2011 ağustosunu bekleyenleeeeeeer

Ynt: 2011 ağustosunu bekleyenleeeeeeer

07/05/2011 17:00:00

benim dr.çok enteresan bir adam.kesin üşeniyordur hesaplamaya:) bir de beni çok meraklı,araştırmacı gördü ya "sen biliyorsundur zaten söyleyeceklerimi" diyor:) tsm hastası,kendi kendine şarkı söylüyor, geçen hafta muayenehaneye vardığımızda klarnet çalıyordu:D ama işinde bir numara bu çevrede...yoksa kaçardım:)

07/05/2011 17:11:00

o zaman Çağlar'ın çocuk doktoru sana daha ilgi çekici gelecektir:)
ben iki doktorumu da seviyorum,Bayburt'takini de Gümüşhane'dekini de. hatta aile hekimim de kankam denebilir:)) ortak sorunları buradaki insanlardan bezmiş olmaları....

07/13/2011 15:26:00

Arkadaşlar bu aralar sıcaklarla başım dertte,geceleri uyumak işkence.Yatak odamızdaki termometre 29'u gösteriyor üstelik cam da açıkken..Asıl kafamı kurcalayan şey bebek ağustos başı gibi doğacak ve odamızda yatacak beşiğinde. Onu nasıl serin tutucam bilemiyorum. Bebekler için 22-23 derece ortam sıcaklığı idealmiş. Siz bu konuda hiç düşündünüz mü?Napıcaz ne giydiricez bebişlere? Yoksa salonda klimayı açıp mı yatırmalı? 

07/14/2011 14:57:00

agathis, geçen hafta arkadasım dogum yaptıgında çocuk dr odasına geldiğinde bununla ılgılı bılgı vermıstı. Oncelıkle bebek dogmadan klımanın mutlaka servıse temızlettırılmış olması gerektıgını soyledı. bızımkıler temızletmıstı. 24 derecede sabıtleyın klımayı ve tavana vursun havası dedi. eger cok ust uste gıydırırsenız (ozellıkle ılk hafta) sarılık olma rıskı artar dedi. her gun mutlaka yıkayın dedi,,
 bu arada dr un anlattıgı diğer bilgileri de paylaşayım: emzırdıkten sonra sırtını okşamayın(okşarsanız kolit olma ıhtımalı artar dedi) gogus kafesının tam arkasına hafıf vurmalıymısız. her emzırmeden sonra mutlaka bezını degıstırın dedi. hatta hava sıcak bıraz acık kalsın altı, pişik olmaz dedi. banyoda sampuan dısında bısey kullanmayın (sonrasında da) 4. ve 5. gun sarılık olma ıhtımalı cok yuksekmus. tum perdelerı kapatıp (gun ısıgı olmayavcak, etrafta sarı bıseyde olmayacakmıs) çocugun yuzunde sarılık varsa hastaneye gıdın dedi.

07/14/2011 15:08:00

kızlar şimdi biz bebişleri ilk haftalar bu sıcakta nasıl giydircez?

07/15/2011 10:07:00

ben şimdiden yarım kollu bacaksız badiler giydiriyorum, geceleri, yada hava estiğinde ayrıca çorap. Dr'muz gayet uygun olduğunu söyledi.

07/15/2011 10:40:00

buralar çoğu yere göre serin denilebilir ama ben de Peren gibi giydirmeyi düşünüyorum,belki   bacakları da patikli alt ile kapatırız:)) o zamanlarda sonbahar havaları olabilir burada çünkü. sanırım kural şuymuş; kendiniz ne giyiyorsanız bir kat fazlası.

07/15/2011 11:07:00

hastane çantamıza koyduklarımı sayıyorum; eksik ya da abartı birşey varsa lütfen söyleyin arkadaşlar .bu arada hastanenin devlet hastanesi olduğunu belirteyim,hani özeller bazı şeyleri temin ediyormuş ya o bakımdan;

kızımın çantası;
- bir kalın battaniye, iki ince penye battaniye,bir banyo havlusu(belki doğumhaneye isterler dedim)
- üç takım giysi (eldiveni,çorabı,önlüğü,şapkası içinde hepsinin)
- bolca prima premium care, sebamed pişik önleyici krem,unibaby yenidoğan mendil,ağız mendilleri,birkaç küçük havlu
- bir çarşaf,bir yastık kılıfı ve ince bebek yastığı, alt açma şeysi(isim bulamadım ona:)))
- iki Nuk emzik (biri silikon,biri kauçuk), pompa ve biberon

benim çantam;
- iki tane önden düğmeli gecelik, bir şal
- terlik,çorap,bolca iç çamaşırı ve iki emzirme sütyeni
- kotex ped,lansinoh göğüs ucu kremi,göğüs kalkanı mıydı neydi ondan:)
- çarşaf,yastık kılıfı
- mp3 çalar ve en sevdiğim şarkılar:)
- makyaj malzemesi:) küpelerim( küpe takmadığım zaman tuhaf hissediyorum,doğumdan sonra hemen:) deodorant,diş fırçası&macunu,sabun, saç fırçası, toka, olmazsa olmaz taç:)
- ıslak ve kuru mendil
- bir el havlusu
- fotoğraf  makinası.
- anı defteri
- nüfus ve evlilik cüzdanımız :)
- hasta bezi
- telefon şarj aleti

07/15/2011 11:33:00

Dimple terlik göremedim sanırım bide ben nolur nolmaz diye yan yatma yastiginida alıyorum yanıma bebisim için,bide kolonya koy istersen gelene verirsiniz böylelikle sterilizasyonuda saglarsiniz

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...