız varmı . kurufasuleyeı nasıl yaptınız tarf edermısınız

04/04/2011 21:25:00

ipek_deniz, vallahi henüz planlamadik dogum günümüzü, ama takip ettigim bir blogda güzel fikirler vardi:
Blogcu Anne'den:
http://blogcuanne.com/2009/12/07/dogum-gunu-partileri-icin-oylesine-iki-fikir/
http://blogcuanne.com/2011/03/31/dogum-gunleri-icin-birkac-cin-fikir/
Mira'nin Bahcesinden:
http://www.miracik.com/index.php/2009/01/birinci-yasgunu-organizasyonu/

Kuru fasulyeyi bir gece öncesinden isladim, ertesi gün hasladim. Malzemeler: haslanmis fasulyelerden, 2-3 kasik fasulye (zarlarini soydum ama sanirim soymasan da olur), bir kücük boy domates rendesi, biraz tatli kirmizi biber (közlenmek icin kullanilanlardan, ben bu biberlerin kabugunu biraz soyuyorum, zaten etli bir cins), bir kücük kuru sogan, biraz et (bir kasikkadar, ama et koymasaniz da olur), bir patates, yarim tatli kasigi kimyon, bir tatli kasigi zeytinyag. Ben yine Avent'te buharda pisirdim bunlari, ama yemek yapar gibi, et ve sogani yagda kavurup, domates ve fasulyeleri ekleyerek de yapabilirsin. 

04/05/2011 12:35:00

blogları ınceledım gercekten ıyı bır rehper oldu benım ııcn az cok kafamda bır seyler sekıllendı guzel olacak ınsallah.nasıl fasulyeı yıyebıldımı ezdınızmı yoksa catlla bızde yeme sorunu var nasıl asacam bu sorunu hıc bılemıyorum hem yatarak yıyor hemde putrulu yıyemıyr bende deneyeyım catlala ıyıce ezerım olmazsa varmı boyle baska tarıflerınız her oğlen yavruma kıymalı sebze puresı yedırıryoum oda bıktı mınık kusum hemde damak tadı da gelısıın ıstıyoırum bıraz ama benım ıstememle olmuyr tabı :)) ben hala ığegın yemeklerını ona ozel yapıyorum bızım yedıklerımız yıyemıyor yanı sız basladınızmı sızın ev yemeklerınden yedırmeye acaba kavaltısını hala bulamaz halınde verıyorum sız nasıl yapıyorsunuz

04/05/2011 19:30:00

ipek_denizcim, forumu biraz hijack ettik gibi:). Daha önce yine bu forumda deyra güzel bir tarifler listesi vermis, esinlenebilirsin. Ben catalla ezmek yerine rondo kullaniyorum hala. Biraz partiküllü birakiyorum bazen. Sulu ev yemeklerini Defne'ye vereceksem, pisirirken salca kullanmayip (ki bir Adanali olarak hic hoslanmiyorum bu durumdan:)) domates rendeleyip (domates mevsiminde olmadigimizdan organik aliyorum), tuzsuz ve az zeytinyagli yapiyorum. Ve böyle pisirdigim sulu yemeklere Defne icin mutlaka bir kücük patates atiyorum. Kuru baklagillere, daha önce anlattigim gibi, kimyon koyuyorum. Ama cogunlukla sulu ev yemegi yerine (kendimize yapmadigimda) buharda pisiriyorum sebzeleri. Buharda pisirdigimde bazen biraz kuru maydonoz, nane (taze de olur), feslegen gibi seylerle biraz renklendiriyorum yemegi. Bazen de enson sebzeleri karistiriken, icine bir mozeralla dilimi (tuzsuz peynirde olur) atiyorum. Mozeralla patatesli sebze karisimilarina cok yakisiyor. Tadina bakip, begendigim seyleri genelde o da begeniyor.

Son olarak kahvaltiyi ben de hala karisim olarak veriyorum.   

04/05/2011 20:16:00

İki gündür yavaş yavş pütürlü yedirmeye çalışıyorum.Bazen işe yarıyor,bazen hiç istemiyor.İstememe sebebi üst dişlerinin yeni çıkmış olması olabilir diye düşünüyorum.Kahvaltı bulamacını yarıya indirip,ya peynirli omlet yada peynir ve yumurtayı ayrı ekmekle yediriyorum.Akşam yemekleri ise zaten biz ne yersek onu yemek istiyor.Her akşam bizimle masada.Bizim içtiğimiz çorbaya ekmek koyup yediriyorum.Artı olarak birkaç gündür süt içmeye başladı.

04/06/2011 00:08:00

oo ben gelemeyeli şenlenmiş mayıs anneleri :)) okudum herbir yazıyı ama cvp yazamayacağım şu an için. İştahsızlık herkesde ortak galiba :( benim oğlum da çok güsel yemek yerken, birden iştahdan kesildi. Diş zannettik, ama kansızlığı çok çıktı. 10,9 kadar.. o da büyük ölçüde iştahsızlık yaparmış bilginiz olsun sevgili mayıs anneleri :))

Bir de ROTA VİRÜSÜ aşısı yoktu bizim bebenin :( 27 Marttan beri hastalıkla uğraşıyoruz. 3 gece hastanede yattık, 8 şişe serum yedi bebem :(( DİKKAT edin vallahi çok zor :( kilo kaybı da cabası :(( oral yolla bulaşıyor, aşısızlarda böyle ağır geçiyor.

Hastalıkla da çok iştahsızlandı ve kilo kaybetti. Annemin taktiğini deinyoruz ve işe yarıyor. Yiyecekleri önüne koyuyoruz, KENDİ YİYOR. Şiddetle tavsiye ederim. Adaşım Çiğdem'e katılıyorum, varsın yerler kirlensin, yeterki yesin. Hem el  becerisi artıyor :))

Neyse hızlıca bir geldim, gidiyorum, sağlıcakla kalın öpüyorum bütün mayıs bebelerini ve annelerini :))

04/06/2011 08:08:00

Adas, cok cok gecmis olsun, Allah esirgesin, insan minicik bu kuzularin kilina zarar gelsin istemiyor, senin icin nasil zor oldugunu tahmin edebiliyorum. Istanbul'da birkac kiside daha duydum bu rota virusü illetini, salgin midir nedir. En kisa zamanda istah ve keyif acisindan eski formuna kavusur insallah oglusun. Ben de önce kararsiz kalip, sonra yaptirmaya karar vermistim bu rota virusu asisini. Oral bir asi kolay yapiliyor, ve vücutlari kaldiriyor, pek sorun olmadi. Tekrar cok gecmis olsun.

septik, sütü nasil basladin, sulu olarak mi?

04/06/2011 10:21:00

cigdemtoprak;dr'umuz bu dönemde sulandırmaya gerek olmadığı,vücudunun kaldırabilceğini söyledi.Günlük süt alıp ısıttım.Bu kadar.Maşallah diyeyim,pazar gününden beri mama kullanmıyoruz.

04/06/2011 15:36:00

benim renklerim çok geçmişolsun yavruna allah korusun hastalıklardan üzüldüm güçlü olmalıyız nazarda değebiliyor bolbol dua et annesi

04/06/2011 15:42:00

cok gecmıs olsun gerekten cok tehlıkelı ınsallah en kısa zamanda atlatırsınız

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 mayıs bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...