MAKSAT MUHABBET :))

Ynt: MAKSAT MUHABBET :))

11/12/2012 20:20:00

yapmaz bildigim kadarıyla elma.ama belli olmuyor bunlara:) evet ek gıdaya yeni alısıyorlar ondan olabilir.

11/12/2012 21:01:00

uzun bir geceye selam... ayci ve diğer arkadaşlar merak etmişler evet ben kızıma dogar dogmaz damlalıkla maden suyu verdim artı bağışıklık sistemi güçlensin diyede hurma bu soda meselesi cevremde çocuguna kullanan ve çok memnun olan bir arkadaşımdan duymuştum oda bir dr dan duymuş hiç tereddüt etmeden kullandım veee şükürler olsun gazı emerken çıkardıı :) maşallah :) gaz için kullanılan ilaçlardan çok daha faydalı olduğunu düşünüyorum hem meleğim acı çekmedi hem ben uykusuz kalmadım :) 

11/12/2012 21:44:00

Şansliymissin emirelif.. Ve biz şanssız :) keske daha önce gelseydin buraya ;)

11/13/2012 07:59:00

Günaydın, gece 1 den 5 e kadar saatbaşı uyanmış yine ama bu gece ben deliksiz uyudum... bu gece babasıyla uyudu, ben diğer odada, odalar arası tüm kapılar da kapalıydı :) sabah 6 gibi bir telaş ve endişeyle uyandım ama...

11/13/2012 08:59:00

Günaydııın,

Neşem, her doktor farklı söyleip kafa karıştırıyor hakikaten, aslında bebeğinin huyuna göre git sen. Ben ek gıdaları ara öğün gibi veriyordum, sonra bi emziriyordum belli bir saat geçmesini beklemeden. Mandalin portakal konusunda da, ufak suluklar var ya, 30ml lik, onlara mandalin veya portakal sıkıp koyuyordum suyunu veriyordum içiyordu, hiç sıkıntı olmadı. Elimle tutup mandalini emdiriyorumda, ama o biraz sıkıntı oluyor, hüp diye içine çekebiliyor veletler :) Allah korusun boğazına kaçmasın.. 

Elif, peki gazını aldırıp veriyorsundur herhalde maden suyunu dimi?

Özlemmmm çok kıskandım seniii :) deliksiz uyku haa... of of of.. hasret kaldım yaa.. Yanında değil diye telaş yaptın dimi :) çok alıştık bu kuzulara. Ben yanımda yatırıyorum, sırtımı döndüğümde bile ona sırt dönüyorum diye vicdan yapıp tekrar geri ona dönüyorum :))

11/13/2012 09:14:00

Ah bu doktorlar ahh, her kafadan bir ses :))) ben size birşey diyeyimmi bu işlerin rutini yok anacım, herkes kendini çocuğuna göre ayarlayacak, kendi düzenini oturtacak, o söylenenler hep bir varsayım üzerine, bütün çocukları aynı standartlarda ve tek tip düşünerek söylenmiş şeyler, eğer şöyleyse böyle, böyleyse şöyle... Ama hepsi farklı birbirinden, hele bizim veletler apayrı :)) zamanla sen de kendi doğrunu bulacaksın Neşem, maalesef biraz deneme yanılmayla olacak ama ;)

Maden suyu, kimyonlu su, zemzem suyu, hurma yalatma vb pekçok yol deneyen var, ya tutarsa misali, tutunca da hah bundan oldu deniliyor, ben doğumdan önce birsürü makale araştırdım ama kanıtlanmış birşey bulamamıştım, ama henüz kanıtlanmamış ama bilimsel faydası olan birşey vardır mutlaka, kısmet artık ikinciye inşallah :))

11/13/2012 09:19:00

:))) Ama şey kem küm sözüm meclisten dışarıııııııııııııııııı... Elbette her çocuğun huyu farklı ama ben kendi adıma söyleyim, kendi doktorumuzdan ziyade sen daha çok rahatlatıyorsun içimi Özlemcim :) 

pot mu kırdım ki ben :( yok öyle bişi, burdakiler de benim kafamı karıştıyo ondan şeyttiydim, aaa dert ettim kendime gene bak :)) 

Gaz konusuna gelice de , yine her çocuk farklı, birinde hurma işe yaraaar diğerinde zemzem vs :) ikincilerde daha bilinçli oliciğiz artık :)

11/13/2012 09:33:00

Yok Ayşegülüm olurmu hiç öyle, gerçekten öyle, her kafadan bir ses olayına katılıyorum, ama ben de o kafalardan biriyim işte ;)) tabiki kesin olarak bilimselliği kanıtlanmış ve her drun ortak kabul ettiği durumlar çoğunlukta olmakla beraber bu tip esnek konularda yaklaşımları farklı olabilir, bu gayet doğal :) rahat olun siz bakmayın bana.... Heheh grupta ben varım diye doktorlarınızı çekiştirip atıp tutamıyorsunuz demiii ;)))

11/13/2012 09:34:00

Günaydın, gerçekten herkes kendi çocuğuna göre davranmalı. Annem hep der "çocuk kitaplardaki gibi büyümüyor" diye çok haklı. Her çocuğun huyu farklı oluyor. Bizim doktorumuzda bize çok detay vermedi ben yaptıklarımı söyledim öyle devam edin dedi. O kadar araştırıyorum ki, ortak bulduğum şeyleri Duru'ya yapıyorum.

Sabahları tuzu alınmış beyaz peynir, pekmez, tam buğday ekmeği, yuurta sarısı. Annes sütü veya domates rendesi ile ıslatıyorum.

Ara da 30-40 cc mandalina - elma veya mandalina-havuç suyu veriyorum. Öğlen sebze çorbası, bazen tarhana, sulu köfte (bunlar tavuk suyu veya et suyu ile yapılıyor) sebze çorbasına çok az limon sıktığımda tatlanıyor ve yiyor.

Akşam üstü meyveli yoğurt veriyorum. 

Özlemcim sence nasıl, doğru bir beslenme tarzı mı? Balkabağı püresine de bugün başlayacağız. Yer elması da katacağım artık çorbalarına.

Bu beslenme olayına feci taktım kızlar. Sürekli araştırıyorum artık kafam çok karıştı. Şimdilik ğstteki gibi devam ediyorum.

Bu arada İpek Hanım'ın çefitliği diye biryer önerdi arkadaşım. Bir inceleyin isterseniz. Ben ilk siparişini verdim. Başta mantıklı geldi buradan sebze ve meyvesini taze taze söylemek ama şimdi diyorum ki buradaki organik pazarlardan alıyım ama zeytinyağını, doğal sabununu, keçi peynirini, tarhanasını, tereyağını buradan söyliyeyeim. Sizde inceleyin belki yararlanırsınız.

http://www.ipekhanim.com/ipek_hanim_ciftligi/ciftlige_giris.html

11/13/2012 09:46:00

Gayet iyi Banuşum daha ne olsun :) çok da takma arkadaşım, düşünsene sadece 2-3 ay sonra bizim yediğimiz herşeyden yiyebilecek hale gelecekler, Allerji riski olanlara dikkat etmen yeterli...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 MART,NİSAN,MAYIS ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...