MAKSAT MUHABBET :))

Ynt: MAKSAT MUHABBET :))

11/30/2012 18:16:00

Benim koca gece kalkmaz doruk uyandığında hatta bazen duymaz bile :)) sabah bana sorar kac kez uyandı diye :)) yani evde olması cok ta bisey değiştirmiyor gibi ama ilk geveleme uykusuna yatacagi zaman emzirmeyeveksem o alıp uyutuyor benim mutfak islerim sırasında :)

Bu arada özlemim rüzgarım gruba gelmissin :) uzun zamandan sonra nihayet :)

Hisgelmissin

11/30/2012 20:12:00

Merhaba kızlar... Allahım az önce çocuğun üstüne park yatağın üstündeki oyuncak zımbırtısı düştü, olacak şey değil. Ama aklıma geliyordu hep tepesinde bişey oynadığı baktığıda yok pilide bitik ne zamandır... Bi alsam şunu diye düşünmüştüm. çOcuk uyuyor, arada gidip kontrol ediyorum, gittim bi baktım zımbırtı Masalın üstünde :(( Aklım çıktı. Öyle usturuplu düşmüşki allahtan boynuna kafasına filan biyerine gelmemiş... Bi alsam diye düşününce al işte yonca ne duruyosun diye kızdım kendime... Aman zor iş bu iş iyice pipirik oldum zati:))

Siz nasılsınız kızlar? Banucuğum geçmiş olsun. İyisin inşallah. Bende gitmeliyim mutlaka dişçiye... ama nasıl ve ne zaman. Biliyorsunuz o şahane düşüşümden kalan kırık bir ön dişim var ve hala öyle dolaşıyorum.

Gece kalkmaları bizde de aynı. Loğusalığımın ilk günlerinde dikişlerden kalkamıyordum hemen bebeğide ağlatmayalım diye Eşim getirirdi Masalı... Bir kaç gün sürmüştür. sonra hep saat kurup kalktım. Kimsede kalkmadı benimle... Söyletmeyin beni şimdi loğusalığın kitabını yazarım...:)) Ama eşim yardımcıdır genel anlamda... Yinede anne kuzusu bunlar, meme vermek bile başlı başına bir iş ve keyifli olmakla beraber yorucu bir iş. Gözlerimin altı morardı, geçen kapatıcı aldım...:))  Allah sabır versin Özlemciğim sana da ne diyim...

Hepinizi pek özledim. Ama malum ev taşıdım tam da yerleşmiş değiliz sürer bu biraz daha hala açılmamış kitap kolilerim vs var. Çok katılamıyorum sohbetlere... Masal gündüzleri neredeyse hiç uyumuyor. Sürekli kucakda... Gece uykuları iyi. 8 Sularında uyuyor gece 12 gibi uyanıyor sonra da 3 saatte bir memeye kalkıyoruz. 3-4 gündür böyle maşallah. Bende biraz iş yemek vs yapıyorum usul usul geceden. şimdide bi yerleri silsem diye düşünüyorum ama sadece düşünüyorum...:)) Pek halim yok... 

Neşeciğim sende tatlı matlı demişsin aklıma düşürdün. Tahin helvası vardı, lüpleteyim bende biraz bari:)) 

Drcuğum sınavın nasıl geçti? Merak ettim. Halletmişsindir sen. Belli oldu mu sonuçları?

Neclacığım, Hülya, Zeynep, Ayşegülüm sizler nasılsınız? Kuzular nasıl? Çok gevezelik ettim. Öpüyorum hepinizi, allah hepinize kolaylıklar, sabırlar, güzel uykular versin, sevgiyle kalın... 

Çok gevezelik ettim.

12/01/2012 20:27:00

Hafta sonu gezmeleri tam gaz devam ediyor herhal ki kimsecikler uğramamış :)) ben bugün evdeydim koca çalıştı cumartesi cumartesi :/ hatta yarın bile 1-2 saatlik toplantısı var :(( evle de ilgilenemiuorum yalnız olunca :/ aldı basını gidiyor durduramiyorum :))))

Yoncam gecmis olsun. Neyseki biseycik olmamış kuzuya.. Benim oğlanda ya bı gece kucağımdan düşecek Yada koltuktan :)) ( Allah korusun tabi )

