MAKSAT MUHABBET :))

Ynt: MAKSAT MUHABBET :))

09/21/2012 01:55:00

slm kizlar bende yeni gordum basligi) hayrili olsun diyorum))

naislsiniz bebisler nasil bakiim)

09/21/2012 05:21:00

Kızlar selam. Uzun bir süredir ugrayamiyordum. 2 cocuk, esimin işle ilgili degisiklikleri bizim 12 senesi bitmiş evliliğimizi biraz zorladı. Duzeltmeye çalışıyoruz, psikiyatriden randevu aldık. Faydasını göreceğimizi dusunuyorum.

Nesecim sıkma canını komşum. Cogunuzuni ilk bebeği. Benim de Rüzgarda yaşadığım heyecan, endişe, sevinç hepsi cok farklıydı. Su an daha bir oturmuş duygularım. Biz de Adele 1 aydan beri günde 2 kez özel bir mana veriyoruz. Benim de sütümün kalitesiz oldugundan şüphelendik ve kilo alımı normal olmasına rağmen takviye yaptırdı Dr. Ben hiç takılmadım inan ki. Birşeyin üzerine cok düşersem hep daha farklı gelişiyor olaylar. Zaten Adel için yaptıgım alerji rejiminden dolayı cok kısıtlı olan beslenme seklime helvayı arttırarak dahil ettim. Belki kafama takmadigimdan belki helvadan  yaşadığım onca strese rağmen hala emziriyorum kuzumu. Şükürler olsun. Zaten 5 ay dolunca ek gıdaya başlıyoruz biz. Drumuzun verdigi 1 aylık bir liste var günlük. Ona uygun yapıyorum ben geçisi. Rüzgarda hiç sıkıntı yasamadım umarım Adelde öyle olur. Gece uykularımız duzensiz. Gece 11-04 arası beslenmeyi kesmemi söyledi Dr. WHO gece beslenmesini önermiyor ve biz de ins uygun davranıyoruz büyüme hormonu en hızlı o zaman oluyormuş. Organ gelişimi için şart dedi Dr. Rüzgarda cok güzel uymuştum buna. Adel de yapamıyorum gücüm yok. Belli bir rutine sokmaya çalışıyorum kizimi da. Gece 8-9 arası odasında ve yatağında uyutmaya çabalıyorum. Ama gaz problemi hala devam ettigi için gerisini getiremiyorum. Dün gece sürekli memede yattı cok gazı vardi. Su an sol tarafımı hissetmiyorum

09/21/2012 05:25:00

Cok uzun yazmisim. Sabah 6:30 da uyanıp Rüzgarın kahvaltısı, hazırlıkları. Nasıl yapıyorum bilmiyorum Allah güç veriyor cok şükür. Yatılı Yardimci arıyorum ama hala bir gelisme yok. Adele salıncak aldım. Gündüz uykularını orada yaptırıyorum. Öyle boyle geçiyor iste zaman. Ocak basında ben de işbaşı yapacagım kismetse. Bakalım o zaman nasıl olacak ? Bu arada nese ben kiloya hiç takilmiyorum. Rüzgarda obeziteyle bile bogustugumuz için boy artısı cok daha önemli benim için. Hiç üzme tatlı canını. Hepinizi öperim kızlar

09/21/2012 08:19:00

Canim günaydın.. Sagol komşucum ben pazar donüyorum Ankara'ya.. Hafta arası bir aksilik olmazsa görüşelim biraz havamız değişsin :)) bugün daha iyiyim cok sukur... Beslenmeme dikkat ettigim sürece sıkıntı olacağını sanmıyorum. Cok sukur ki oğlum sağlıklı ve ayına göre kilosu boyu gayet güzel maşallah. Bu aylık böyle oldu saglık olsun.

Ozlem once evlatların ve ailen gerisi bos. Senin sıkıntılarında en kısa zamanda düzelir insallah. Tahmin ettigim seyler mi bilemiyorum ama sen kendi ailenin mutluluğu nü duşun sadece.. Bugün kendime gelmek icin sac kesimi ve boya icin kuaföre gidicem oglus izin verirse :) sonrasını paylaşırım sizinle :)

Opuldunuz guzeller

09/21/2012 08:54:00

herkese merhaba
neşecim dr cum çok güzel açıklamış sende sıkma canını

özlemcim sana ne oldu?:((

09/21/2012 12:01:00

Selam kızlar, çok fazla göz gezdiremedim yazılanlara ama Neşe' cim ve Özlemcim hemen dikkatimi çekiverdiniz :) 

Neşe' cim yaa maşallahı var Doruğun, sen neden kafana takıyosun, sağlıklı sıhhatli çocuk.. Kilo=sağlık demek değil ki, masal 2 haftada 100gr almıştı ama bak şimdi pire gibi. Takıntı yapacak bişi yokmuş, yaşadıkça öğreniyor insan ;) 

