MAKSAT MUHABBET :))

Ynt: MAKSAT MUHABBET :))

09/20/2012 12:03:00

Zeynepcim hoşgeldin canım :) Seni de özlemiştik :) Prenseslerin iyi dimi? Doktor ismi sormuşsun :( benim de bildiğim yok ama ablama soracağım senin için.

Ayşegülcümmm yaa neden öyle birşey yaptılar :( Ne güzel yakındı evin :( Sıkıntısı beni bastı vallahi :(

09/20/2012 12:10:00

Teşekkür ederim banuşcum. Evet tatildeyken pek fırsatım olmadı. geldikten sonra da eşyaları yerleştir çamaşır temizlik falan uğrayamadım. Bundan sonra daha sık uğrarım artık :)) kızlar iyiler. duruyu antalya da dr a götürmüştük nezle gibiydi hafiften onun için götürdük. Dr da bronşiti var dedi. Onun için dr sordum çocuk göğüs hastalıklarına götüreyim dedim. sorarsan sevinirim bende netten araştıracağım ama önce size sorayım dedim belki bildiğiniz birileri vardır diye.

ayşegülcüm park yatakla çok rahat edersin. 2-3 sene de kullanılabilir. 

09/20/2012 12:32:00

Banuşcun yer seni Zeynep :) Benim ablam Amerikan hastanesinde çalıştı yıllarca. Orada çalışan arkadaşları var hala. Şimdi aradı ama ulaşamadı. Ulaşır ulaşmaz onlara danışacak doktoru. Bende sana haber vericem canım. Çok geçmiş olsun. Umarım biran önce düzelir Duru kızımız.

09/20/2012 12:47:00

geçmiş olsun zeynepcim.durucuk çabucak iyileşsin inşallah
ayşegül ya niye öyle yaptılar ki sana:((

09/20/2012 12:50:00

Özlemcim, Amerikan Hastanesi'nde enfeksiyon uzmanı olan  Dr. Ayla Kamburoğlu Göksel

Çok iyi bir doktor. Duru'nun doğumuna giren ve sonraki 2 kontrolünü yapan doktor. Ben evim uzak olduğu için ve maalesef ücreti fazla olduğu için devam edemedik. Ablamın yakın arkadaşının bebeğinin bulunamayan hastalığını bulup hayatını kurtarmış bir doktor. İstersen bir araştır canım. Ablam başka doktorlarda soracak. Bana söylediği bu ilk ismi bende bildiğim için sana önermek istedim. 

Umarım en iyi doktoru bulursun canım.

09/20/2012 13:39:00

Çok teşekkür ederim Banumm ilgilendiğin için. Biraz araştırmayım ben

Teşekkür ederim Hülya. İnşallah...

09/20/2012 19:33:00

Selam kızlar.. Bu başlıgı geç gördüm ve 13 sayfayı okumakta zor oldu açıkçası... hepinize tek tek yazamadım diye kırılmayın olurmu.. Hülyacım daha önce yazmıstım ama yine çok çok geçmiş olsun. İnşallah bir daha yaşamazsınız boyle bir hastalığı...Ayciim sanada üzüldüm.. İnşallah değişiklik yaparlar da barı suanki yerinde kalırsın. Ama konuş bence tekrar.. Ve diger tüm güzeller hepiniz iyisiniz değilmi?

