MAKSAT MUHABBET :))

09/18/2012 18:58:00

Bu başlık genel muhabbetlerimiz için olsun, her gün girip ne var ne yok diye mutlaka baktığımız, genel olarak günlük hayatımızı paylaştığımız, her şeyden her telden konuşabildiğimiz, hoş sohbetlere dalıp ipin ucunu kaçırdığımız, bağımlılık yapıp kopamadığımız başlık yani ;) Maksat muhabbet olsun...

Ynt: MAKSAT MUHABBET :))

09/18/2012 19:06:00

Aklinla bin yasa emi:)

Ben su siralar dorukla ugrasiyorum daha cok. Kiskanclik azalacaina artiyor. İdili cok ihmal ediyorum. O da yavrum aksi gibi beni iyice tanimaya basladi. Kucagima gelmek icin agliyor ama doruk inmiyor kucagimdan :(

09/18/2012 19:20:00

İkisiyle birden uğraşmak çok zordur eminim, ben biriyle baş edemiyorum, valla düşünemiyorum ikinciyi :) Doruğun öyle davranması da doğal, o da ilgi bekliyor, çoğu şeyin farkında, kucağından inerse yerine hoop kardeşinin geleceğini çok iyi biliyor, üstelik her geçen gün daha sevimli olan, hareketlenen, annesine kahkahalar atan, cilveler yapan kardeşinin, git gide daha çok rakip olarak görmeye başlıyor bence.

09/18/2012 19:26:00

Drcuğum nasılsın, benim bi kafam karıştı grup nerede toplanıyor nereye yazacağız? Bakın ben 2 aylık yavru anasıyım yani bu ne demek, beynimin yarısı uykusuzluktan alınmış gibi demek:)) Ona göre canlarım....:)) 

09/18/2012 19:35:00

Doğru yerdesin Yoncam tam isabet :)) Yani bu grupta değişik başlıklar altında farklı konularda sohbetlerimiz, fikir alışverişlerimiz olabilir, Duygu öyle düşünerek yeni grup açmış. Ammaa biz belirli bir konu başlığı hakkında olmadıkça genel sohbetimizi muhabbetimizi, paylaşımımızı, öpüşüp koklaşmalarımızı bu başlıkta yaparız, demem o ki bundan böyle bizim ekibin diğer can anaları gibi sen de nurtiyi açar açmaz bu başlığa bakacaksın Yoncacım ;)) Nasılsın bu arada, Masalım nasıl?

09/18/2012 19:40:00

Çok yorgunum Özlem, bütün vücudum ağrıyor:)) Masal zor bi çocuk değil bence ama ben yine de yorgunum... Uykum sürekli bölündüğü için uykusuzum ve bir yardımcım olmadığı için ayrıca yoruluyorum... Masal sürekli memede yalancı meme almıyor, mama da vermiyoruz büyük olasılık biberonuda reddederdi... Akşamları bitik oluyorum, bu gece güzel uyudu yatalı 2 saat oluyor ama yakındız mızlar... Bi duş aldım, kocamla acık muhabbet ettim bilgisayarı filan açtım şanslı sayıyorum kendimi... Amma velakin herşey yolunda:)) Herhaliyle büyük mutluluk şu analık...:))

09/18/2012 19:49:00

Canım benim, seni çok iyi anlıyorum, şöyle güzel rahat rahat bir duş almak bile acaip lüx geliyordur şimdi sana, ve hayatın sonsuza kadar böyle sürecek sanıyorsundur, ama sana iyi bir haberim var, az kaldı ;)) gün geçtikçe Masalcık büyüdükçe kendine daha çok zaman ayırabileceksin, tabiki her haliyle büyük mutluluk olan analık görevin herşeyden ve herkesden önce gelecek ama işler daha bir tıkırında daha düzenli daha rahat işleyecek, uykusu zamanla uzayacak sana uyuman için daha çok zaman vercek vs... Düşün artık bunları Özde gibi çok zor bir 3 ay geçiren bir bebeğin anası olarak söyleyebiliyorum ;) hoş hanımefendi şimdi de yeme problemimiz başladı ya neyse, çok şükür bugünlerimize, herşeyden önce sağlığı neşesi keyfi yerinde olsun bu da yeter... Sen sen ol, Masal uykuya geçer geçmez uyumaya bak, özellikle geceleri ;)

