Günlük Paylaşım Alanı

Ynt: Günlük Paylaşım Alanı

03/31/2011 08:43:00

kızlar günaydın,

sabah light süt ve nesfit yedim:))

ara öğünümü yemedim bugün, daha doğrusu unuttum neyse zaten öğle olmuş artık yemsem daha iyi.

minik bir itiraf da benden : akşam cips yedim:((((( ama pişmanım

olsun artık bugün dengelerim diyorum bakın bir ara öğün 150 kalori onu kar ettim, kendimi avutuyorum da :))))

03/31/2011 08:43:00

asli_arda, sanırım zamanla düzelecektir. zorla da içilmez ki. hem havalar ısınsın, mecbur kalıp içeriz :))

Nuraaan, nerdesin ?

03/31/2011 08:52:00

Selam,
Ben masabaşı çalışan bir insanım.Masama cici bir ufak sürahi aldım.Akşam evde bir iki bardak su içiyorum.Gün içinde de bu sürahide ki (büyük 2 bucuk bardak su aliyor) onu iciyorum.Aynı şeyi evde olanlar da sadece kendilerinin kullanacagi ve sevecegi bir su kabi veya sürahi alabilir. Gun icinde bu su miktarini bitirmeyi kendine sart kosabilir.Sadece kendileri tüketeceği için ne kadar azalmis hesaplayabilir.

Bir de, bu su içmek konusunu iyi araştırmak gerekiyor. Bir doktor arkadaşım gereginden fazla su içmenin de metabolizmayı kötü etkileyebilecegini söylemişti.Vücudumuza her seyin fazlası zarar.Bir de ben affedersiniz kucuk idrar renginin acik veya koyu olmasina gore su ihtiyacinizi anlayabilirsiniz.Ben kizim da oyle yapiyorum.Koyu ise Yaren bugün su az içmişsin diyorum.

03/31/2011 10:09:00

Devrimy yediğim ekler küçüktü ama genede 6 tanesi  bir büyükten fazladır herhalde diyorum. Ama bana moral  vermeye çalıştığın için sağol.

Bebeğimin yüzü ekler yemeden önce kızarmıştı o yüzden yeşilçaya bağladım. Bugün kızarıklık yok. Yarın yeşilçay içeceğim gene kızarırsa emin olacağım.

Bebişimin cildi çok hassas ben süt, yumurta, bal yiyince hemen kızarıyor. Bende onları yemiyorum. Örneğin müsliyi bile kendi yaptığım limonatayla karıştırıyorum. Fena olmuyor.

Hilaltimur geçmiş olsun dileklerin için saağol.

Öğlende limonatayla karıştırımış müsli yedim.

03/31/2011 10:53:00

Kızlar, öğlen ben battım.Kızım için anaokulu bakmaya gitmiştim.Çok zorladılar bir ufak börek ve az patates musakka yedim.Tok ve pişmanım.Elimden geleni yaptım, ikram geri çevirmek ayıp karşılanmasa keşke.

03/31/2011 11:36:00

1 KEPÇE BEZELYE YEMEĞİ + 2 YEMEK KAŞIĞI YOĞURT +2 YEMEK KAŞIĞI PİLAV + LİGHT TOST EKMEĞİNİN 1/2'Sİ.

03/31/2011 12:40:00

ahh o ikramlar yok mu o ikramlar.
en kızdığım nedir biliyor musun, kibarca istemem dersin, hemen diyette misin aman nerene diyet yapıyorsun demeye başlarlar :))
bunlar da diyetin ekşi yanları işte :))
Devrim, afiyet olsun bir daha olmasın ( görsem ben de dayanamazdım :P)

03/31/2011 12:43:00

Diyetlerde arasıra kaçamaklar olabilir bence önemli olan genelde yediklerimize dikkat etmek. az börek ve patates musakkasının çok zararı olacağını sanmıyorum devrimy.

Üstelik aralarda olan kaçamak insanı daha motive bile edebilir :)

ara öğün olarak 1 elma ve küçük 1 havuç yedim.

04/01/2011 06:46:00

Günaydın Millet :)
Güne 1 bardak su, 1 saat sonra bir dilim ekmek,peynir,çemen ve kuzukulagi ile basladim.Aslinda yumurta canım çekmiştir.Yumurta hasladim ammavelakin evde unuttum.Dolayasıyla direkten döndüm. Sizler nasılsınız,çalışma gününün son günü hazırmısınız haftasonuna :)
Bu arada ikramdan sonra 2.tehlikenin az yiyen kızımın habire tabağını temizlemek olduğunu farkettim.Kizimin artıklarını yememeye söz veriyorum:)

04/01/2011 06:59:00

günaydıııııııııııın,
sabah 2 dilim light tost ekmeğinin arasına 1 ince dilim kaşar ve 1 ince dilim salamla tost yaptım:)))
karnım tok:)))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
28 Mart Pazartesi günü diyetteyiz

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...