pütürlü yemeğe alıştırmak

10/21/2011 08:53:00

merhaba arkadaşlar,

Eymen artık 11. ayında ve 8 dişi var.Alışkanlık mı dır,huy mu dur yoksa boğazı falan mı dar anlamadım.normal yemeğe geçemedik biz bir türlü,katı bir şey yemiyor yesede bir iki parça yiyor sadece,öğün olarak yiyemiyor.çorbaların kıvamıda çok koyu olunca yiyemiyor,erişteleri bir kaç parçaya bölüp yoğurtla sulandırıyorum.koyu yada katı gıdada ya ağzından çıkarıyor yada kusuyor.çokta sulu yedirmiyorum normal çorbalarımızdan daha kıvamlı oluyor,içine cicibebenin ekmeğindende ufalıyorum 2 dilim.

Deneyimli anneler,
nasıl geçeceğiz normal yemek yemeğe?

Ynt: pütürlü yemeğe alıştırmak

10/21/2011 11:43:00

deneyimli anne kategorisine girmem için çook zaman var sanırsam(!) :) ama ben masalın istediğinde pütürlü yediğini istemediğinde yiyemiyomuş gibi yaptığını fark ettim,bide elimle yedirdiğim şeyleri dahacabuk kabullendiğini mesela yumurtayı kasıkla verirsem yemiyor,elimle koparıp verirsem yiyor,yada pekmeze batırdığım ekmek parcalarını eline veriyorum kendi atıyo ağzına çokda hoşuna gidiyo eğer denemediyseniz bide bunu deneseniz,ahh insanlara ne hesaplar yaptırıyo bunlar ;)

10/21/2011 12:54:00

Benim kizim 15 aylik hala ezerek yer cakisikla verince makarna yemez ama eliyle tek tek yer.onemli sen eline biseyler ver surekli ekmek kraker galeta gibi bunlari cigneyi ogrensin.bide rondo kullanma catalla ez ver

10/21/2011 12:54:00

Benim kizim 15 aylik hala ezerek yer cakisikla verince makarna yemez ama eliyle tek tek yer.onemli sen eline biseyler ver surekli ekmek kraker galeta gibi bunlari cigneyi ogrensin.bide rondo kullanma catalla ez ver

11/16/2011 13:28:00

benim oğlum çok iştahsız olduğu için açıkcası pütür yeme konusunda hiç zorlamadım yesinde püre yesin modundaydım ama kendi kendine 17-18 aylıkken artık püre yemek istemedi onun için hazırladığım blenderdan geçmiş sebze çorbalarını görünce ortalığı yıkıyodu bende makarna haşladım önüne koydum çubuk kraker verdim eline muz verdim etini kasapta yaptırıyodum büftek domates kekik tuz koyup küçük küçük parçalıyodum kendi yiyodu plav yemeye başladı dolma içi derken bi baktıkki katı herşey yiyo salatalık falan verdim elma armut derken pütür paroblemimiz kalmadı ama iştahsızlığımız fena durumda ne çorba içer ne sebze yemeği belli başlı şeyler yer onuda çok az mesela kahvaltıyı hala karışım yiyor tek tek yemz ama ben o konudada ısrarcı değilim yesinde nasıl yerse yesin sanırım bu yöntem işe yarıyor yok pütür konusunda etraftan okadar abuk sabuk konuşan vardı yok 6-7 yaşına kadar alışamayan varmış yok mide tembelliği olmuş yok bağırsağına bişey olmuş neler neler

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
iştahsız çocuğu olan anneler grubu

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...