2011 ağustosunu bekleyenleeeeeeer

Ynt: 2011 ağustosunu bekleyenleeeeeeer

05/29/2011 18:28:00

hu huuuu ben geldim. şekerler koca 6 ayı devirdik şaka maka. tecrübeli bir anne olarak diyorum ki ilk 3 ay bebekle aynı odada yatmak en iyisi sonra annenin ve bebeğin durumuna göre ayırmak gerek ben çok geç kaldım ayırmakta bu sefer gece kalkıp ağlıyodu boşu boşuna oğluşum. şimdi kızçem de bu konuda daha dikkatli dacranacağım inşAllah

05/30/2011 10:10:00

merhabalar.biz oğluşumla aranıza yeni katıldık.nasılsınız?

05/30/2011 10:50:00

Berrak sen hala burda misin ? Don bakayim yuvana:) berrakbilir kediblack Ben epey zorlu bir hamilelik geccirdim. O leke bende de gorundu ve eko testi yapildi bebegime. Sekerine dikkat et benim de sinirdaydi. Seker testi cok onemli bir testtir. Hamilesiniz dile getirmek istemiyorum burda herkes sekerine dikkat edecek hamilelikte bu mutlak sart hem bebek hem anne icin. Ben ogluma hep sen sagliklisin hicbirseyin yok dedim. Bebeginle konus ve sagliklisin de muhakkak o seni duyuyor. Berrak dedi Ben de diyeyim huzurlu mutlu bo. Isrirahatli hamilelik. Bu arada hamilelige doyamadin berrak:) Ben de oyle keske yine hamile olabilsem sagligim izin verse de:)))

05/30/2011 10:53:00

Hepinize bol sanslar, keyifli hamilelikler, mutlu dogumlar;)))

05/30/2011 11:43:00

canım ayak şislikleri bendede oluyor.27 haftalığım ben doktoruma sorduğumda normal demişti..ellerim ayaklarım birden davul gibi sisiyordu hala daha öyle.birde fazla ayakta kalmamaya özen göster canım..bol su iç.yarım saat yürüyüş..

05/30/2011 16:11:00

ben bugün yoktum, ne güzel muhabbetler olmuş burada.. tavsiyeleriniz için çok teşekkürler kızlar, inanın küçücük tavsiyeye bile çok ihtiyacım oluyor bazen.. benim ilk şeker yüklemem sınırdaydı diye 2.si yapıldı, gerçi ilkinde çok sinirliydim sanırım onun etkisinden dolayı yüksek çıktı. 2.si gayet normaldi ama tabiki genede çok sdikkatli olmak lazım. 

fundacım şişlikler için bol su içmeyi ve ayakları yüksek bir yere kaldırıp dinlenmeyi öneriyorlar, belli aydan sonra şişlik olmasıda normalmiş..

sevgiyle kalın.. hep burada kalın..

05/30/2011 21:59:00

inişe geçtik resmen kızlar ya. 26 haft resmen bitmiş. sezeryanlıyım ve ilk bebeğim iki hafta önce geld. kendi isteğiyle tabi :-)
o yüzden söylerken bile inanamıyorum ama sadece 12 haftam kalmış.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

yapılacak bir sürü iş var. şu an senelik izindeyim. mecburi olarak haziranda kullanıyoruz. eve çeki sdüzen veriyorum. mobilyalar değişecek onlarla uğraşıyorum. eksik görüyorum. ütü mütü oyy oy. kızımın kıyafetlerini de seçtim abisininkilerinin içinden. mustafali ilk bebek ve ilk torun olduğu için onlarca (şaka değil ben ern son 200. pakette saymayı bırakmıştım)hediye gelmişti
bu yaz bile mustafaliye giydireceğim bir sürü şey çıktı o paketlerden hatta bir tanesine çok gülmüştüm 4 yaş için bir sweat gelmişti kim getirdi hatırlamıyorum
yani kısacas bir iki hastane çıkışı almak yeterli olacak. mustafalinin beşiği bambu, örtüleri ise bembeyazdı. doğru tercih yapmışım. şimdi pembe bi battaniye ile birden kız odasına dönüşecek.

bu arada büyük problem. oğluşumun mavi kapı süsü hala kapıda duruyo. ne yapıcam ben onu ya. duygusal bağımız oluştu yani atamam satamam. yanyana asıyım desen olmaz

bir fikir verin lütfen

05/31/2011 06:16:00

kapının iç kısmına oğlunun dış kısmınada kızının süsünü as :)) vazgeçilmezlerin onlar senin..

06/01/2011 14:27:00

arkadaşlar ayaklardaki şişmeler hücrelerden hücre dışına daha fazla çıkması nedeni ile oluyormuş hormonlardan kaynaklı ve toplar damarsistemi tamamen değişiyor hamilelikte zaten doğum sonrası varis gelişmesinin sebebi de bu....
ALLAHyardımcınız olsun

06/01/2011 14:33:00

kediblack e bende katılıyorum şimdi kız geliyo diye oğlununkini çıkarsan oğlun hem artık pabucum dama atıldı diye düşünür yaşı kaç olursa olsun çocuklar hem dikkatli hemde çok hisli oluyorlar zaten kardeş gelince bunu düşünmeye yer arıyorlar ikisi d kalsın ne olur ki sanki...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...