2011 ağustosunu bekleyenleeeeeeer

Ynt: 2011 ağustosunu bekleyenleeeeeeer

05/28/2011 13:49:00

sağlıklı olsunlarda azman olsunlar :)) bebek kıyafeti alırken büyük olmasına dikkat ediyorum, gözüm korktu :)) hasretle beklemek hiç bu kadar güzel bir duygu olmamıştı hayatımda :)) gerçi benimkinin bu aralar hareketleri azaldı, birazcık onun için endişeleniyorum, amniyon sıvısı sınırda demişti doktor, umarım bir aksilik olmaz.. hepsimizin bebeği sağlıklı olsun..

05/28/2011 17:02:00

çok haklısın arkadaşım.. aldığımız kıyafetleri birkaç kereden fazla giyemeyeceklerini biliyoruz hepimiz, bunun için fazla masraf yapmaya gerek yok aslında, çünkü masraflarımız hiç bitmeyecek artık.. ben yavaş yavaş bez tarzı, bitecek ürünlerde almaya başladım, kenarda dursun nasıl olsa kullanılıyor.. bu arada doğum çantası için neler hazırlayabiliriz, ufak tefek şeyler aldım ama eksik olsun istemiyorum..

05/29/2011 09:45:00

mesaj attım..

05/29/2011 10:08:00

çok acil olanlar var elimizin altında ama fazlasını almayı düşünmüyoruz.. şimdi en kısa zamanda beşik almamız gerekecek, beşik içinde park yatak düşünüyoruz, kullanan varmı, memnun kalırmıyız.. ne tavsiye edersiniz..

05/29/2011 10:33:00

aa senin bebeğin doğdumu, ben yeni hamilesin diye algılıyorum.. Allah analı babalı büyütsün güzel kızını.. bizim yerimiz dar olunca portatif şeylere yöneliyoruz. araştırma yapmışsınızdır, özellikle tavsiye edilen bir marka varmı beşikte ve yatağında?

05/29/2011 10:50:00

chicconun yatakları krafta göre neredeyse iki katı, kraftta hoşuma giden modellerde var aslında.. bir arkadaşım uygun fiyatlı park yatak aldı ama beşikte sallanırken çok gıcırdıyormuş, kaliteli bişey alın diye tavsiyede bulunmuştu..
şuanda bana sizin yaşadığınız günler hiç gelmeyecekmiş gibi geliyor, zaman geçer ve benim bebeğimde sağlıkla doğarmı acaba.. sizin bebeğiniz kaç kilo ve kaç cm doğdu..

05/29/2011 11:04:00

benim amniyon sıvısı sınırda dikkat et dedi, su içmekten başka bişey yapamıyorum.. elimden keşke bişey gelse..

05/29/2011 14:29:00

bazen diyorum ki, eskiden bu kadar bilinçli anneler yoktu ama genede bebişler sağlıklıydı, bizler bu kadar onlar için bilinçlenirken tek duam bebişlerimizin sağlıklı olması.. bende kendimi üzmüyorum, bebeğim olacağı için çok mutluyum, şimdiden onun kokusu burnuma geliyor buram buram.. bu bile bana doping etkisi yapıyor :)) hamileleğimin 4. ayında amniyosentez önerdiler, o zamanda çok moralimiz bozulmuştu, günlerce üzülmüştük.. hastanede çalışıyorum, bir doktorumuz 'eğer kokusu burnuna geliyorsa -anne ben sağlıklıyım benden vazgeçmeyin- demek demişti.. ondan beridir hiç moralimizi bozmuyoruz.. şuanda tek yapabildiğimiz sağlıklı beslenmek ve dua etmek.. Allah dualarımızı kabul etsin.. haa bu arada ben amniyosentez yaptırmadım..

05/29/2011 15:22:00

sanırım en doğrusu o, her testten sonra bir sorun söyleniyor.. 2 lim normaldi, 3 lü testim sorunlu çıktı, 4 lüsü normaldi, kalbinde beyaz leke var diye dobler istediler, doblerde delik var denildi eko yaptırdım, ekosu gayet iyi çıktı, 50 gr lık şeker yükleme sınırdaydı, 100 grlık yaptırdım, 3 saat boyunca açlıktan, mide bulantısından ve saat başı kan vermekten gına gelmişti..Allaha şükürler olsun ki şuana kadar çıkan bütün sorunlar ortadan kalktı..  hasrtanede olunca üstüne çok düştüm, bence hata yaptım, gerçi ben düşmesem bile doktorumla sürekli yüz yüzeyim test zamanın geldi diye süreli uyarılıyorum.. bunların hiçbirisini 2.bebeğimde yapmıycam.. :)) şimdiden 2.bebekte neler yapmam gerekiyor, neler yapmamalıyım onları düşünüyorum :))

05/29/2011 18:23:00

Allaha şükürler olsunki benim çok sıkıntım olmadı hamilelikte, ne doğru düzgün mide bulantım, ne aşermelerim.. çok rahat bir hamilelik geçiriyorum.. onun rahatlığından galiba benimkisi :)) F_M_T senin için dileğim bundan sonraki hamileliğini çok rahat geçiresin.. bence tek çocuk olmak çağlar içinde zor olacak, şu hayatta tutunacak bir dalı olmalı, anne-baba çok farklı ama kardeşin yerini hiçkimse tutmuyor.. benim 1 tane kardeşim var ve bazen o olmasaydı ben ne yapardım diye düşünüyorum..  tabii herşey zamanı gelince..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...