MAKSAT MUHABBET :))

Ynt: MAKSAT MUHABBET :))

11/13/2012 07:58:00

Bizde sabah bi kase kaşık maması (pekmez ve bisküvili) kbrit kutusu yarısı kadar tuzu alınmış peynir, 1 tatlı kaşığı zeytin ezmesi yarım yumurta, salatalık veya domates püresi yiyoruz :) 
yumurtayı her gün vermiuorum ama, 2 günde 1 veriyorum. 

11/13/2012 08:17:00

Sağol Özlemim :)

Ayçicim evet ya hergün vermiyeyeim dimi? 2 günde bir vereyim yumurtayı...

11/13/2012 08:20:00

bi ara her gün veriyordum bende, sonra 2 günde bir vermeye başladım ne olur ne olmaz )

özlemimmm aklıma bişi geldi hazır seni kıstırmışken :) bıldırcın yumurtsı verilebilir mi ? Ve ben kestane aldım, kaynatıp püre yapıp vermeyi düşünüyordum. zararlı mıdır ki? :) 

11/13/2012 08:30:00

Ozlem oh sefan olsun. Arada dinlenmek iyidir:) bende dorukta once dr a gore basladim ama sonrasinda icimden geldigi gibi devam ettim. Yani doruk nasil talep ettiyse diyebiliriz. Kahvaltida karisim sevmiyor hanimefendi. Yumurta domates peyniri ayri ayri yiyecekmis:)

Bu arada idil neredeyse 1 aydir hasta:( burnu akiyordu oksuruyordu. Ates hic olmadi. Antibiyotik kullaninca iyilesti gibi oldu ama 1 haftadir yine hasta. Sanirim balgam var. Burnu akiyor. Geniz akintisindan sanirim oksuruyor:(( poff yatin yine dr a goturucem.

11/13/2012 08:35:00

Valla Ayşegülüm bana bugüne kadar kimse sormamıştı bebeği için kestane veya bıldırcın yumurtası, genç bir dr um ben ;)) yumurta allerjik bir besin, bıldırcın yumurtası daha da allerjik olabilir, tavuk yumurtasına oranla daha yoğun protein içerdiğine göre allerji yapma riski de artar, kestane keza öyle, kuruyemiş sınıfına giriyor birnevi... Ben bu kadar aceleyle çok fazla çeşit yedirmek taraftarı değilim açıkçası, en azından 1 yaşını doldurması beklenebilir, alıştıra alıştıra, sindire sindire...

11/13/2012 08:38:00

Geçmiş olsun Duygu, biz de farklı değiliz aslında, aşırı olmasa da burnu tıkanıyor sık sık. Uzun sürdüyse Dr un da uygun görürse klaritromisin verebilirsin belki, hiç antibiyotik taraftarı olmamakla birlikte maalesef mecburen veriyoruz :/

11/13/2012 08:39:00

Aaaa ne guzel ne guzel :)) bana ornek menüler çıkıyor siz yazdıkca..

Özisim valla yüzünü görmedim ama ben gittiğim Dr lardan daha cok güveniyorum sana :)) her yiğidin yoğurt yiyisi ayridir dimi :)) valla suan icin aldığı meye suları 30-40-50 cc civarı olduğu icin emzirmeden önce veriyorum ki tok yemez belki diye. Bursada ki Dr da acken ver sonra emzir demişti mantıklı geldi :)) şimdilik böyle devam o zaman madem bunun bor kuralı yok salla gitsin. Ya benim en kısa zamanda bir pc almam lazım :/ bu araştırmalar, dalanlar filanlar telefondan baya zorlamaya başladı beni.. Aksamdan aksama kocisin pc sine bakmayayim :)) Bide bu hazır ürünleri araştırayım ben aksama bakalım hipp tır milupadir bakayım bi

11/13/2012 08:43:00

Duygu cum gecmis olsun yaa.. Özis bu arada bu gece 10 kez uyanmış biri olarak fena kıskandım seni :P sefan olsun cidden :))

11/13/2012 09:25:00

selam herkese
yemek muhabbetlerinize bende katılabilirim artık.malum çınar kuzu emmiyor artık:((
neyse ben herşeyi tadımlık veriyorum.sadece akşam yemeğini çok ağır vermiyorum gazdan dolayı
kahvaltı tuzsuz peynir,tuzsuz zeytin,domates salatalık kırmızı biber pekmez tereyağ yumurta ceviz ne varsa veriyorum.tabi hepsini birden değil
öğlen çorba yada yemek veriyorum.misal dün eti önce haşlayıp sonra tereyağda kavurdum verdim bol kimyonlu
çorba ne denk gelirse yapıoyrum.aralardada bol yoğurt kaşar veriyorum kalsiyum eksik kalmasın diye böyle işte

11/13/2012 09:56:00

Kaşarı nasıl veriyorsun Hülya? Kaşar vermedim ben hiç :') Bol kimyonlu et dediğin? Tarifte ver yaf, hatta bizim bi bölümümüz var ya oraya yaz hemencik alayım tarifi :) 

Mmmm.. Özlem' cim bıldırcın yumurtası da bu sebepten dolayı beni düşündürüyordu açıkçası. alerjik bir durum oluşturmasından korktum. Dediğin gibi acelesi yok. Kestane de doyumluk değil belki 1 tane tadımlık düşünüyordum. Ben badem fıstık ceviz vs rondoran geçirdim ve meyve pürelerine ekliyorum. 

Öziş' i kıskanmamak mümkün mü? Kocacığım gelsin hele de bak diyim millet neler yapıyor, eşi uyusun diye alıp çocuğu ayrı odada yatıyor diyim de tepkisini de aynen yazarım :D pek hazır cevaptır benimki. Oldu bide ben emzireyim der :)))) 

Duygu' cum arada atladım sanırım ben, geçmiş olsun :( 

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 MART,NİSAN,MAYIS ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...