MAKSAT MUHABBET :))

Ynt: MAKSAT MUHABBET :))

11/12/2012 13:21:00

Masal da da zeytini ezip veriyorum ama arada tıkanma yapıyor,

Bende muza bisküvi ufalıyordum. 

11/12/2012 13:25:00

öyle öyle öğreniyorlar ayşegül.zeytin çınara da veriyorum ben çok seviyor

11/12/2012 13:46:00

Selam arkadaşlar. Yazılılar başladı pek katilamiyorum sohbetlere. Güzel kuzular afiyet olsun anneler güzel tarifler paylaşmışlar.. :)

11/12/2012 14:09:00

kızlar siz kivi veriyormusunuz. Bizim dr bize 1 yaşına kadar vermeyin dedi kivi. Alerjik bi meyveymiş galiba :/ hatta balık bile vermeyin dedi ama ben arada veriyordum azar azar

11/12/2012 14:14:00

Ben dün verdm ilk defa, çok sevdi, yedi. Bi sorun yok şimdilik, gaz dışında. Gaz da ondan mı kaynaklanıyor bilmiyorum :) 
Balıkta çok yiyor masal. Şimdiye kadar 9 çeşit balık yedi. :)) O konuda da sıkıntımız olmadı çok şükür :))

11/12/2012 14:37:00

Zeynep senin kizlar hizli cikti:) iyi ama onlar ozgurlestikce rahatlatsin en azindan ben dorukta oyle oldum.

Ya sizde de oylemi idil bana acayip dustu. Sadece bende ve bakicida duruyor. Baba dahil gitmiyor. Kv geldi biraz rahat ederim dedim yok. Ciglik cigliga agliyor ondayken. Kanguru gibi geziyoruz. Yerde de oyalanmiyor tek basina. Mutlaka ben yaninda oturacagim.

Bizde ek gidaya hizli basladik. Zaten idil talep etti daha cok. Elinde birseyler kemirmeye bayiliyor. Ozellikle ekmek ve armut. Bogaza takilinca hic mudahele etmiyorum. O kendi oksurerek cikariyor. Ben kivi vermedim ama.balik dahil biz ne yersek yiyor. Eger evde yemek yoksa ona ayri yapiyorum. Varsa sorun yok. Catalla ezip veriyorum. En buyuk sansim bu sanirim. İki cocugimda da yeme problemi olmadi.

Umarim sizlerinde elinizden ekmek kapan bebeleriniz olur. Mamma mamma diye bagirirlar

Bu arada simdi yuruyusten geldik esimle. 5 km yuruduk oyle iyi geldiki. Keske hergun yapabilsek. İste ikisini bir rahataya birakamiyoruz. Onu da yaparsak super olacak.

11/12/2012 15:52:00

duygucum daha yeni başladı emeklemeye ama ilrletince bu işi zor olacak gibi geliyor. biri sağa dalacak biri sola dalacak hangisinin peşine koşup durduracağım bilmiyorum :))

ayşegülcüm maşallah 6 çesit balık çok iyi yaa :)

11/12/2012 17:45:00

Yaaa bı gun giremedim yazmista yazmışsınız askolsun :(( bugün telefonda ufak bir sorun oldu birde doruk ev falan derken gelemedim bir türlü. Sadece bir ara göz atayım dedim aldım telefonu elime ama kısmet olmadı :))

Neyseeee yogun bir gündü bugün. Pazartesi sendromu yasadım resmen. Hizlica göz attım yazılanlara genelde beslenmeden bahsedilmiş. Kizlar tek tek yazamiycam Nolu kusuruma bakmayın ama duygucum Doruk beyin dogum gunü kutlu olsun. Uzun, sağlıklı, başarılarla dolu ve mutlu bir ömrü olsun ailesiyle birlikte.. Abi Doruk iyi ki doğdun :))

Bende bugün elma suyu dısında havuç suyuna başladık :)) havucu da sevdi sipa... Cumartesi doktor kontrolü vardı kilo pek iç açıcı degil yine ama boy 3 cm uzamış. Tabi 3 cm 1 ayda degil 45-50 günde.. Çünkü bizim kontrol gecikmeli oldu biliyorsunuz. Neyse ek gıdalar başladı. 6 ayı dolana kadar meyve suları ile alıştırmalar devam edecek sonra yoğurt ve sebze çorbasına başlıyoruz :)) bakalım bunlarda meyveler kadar kolay olacakmı..

AyCiimm su gece sık uyanma meselesi bizde de var bazı akşamlar. Bende acıkıyor diye düşünüyordum ama her uyanışında emzirmedim yalan yok !! Alışkanlık yapmasın diye. Bunu doktorla da paylaştım bisey demedi. Sadece sütun az diye düşünüyorsan devam sütü dene eger yine uyanırsa bu ac olduğu icin degil kesinlestirmis oluruz dedi ;) almadım mama gerçi ama bir denesemmi diye de düşünüyorum acikcasi.. Yarın 4 posta meyve suyumuz var bakalım nasıl geçecek. Ya bu arada bu benim Bursa'da ki doktor önce ek gıda ve sonra emzir demişti ama burda ki doktorumuz ek gıdaları ara ogün gibi ayarlayın 1-1,5 saat sonra emzirebilirsin gibi bisey dedi arada kaldım.. Birde mangalına portakal konusunda da fikir verin bana biri 6 ayda başlayabilirsin dedi digeri 8-9 aydan sonra dedi.. Şaşırdım bende ??

Aaaaayyyy.. Telefondan destan yazıyorum bide pc basında olsam hic bitmez benim yazılar !! ;)))

11/12/2012 18:07:00

Neşe hosgeldin.tesekkur ederim guzel dileklerin için.

dorukta dr demişti once emzir sonra ek gıda diye.ama idilde kafama gore takılıyorum.mandalinayada bayılıyor.mevsiminde oldugu için sakınca gormedim

11/12/2012 18:13:00

Bende biraz alışsın ek gıdaya tattırırım sanırım :)) zaten oturup 1 mandalinayi eline verecek değiliz dimi :)) ya bu arada elma gaz yapar mı???? Bizim oğlan elma suyu icmeye başladığından beri gazlandi yine sanki :( sab simplex vermiyordum baya zamandır yine başlayacağım böyle giderse.. Sebebi elmamidir yoksa yeni tatlar almaya basladigindanmidir ki.. Midesi alışamadı zahir :) gazımız kalmadı artık derkene bastan mı başlıyoruz ??

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 MART,NİSAN,MAYIS ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...