Özlem' cim benim yapmayıpta pişman olduğum şeylerden biri de düzenli psikoloğa gidip durumları düzeltmekti. En güzelini yapmışsın, eminim faydasını görürsün. 12 sene az biz zaman değil, hayatta başımıza gelebilecek dış etkenlerin evliliğimizi bozmasına izin vermememiz gerek. Sen bana en zor zamanlarımda ne güzel moraller verdin :) 

Gelelim benim iş durumuma... yokluğumda gelen yeni yönetim eşimden kaynaklanan sebepten dolayı bana da takmış durumda. ADamlar kendi elemanlarını yerleştirmek için ellerinden geleni yapıyorlar, eski yönetimden 2-3 kişi kaldı onlarda .. neyse işte :)) eşim ve birkaç kişi ile burda bir anlaşmazlık oldu, sözüm meclisten dışarı yanlış anlaşılmasın; şu dinciyiz diye geçinen adamların halt yemeleri.. Bugün gidip 3 haftalık ücretli iznimi de aldım, 3 hafta sonrasında ne olur bilmiyorum. Pazt. bir toplantı daha var, eğer görev yeri değişikliğim olmazsa işi bırakıyorum kesin kararlıyım. Bana yapılan büyük bir terbiyesizlik büyük bir haksızlık bu. Neyse gönlüm çok rahat :) olan ve olacakları gülümseyerek izliyorum ;) Ama şeytanın yap dediği şeyde çok, zor duruyorum valla :D Nitekim durumum biliniyor, bebeğim için evime yakın yere gitmek istediğimde. Adam kalkıp beni manisanın bir ucuna gönderiyor. şerefsizlikten başka birşey değil bu. Neyse :))

3 hafta kızımla birlikteyim şimdilikkkk önemli olan bu benim için :D 

09/21/2012 19:15:00

Merhabalar. Yoklugumda cok sey yazilmis hepinizi okudum.

Nese biz de ilk aylarda iyi kilo almistik amaidil de bu ay 300 gr almis:( ama onceki kilolardan dolayi hala her goren masallah diyor :) bende 2. Cocuk olmasi dan dolayi sanirim hic takmadim.gunde sadece 2 kez bez degistiriyordum ben kuru uyordu o derece.ama ek gidaya gecmek istiyormus hanim kizimiz. Masallah corbalari yogurtlari goturuyor.gunde 2 ke kaka bile yapiyor ( onceden 2-3 gunde 1 yapiyordu

Aysegul umarim is sorunun duzelir :(

Ozlem sorunu tam bilmiyorum ama ikiniz de cabaliyorsaniz ne guzel iste :) bu arada bu gece uykusu konusunda bir yazi varsa elinde onu paylasabilirmisin.benim kiz da cok sık uyaniyor ki uyandiginda da adam gibi emmiyor.bu arada bende var yatili bakici cok rahat ettim ama duzgun birini bulmak cidden zor.benimki bir tanidigimizda calisiyordu o bakimdan iyi oldu.ama oncesinde 3 deneyimim oldu cok kotulerdi.biri supurge tutmayi bez degistirmeyi bile bilmiyordu.sabah bir baktim dorugun body si bezinin icindeydi:) istanbulda cok secenek var aslinda deneyip goruyorsun iyi olani.az cok tecrubesi olani secsen daha iyi olur.istersen benim yardimciya sorayim onun istanbulda calisan akrabalari falan var. Belki tanidiklari birisi vardir

09/21/2012 19:46:00

Bu arada Beni soracak olursaniz ic guveysinden hallceyim .

Doruk yine hasta bu son 1 ayda ikinci oluyor. Yine brons daralmasi balgam ve oksuruk ve hiriltili ve hizli nefes alma :( bunun sonucunda alabildigine huysuzluk ve anneye yapisma.aksam halimiz tam komediydi.

Eve geldim idil uzerime atlar emecegim diye, oradan doruk bagirir benimle oyna diye.dorugun sesini duyan idil emmeyi birakir. Sonra idili uyutacagim diye odaya girerim doruk anne diye aglar.o aglamasin diye idili bakiciya birakirim ,bu sefer idil emmeden uyuyamaz vs vs vs.ve sonucta ikiside yaklasik 10 gibi uyur.

Babamizda yarin amerikaya gidiyor 3 aydir zaten uzakta.ona soylemedeim dorugun hastaligini. Simdi yola cikacak akli cocuklerda kalmasin.bu arada idilinde burnu tikali :( of ki ne of yani.bu gece uzun olacak sanirim

09/21/2012 19:50:00

çok tanıdık geldi yazdıkların duygu
iki çocuklu anne halleri
yavrulara da çok geçmiş olsun çabucak iyileşsinler

09/21/2012 20:30:00

Duygu neolur benim icinde sorabilirmisin yatili yardimci mslum benimkini oglumu dovdugu icin isden cikarttim

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 MART,NİSAN,MAYIS ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...