antibiyotik :(

01/17/2011 20:26:00

15 gundur burun akıntımız, 10 gundur de oksurugumuz gecmiyor...bunun son 4 gunu de hırıltılı oksuruk.

istahsizlik, surekli aglama, emmek istememe, gunduzleri uyku problemi vs... ve 15 gunde sadece 100 gr aldik :(

ilac kullanmamaya cok direndim, serum fizy. ile habire burun acmaya calistim...
sonra drumuz oksuruk surubu verdi, 5 gun kullandık, pek degisiklik olmadi.

bugun baska bir dr'a gittik.
muayene sonrasi genız akıntının kulakta iltihaba sebep oldugunu ogrendik. ve mecburen antibiyotige baslamak zorunda kaldik :((
dr'a giderken antibiyotik verirse almam diyordum ama kulakta iltihap baslamasi elimi kolumu bagladi... kuzumun kulagi da agriyor olabilirmis, kıyamam...

moralim bozuk, daha 4,5 aylik ve antibiyotikle tanıstik, ustelik yarin ise basliyorum :((

Ynt: antibiyotik :(

01/17/2011 21:46:00

elca barbarosumda 3 aylıkken öksürük grip burun akıntısı hepsi aynı yakalandı antibiyotiği bende kullanma tarafı değildim ama hastalık ilerlerse bu sefer daha yüksek doz kullanmak zorunda kalıyosun onun için bence fazla takılma onun iyiliği için diye düşün...çok geçmiş olsun buarada..

01/18/2011 08:48:00

benim kızımda iki gündür sürekli hapşuruyor.Burnuda hafiften akıyor. Ama öksürük ateş yok.Bakalım olmazsa yarın doktora götürücem,Takipteyim şu an

01/18/2011 11:41:00

bizim doktorumuz hapşurmayı önemsemeyin herşeyden hapşurur öksürüğü ciddiye alın demişti..bence de takipte kal..

01/19/2011 15:32:00

geçmiş olsun elca'cım

01/21/2011 21:40:00

cok tesekkur ederim...

yavas yavas toparlanıyoruz sanırım. burun akıntısı azaldi ama oksururken gogus hırıltısı devam ediyor :(
sabah yeni bir doktora goturecegiz..
henuz tam icimize sinen bir doktor bulamadik :(

03/12/2011 21:26:00

arkadaşlar sizi bilgilendirmek için yazıyorum bu mesajı:
geçen hafta işimiz nedeniyle eşimin memleketine gitmek zorunda kaldık ve bebeğimizi de yanımızda götürüdük. Eşimin halası ben bakarım dediği için bebeğimizi 1 saatliğine halalarına bıraktık. bu arada halanın torununun burnunu akarken görünce meraklandım. Annesi çocuğun bronşiolit olduğunu söyledi. başımdan aşağı kaynar sular döküldü. İnsan uyarmazmı dedim içimden. İnternette bir araştırmanızı tavsiye ederim. Bebeklerde görülen bir çeşit gribal enfeksiyon ve bulaşıcı. bronşlarda iltihaplanmaya neden oluyor. Burun akıntısı,ateş, öksürük, hapşırık, hırıltılı solunum belirtileriyle başlıyor. Önlem alınmazsa astım ve zatürreye sebep oluyor. bebeğim ciğerleri sökülecek gibi öksürüyor ve burnu tıkalı olduğu için nefes alamıyor. Antibiyotik ve Antiastimatik  bir ilaçla birlikte ağrı kesici ateş düşürücü verdi doktor. ilaçları içirmek bir ölüm. Gecemiz gündüzümüze karıştı. inanın o kadar üzgünüm ki tarif edemem.

Lütfen hem kendi bebeklerinizi ve hemde başkalarının bebeklerini düşünerek koruyun...

03/12/2011 21:37:00

eyc14 üzüldüm gerçektten çok geçmiş olsun.bizde geçen hafta hastaydık.öksürük 39.5 ateş...doktor evde grip olan biri varsa ondan olur dedi...ne kadar üzülme desem boş çünkü bende çok kafamı takıyorum kendimi suçluyorum.ama şu bi gerçek ki böyle böyle büyüyecekler vücutları böyle korunma mekanizmaları geliştirecek...Allah dermansız dert vermesin diye düşün ilaçlarını kullanacak geçecek inşallah..Allah acil şifalar versin

03/12/2011 21:37:00

eyc14 üzüldüm gerçektten çok geçmiş olsun.bizde geçen hafta hastaydık.öksürük 39.5 ateş...doktor evde grip olan biri varsa ondan olur dedi...ne kadar üzülme desem boş çünkü bende çok kafamı takıyorum kendimi suçluyorum.ama şu bi gerçek ki böyle böyle büyüyecekler vücutları böyle korunma mekanizmaları geliştirecek...Allah dermansız dert vermesin diye düşün ilaçlarını kullanacak geçecek inşallah..Allah acil şifalar versin

03/13/2011 11:30:00

aaah ah yarama bastınız,kızım 6,5 aylık,diyordumki kendi kendime bu kışı bi atlatırsak antibiyotik kullanmadan bizden iyisi yok diyordum,çarşamba doktora gittik,tek şikayetimiz geceleri sık sık uyanmasıydı,meğer bebişim sancısından uyanırmış,idrar yolları enfeksiyonu,çok şükür böbreklerde bişey çıkmadı,bide kan tahlili yaptırdık,kanda da enfeksiyon,buyrun burdan yakın,dayadık antibiyotiği,ilacı ilk verirken oturup ağladım,eşimde kaç gündür şehir dışındaydı,evde de sıkıldım bunaldım,bide üstüne aybükenin hastalığı.barbarosumunda dediği gibi Allah çaresiz dert vermesin napalım.ama bende kendimi çok suçlu hissediyorum,4 aylık olana kadar her kaka yapmasında yıkadım kızımın altını,ıslak mendil bile kullanmadım kaka yapmadığında hep pamukla temizledim ama daha sonra bukadar çok yıkarsam üşütürüm diye yıkamamaya başladım.meğer kız çocuklarında kakalarının bıttısına kaçması çok kolaymış ve hemen idrar yolları iltihaplanırmış.hata bende yani.babasıda duyunca demezmi ''kızıma iyi bak''.deli olacam yakında,sanki benim kızım değil.

03/13/2011 13:50:00

amin barbarosum. allah hepimizin yavrularını korusun

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 AĞUSTOS ANNELERİ VE BEBEKLERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...