çift dilli çocuk yetiştiren var mı?simultaneous acquisition

01/22/2013 17:00:00

Arkadaşlar, çift dilli çocuk yetiştiren arkadaşlarla paylaşım da bulunmak istiyorum. Aranızda varsa ve benimle iletişime geçerse çok sevinirim.

Ynt: çift dilli çocuk yetiştiren var mı?simultaneous acquisition

01/22/2013 23:02:00

ben değilim ama arkadaşım var,türkmenistanlı kendisi.oğlu kızımdan 6 ay küçük,28 aylık felan.hem rusça hem türkçe konuşuyor çocuk.hatta çoğunlukla rusça.soracağınız bişey varsa ben sorayım kendisine,çünkü kendi türkçeyi pek anlamıyor.

03/14/2013 19:29:00

ben kızıma ingilizce de öğretiyorum artık tamamen anlıyor ama üretim aşamasına pek geçemedi

06/27/2013 20:58:00

mesajı biraz geç gördüm ama benim 15 aylık kızım var. Doğduğundan beri hem İngilizce hem Türkçe konuşuyorum. İkisini de anlıyor

07/06/2013 17:21:00

Ben de Moldovalıyim oğlumla doğudundan beri hem Rusça hem Türkçe konuşuyorum Rusçayı herşeyi anlıyor ama konuşmuyor maalesef ağırlıkı bütün çizgi filmleri rusça izliyorama sedece ben rusça konuşuyorum onunla arkadaş çevresi hep türk o yüzden de Türkçe daha ağır basıyor ve rusça konuşma fırsatı pek olmuyor zaten okuldada çevre türk... Anlamasında bir sıkıntı yok ama konuşmadığı için öğrenemiyor gibime geliyor...

07/14/2013 11:46:00

Benim esim italyan ve 2 yasinda bir kizim var. Etrafinda Turkce konusan tek kisi ben oldugum icin anliyor ama uretim cok dusuk. Ben de paylasimlara acigim. Eklemek isteyenler cekinmesin lutfen.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ankara Nurturia Üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...