2011 ağustosunu bekleyenleeeeeeer

Ynt: 2011 ağustosunu bekleyenleeeeeeer

05/17/2011 13:42:00

hastaneye giderken çantaya neler konulacağı konusunda yardım ederseniz çok sevinirim bu benim ilk bebeğim ve bana yardım edecek kimse de yakınımda değil şimdiden teşekkür ederim

05/17/2011 13:43:00

gerçekten erkek nüfusunu artırıyoruz gibi

05/17/2011 14:31:00

Ağustos 26'yı bekliyorum ama benim kızımda gelişme geriliği çıktı . 2 hafta geriden gidiyormuş. aranızda geriden gelen var mı bizim gibi?

05/17/2011 16:28:00

Çanta konusu beni de düşündürüyor.Benim de ilk doğumum olacak. Pijama takımları almıştım gecelik daha rahat diyenler çoğunlukta:)Ama sabahlık olmazsa olmazmış. Bir arkadaşım ziyaretçiler olacağı için şık bir pike takımı al dedi. Ben doğum yapacağım hastaneye sormuştum. Bazı şeyleri hastane verebiliyor. Buna bebek için zıbın, biberon, pompa gibi şeyler, ayrıca senin için çarşaf, ped gibi şeyler dahil. Ama bebeğin çıkış kıyafetlerini götürmen şart:) Arabayla gideceksen dönüş için oto koltuğuna ihtiyacın var. Bebiş için battaniye al bir de üşütmesin. 

Ben emzirme örtüsü koyacağım bir de malum gelen giden çok olacak. 

05/18/2011 06:05:00

Öncelikle kendin için pijama, sabahlık ve gecelik takımı. Normal doğumu bile gitsen son anda plan değişebildiği için bunlardan birkaç takım almakta fayda var. Bana sezeryandan sonra sadece pijama üstü giydirmişlerdi ilk saatlerde. Bebek bez al yanına. Gerçi çoğu hastane veriyor ama tedbirli olmakta fayda var. Emzirme sütyeni ve bol iç çamaşırı ped. Bebek için 3-4 takım kıyafet, bady, penye yelek, eldiven ve şapka,  Ağız mendilleri. Yenidoğanlar için olanlardan ıslak mendil. Kendin için göğüs ucu kremi, tarak, diş fırçası,macun, küçük bir el aynası, toka, kırmızı kurdela, makyaj malzemesi, kremin. Bence iyi marka bir tuvalet kağıdı. Benim doğum yaptığım hastanedeki tuvalet kağıtları pek kaliteli değildi.
Bebek için battaniye, pişik kremi. kendin için  çorap. Temmuz ayında doğum yapmama rağmen doğumdan sonra çok üşümüştüm. Çok kişide de oluyormuş bu. Aklıma gelenler bunlar. Bende bu hafta sonu hazırlayacağım doğum çantamı.

05/18/2011 09:40:00

ALLAH HEPİNİZİ BEBEKLERİNİZE SAĞ SALİM KAVUŞTURSUN ARKADAŞLAR...
ÇOK GÜZEL Bİ DUYGU ALLAH OLMAYANLARADA NASİP ETSİN EN KISA ZAMANDA

05/20/2011 17:53:00

ya ağustos anneleri benim şimdiden kasılmalarım başladı ve bazen öyle oluyor ki ağrıdan yürüyemez hatta hareket edemez oluyorum sizlerdede var mı aynı belirtiler.erken doğum olur mu diye korkuyorum.şimdi bebekleriniz kaçar kilolar sizlerden cvp bekliyorum...

05/21/2011 06:37:00

merhaba bende ağustosu bekliorum büyük bir heyecanla :):) 26+2 haftalık hamileyim normal doğum tarihim 26 ağustos inşllah hepimiz hayırlısıyla kolay bi doğum geçirirriz...

05/28/2011 06:29:00

Merhaba..
Siteye yeni üye oldum, açıkcası böyle bir siteden haberim yoktu ama inceleyince çok hoşuma gitti.. benimde 14 ağustos doğum tarihim ama ben nedense temmuz sonu gibi yakışıklı oğlumu kucağıma alacağımı düşünüyorum.. ama yakışıklım beni hep üzüyor, bu sıralar amniyon sıvısı alt sınırdaymış, belkide bugüne kadar çok stresli bir hamilelelik geçirdiğimden doktorum beni korkutmak istemedi, önemli bişey yok ama bol su iç dedi. inşallah bebeğimin hiçbirşeyi yoktur ve herkes bebeğini sağlıkla kucağına alır.. Bu arada ben artık stres yapmıyorum, içimden bir ses oğlumöun gayet sağlıklı olduğunu söylüyor ve yapılan her stres bebeğide olumsuz etkiliyor.. Biz eşimle biraz kaderci olduk, strese gerek yok.. mutluluğa ve umuda devam..

05/28/2011 06:31:00

benim oğlum 27+2 haftalıkken 1255 gr dı, birazcık şişkoymuş :)) kemikleride uzunmuş..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...