Bugün 4. ay aşılarımız ve kontrolümüz vardı. Bursadayken yine aynı doktorumuza gittik. Dr Dorugu bir tarttı geçen aydan bu aya 350 gr almış. Inanamadım :(( hatta doktor tepkimi görünce tekrar tarttı ama sonuç aynı.. Oysa kilo alımı o kadar güzeldi kii... Geçen ay öncekilere göre biraz düşmüştü ama yinede ortalamanın üzerindeydi. Reflüsü, hareketlenmesi falan biraz düşmesi normal diyordum ama bu ay ki sonuç beni çok üzdü. Önceki aylarda aldığımız fazla kilolar su an tolere ediyor ama yinede bu kadar az alması :((((((( doktor sütümün azaldığını yada azalmamış olsa bile kalitesinin değişmiş olabileceğini söyledi..Beslenmeme dikkat etmemiş olabilirmişim :(( elimden geldiğince yapmaya çalıştım ama başbaşa kalınca hazırlayıp yemek zorlaşmıştı. Anneme kızdım falan ama onun yanındayken en azından güzel besleniyordum :/ 
Su an pazara kadar malt vs gibi şeylerle takviye yapıp pazar tekrar gidip tartacağız. Eğer günlük 20 gr alım olursa sorun yok ama olmazsa ek gıdaya başlayacak. Ek gıda kötü bir şey değil ama ne bileyim işte :(( her halükarda 5,5 ayda başlayacağız ek gıdaya dedi doktorumuz.. Ama sanırım ben böyle bir sonuç beklemiyordum :( inşallah pazar istediğimiz artısı görürüz de ek gıdaya gerek kalmaz.. 
Neyse aşılarımız da oldu. Ağladı tabi biraz kuzum :( sonra sakinleşti çok şükür.. Benden haberler böyle.. Dr cum bana bi akıl verde biraz sakinleşeyim :(

09/20/2012 21:01:00

Neşecimm geldim canım, bu kadar sıkıntı yapacak bir durum yok, sakin ol lütfen... 3.aydan sonra kilo alımının azalması çok doğal, biraz az almış görünüyor ama tedirgin olma bu kadar, düşünsene bir bebeğin her ay ortalama 1 kg almaya devam ettigini farzetsek 1 yaşında 15-16 kg bir tosbağa olması lazım :)) ayrıca Doruk'un resimlerden gördüğüm kadarıyla kilosu gayet iyi, hatta fazla bile maşallah, çok sık mekan değişikliği, adaptasyon süreci, uzun yolculuklar hem seni hem de Doruğu etkilemiş olabilir doktorunuzun da söylediği gibi, ayrıca refluden dolayı çok kustuğunu söylüyordun... Ha bir de şu var ki gelişiminin takibinde boy uzaması kilo alımından çok daha önemli, çünkü kilo ishal kusma gribal enf vs. gibi akut durumlardan geçici olarak etkilenebilir fakat boyu uzamıyor ve belirli bir seviyenin altında seyrediyorsa bu çoğu zaman kronik ve ciddi bir duruma bağlıdır! Sen canını sıkma, ek gıda başlamak dünyanın sonu değil, gördüğün gibi çoğumuz çoktan başladık bile :) her çocuk 6 ay sadece anne sütü alacak kadar şanslı olmayabilir veya şöyle düzelteyim her anne 6 ay sadece anne sütü verebilecek kadar şanslı olamayabilir, ayrıca bu 3-4 günde verilecek bir karar da değil, en az 1 hafta 10 gün takibe alıp değerlendirmek bence daha doğru, en azından sizin durumunuzda. Ben eminim sen o şanslı annelerden olacaksın, boşuna stres yapıp kendini üzme canım benim ;))

09/20/2012 21:07:00

Heyyytttt beee ne şanslıyız. Dr arkadaşımız var hem de ennnn pediyatristinden, benim bile içim rahatladı, yaşa Özlemcim... Neşe sende gülümse artık:)))

09/20/2012 21:19:00

:)))) siz olursunuz da ben gulumsemezmiyim :)) valla hersey oluyorsunuz bana.. İyi ki varsınız... Pazar gunü Ankara'ya döneceğimiz icin doktor pazar gunü tekrar tartalım dedi. Farkı net görebilmek icin de kendi tartısında tartmak istedi doğal olarak. Burda kalacak olsam belki bira daha bekleyip gorebilirdi. Bakalım kısmet artik dediğin gibi ek gıdaya başlamak elbette kötü birsey değil zaten 5,5 aylık olunca başlatacak her halukarda ama ben aldığı kilo cok az olduğu icin cok üzüldüm açıkcası... Ek Gıda elbet verilir yanında anne sütüne de devam ederim. İnsallah atlaticam bu kötü duyguyu.. Can sınız siz.. Biliyorsunuz dimi

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 MART,NİSAN,MAYIS ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...