branş öğretmenleri lise mi/ ilköğretim mi?

01/13/2012 17:56:00

Bu sene tayin senemiz ve büyük ihtimalle eşimin tayini çıkacak. Ben de eş durumundan tayin isteyeceğim. bu zamana kadar sadeceilköğretimde çalıştım küçük çocuklar hem masum hem de söz dinletmek kolay gibi ancak gittiğim yerde branşımda daha etkin olacağım düşüncesiyle liseye tayin istemeyi düşünüyorum.

Sizler ne düşünüyorsunuz? lisede hiç çalışmadığım için gençlerle iletişim kurmakta zorlanır mıyım?

Ynt: branş öğretmenleri lise mi/ ilköğretim mi?

01/14/2012 19:34:00

iki kademede de çalışan biri olarak kesinlikle okulu bağlı diyebilirim.Genellikle Anadolu kentlerinde lisedeki öğrenci profili mülayim oluyor.Ama istanbul gibi büyük şehirlerdeki liselerde öğrenci durumları az çok belli! Bunu eşinizin tayin istediği yerde küçük çaplı bir çevre araştırması yaparak öğrenebilirsiniz.
Siz benden daha tecrübelisinizdir büyük ihtimalle bilirsiniz ki  ilk derste koyduğunuz tavır çok önemli.Hakkınızda hayırlısı olur inş.

01/14/2012 19:43:00

Merhaba,
şu anda çok uzun yazamıyorum maalesef ama computerteacher söyleyeceklerimi özetlemiş zaten:) ben de iki kademede de çalıştım, artı eksileri okuluna göre değişiyor gerçekten.
güzel bir okul dilerim...
selamlar

01/14/2012 20:24:00

merhaba ben de katılıyorum arkadslra , okuluna gore degısır , once okulu arastırın lutfen , ancak ılkogretım 2kademede ve lısede calısmıs bırı olarak ben lıse tercıh edıyorum hep,

01/14/2012 20:37:00

ankara merkez desem muhiti  mi sorarsınız yazın belli olacak  gerçi o zaman tekrar yazışırız. hepinize teşekkür ederim. compoteacher ne mezunusunuz acaba? brans nedir?

01/16/2012 16:16:00

Bilişim Teknolojileri Öğretmenliği mezunuyum.Sizin branşınız nedir Yeşim hocam?

01/16/2012 16:30:00

aynı bölümden mezunuz :) branşımdan hiç memnun değilim valla öğretmenlikten soğudum halk eğitim yada çpl düşünüyorum bu yüzden

01/17/2012 10:31:00

Ben de 10 yıldır özel okulda ilköğretim 2. kademe ve liselere giriyorum. İngilizce öğretmeniyim. Dönem dönem değişken bir durum ama benim kanaatim ilköğretim 2. kademe, liseden daha kolay. Lisede otorite sağlamak biraz daha zor. 

01/17/2012 10:36:00

eğer anadolu lisesine tayin olabilirse daha düzeyli bir ortam diye düşünüyorum ama ilköğretim otorite sağlamak açısından daha tercih edilir ben de ingilizce öğretmeniyim ama öğretmenlik yapmıyorum seneye sınava girmeyi düşünüyorum iyice hazırlanıp.hakkınızda hayırlısı olsun

01/17/2012 23:14:00

Yeşim hocam branşımızın zor olduğu fikrine katılıyorum bazı meslektaşlarımızın tam aksini düşünmesine rağmen! Özellikle de bir bayan için gerçekten çok sıkıntılı olabiliyor.Bazen üzerimde beyaz önlük, elimde tornavida sınıf sınıf dolaşırken kendimi teknik servis elemanı gibi hissettiğim oluyor:( Ama bu meslek de sevilmeden yapılmıyor.Ben sevmenin yollarını bulmaya çalışıyorum, nitekim de buluyorum aksi takdirde ömür boyu kendime eziyet eder halde olabilirim.

Bilgisayar teknolojisi sürekli değişen ve gelişen bir teknoloji.Bu değişime ayak uydurmaya çalışarak,yeni şeyler öğrenerek ve en önemlisi çocuklarla iç içe olarak bu branştan zevk almaya çalışıyorum.
İnş sizin de hakkınızda hayırlısı olur ve branşımızdan soğumazsınız:)

01/19/2012 02:15:00

şu an ücretsiz izindeyim zaten ama işe başladığımda formatörlük düşünmüyorum artık bakalım o zamana bizimle ilgili beklenen değişiklikler yapılacak mı? pek ümitli değilim ama

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Öğretmen Anneler...

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...