09/18/2012 19:55:00

Sevindirici haberler bunlarrrrr, yaşasın:)) Benim en büyük sorunum ağlamasına dayanamamak Özlem. Gerçekten çok fena oluyorum. Mesela bazen durduk yere uykusunun arasında mesela ağlayarak uyanıyor, ya da herşey normalken basıyor yaygarayı... Ağlarken ağlarken kendini dolduruyor ağlamanın şiddeti artıyor sanki, oysa altı kuru, gazı yok, tok... Vardır bi sebebi belki bilemiyorum... Hiç ağlaamasın istiyorum amabu da normal ve doğal değil biliyorum. Benim çıkmazım da bu işte... Gözünün yaşı! Özde ne fıstık olmuş bu arada yahu, çok tatlı...

09/18/2012 20:05:00

Gitgide ağlamasına da alışıyorsun canım, ben de senin gibi hissederdim, hala ağlasın istemem ama artık daha dayanıklıyım bu konuda. İllaki bir nedeni vardır, senin tahmin ettiğin nedenler olmasa da, belki de canı sıkılmıştır mesela, annesinin kucağını kokusunu istiyordur falan, yani bir problem olması gerekmez ağlaması için, ağlamaktan başka kendini ifade etme biçimi yok henüz... Benim fıstık kızım o dönemlerde katıla katıla ağlıyordu, öyleki isteği neyse anlayıp yetişene kadar nefesi kesiliyor morarıyordu katılınca, nasıl korkutuyordu beni, kalbini değerlendirmek için eko bile yaptırdım korkumdan, aaahhh ahh neler yaptı bize bu boncuk neler neler... 

09/18/2012 20:19:00

Evet vallahi sen iyi dayandın, hatırlıyorum o günlerini... Şükür geride kaldı artık... Bizde yarın dra gidicez kontrolümüz var. :)) Her dr a gidişimde seviniyorum. Bilir kişiden bi daha herşey için onay duymak ne şahane bişey. Çok kıymetli  bir mesleğin var Özlemcim ... Ben artık kaçar hafiften mızıklanmalar dönmeler başladı, uyanacak benimki, güzel uyudu acıkmıştır, öpüyorum sizi çok...

09/19/2012 06:42:00

Günaydınnnnnn, nerelerdeydiniz siz yahuuuu :) Keyifle okudum valla, baktım ki yüzümde gülücükler :)) Seviyorum sizi.

Ah ağlamaları yok mu :(( benimkinin 5 ayı bitecek ama bende hala dayanamıyorum o gözyaşını görünce. Yoncam, benim kızda 3 ayın sonuna kadar sürekli memedeydi. Biliyorsun göğsüm bile o yüzden düzelmiyordu. Şimdi ama düzene girdi merak etme yakında sana daha da zaman verecek kendin için. Ben işe başlamadan 2 hafta önce falan kızı uyutup işlerimi yapıp bir yorgunluk kahvesi bile içiyordum :))

Doktorcum yaa günde 1 fincan kahveden birşey olmaz dediler. Bebeğe zararı yokmuş. Bende canım çok çektiğinde içiyorum. Sence?

Duru'mu günde 2 saat görmek yetmiyor kızlar, yetmiyor yetmiyor. Bende bu muhabbetten dolayı sıktım sizi ama kendime gelemiyorum. Çookk özlüyorum. Saat 21:00 de uyuyacağı zaman ne olur uyuma biraz daha kal kucağaımda diyorum çocuğa :( ama düzeni bozulmasın diye uyutuyorum. Lütfen ama lütfen sıkılmayın bebeği yanında olan anneler. Bol bol sarılın, sevin. Geçen gün ana sayfa da paylaşılanları okurken işyerinde dayanamadım ağladım. Şimdi yıkadım, uyutuyorum, yedirdiim oynuyoruz gibi paylaşımlar vardı :((( Bende kızımın yanında olmak istiyorum diye ağladım.

Annemi kıskanıyorum biliyor musunuz? Hemde ciddi bir şekilde :(( Offf geçecek geçecek alışacağım.  Öpüyorum sizleri. Denk gelebilmek ümidiyle :))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 MART,NİSAN,MAYIS ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...