Bazen huysuzluk yapınca koltuğa alıyorum yanıma oturtuyorum önüne de oyuncak koyuyorum oyuncaklardan biri uzağına giderse Yada kumandayı gözüne kestirirse almak icin one dogru bı atılıyor zor zaptediyorim :) gece o kadar sık uyanıyoruz kii ağlamak istiyorum her aklma geldiginde.. Neredeyse her saat kalkıyor.. Nadiren 1,5 saat kesintisiz uyuyor.. Uykusuzluk fena vurdu bu ara. Hemen hemen 1 aydır böyle :/ miladımız ek gıda başlangıcı :( kesicem vermicem en sonunda bakalım etkisi var mı?? Bı hale yola girelim diyorum olmuyor. Sürekli uyanıyor. Alıyorum kucağıma pispislayarak yine uyutmaya çalışıyorum. İste o vakit eger oturursam benim gözlerde gidiyor :/ basım düşüyor yani icim geçiyor.. O ara kucağımdan düşecek diye korkuyorum cok fena o yüzden ayağa kalkıyorum genelde. Ama artık cok zorlanıyorum. Gündüz uykularımız da pek fena maksimum

1 saat :( hic bir sekilde uyku uyuyamiyorum yani.. Amaan pek dertlendim bak.. Bursa'ya gidesim var. orda dinleniyorum biraz olsun.

Al bak uyandı yine :(((((((((

12/01/2012 21:27:00

Neşecimmm canımın içi allah kolaylık versin, bu uykusuzluk durumu çok fena dikkat et kendine... Doruk uyurken  sende uyu 1 saatde olsa yarım saatde... Boşver evi işi bırakkkk dağınık kalsın:))

12/01/2012 21:37:00

Ahh bu arada Drcuğum sana bişiy sorucam:(( Masalın dilinde halka şeklinde iki tane hare var... Nasıl anlatsam bilemiyorum ortası kırmızı etrafı beyaz gibi... Biri arkaadki oldukça büyük, öndeki daha küçük. Bu gün farkettim hemen drumuzu aradım. endişelenecek bişiy yok yapısal birşey bazı çocuklarda olur dedi. Eğer içinize sinmezse p.tesi bi göriym dedi. Ablamın kızıda harita dil dedikleri durumu yaşar yıllardır. Patlıcan kivi yiyemez yiyince dil şişer bu tarz harelerden çıkar. Ablam görünce aaa harita dil bu korkma filan dedi. :( Şaşkınım Özlem. Çok korktum.   Ne biçim bi manyaklık hali bu annelik. Ne dr ne ablam pek yatıştıramadı beni. P.tesi götürürüm Masalı dr a rahat edemem bende, sanada çok güveniyorum, bi soriym dedim. Napiym Özlem? Ne olabilir bu? :((

12/01/2012 21:48:00

Aaa nedir bu harita dil

12/01/2012 22:04:00

kerem ilk başlarda gayet güzel bütün gece uyuyan bi bebekti zor uyuturdum ama bi yattı mı sabaha kadar uyanmazdı ta ki 4. ay dr kontrolumuze kadar doktoruna çok güzel uyuyo sabaha kadar bende uyandırıp emzirmiyorum dedim uyanığım ya nasılsa kilo alması falan iyi fırsat bu fırsat uyuyorum yani :)) dr öyle olmaz mutlaka uyandır emzir dedi ve o geceden beri kerem asla bütün gece uyumadı :)) ben yanlış biliyomusum yahu uyanmam lazım demek ki diye düşündü zaar :)))

12/02/2012 00:28:00

Merhabalar.

Darmadaginigim birsuredir. Doruk genizeti ameliyati oldu. 2 gun sonra astim krizi oldu. 2 gecedir berbat oksuruyor uyuyamiyor ve yemek yemiyor.saat 2.30 ve yeni uyudu araba gezisinden sonra.

Okuyadim hicbir yaziyi byanliz yonca doruktada var harita dil. Bir sorununuz yok. Hatta ben hep unuttum dr a sofmayi. 1.5 yasinda falandi gittigimiz dr dedi harita dil var diye:)

12/02/2012 09:26:00

Güneşli bir pazar sabahından herkese günaydın... Coook erken baskadim güne.. Saat 05.10 da :(( ağlamak istedim o an ama yapacak bisey yok tabi pasayla oturduk sabah sabah :))) sonra neyse ki koca tarafından hazırlanan kahvaltı sofrasiyla devam ettik güne. cok guzel geldi valla ne yalan soyliyeyim :)) oglus ta bu sure zarfında 1,5 saat falan uyudu maksimum :) sonra kahvaltıda bize eşlik etti.. Azıcık peynir, azıcık yumurta, azıcık pekmez tattı. Sonra da üzerine çeyrek muz ile tamamladı :) simdi ayağımda sallıyorum beyefendiyi.. Babamiz toplantısına gitti :/ gelecek ve belki dışarı cikicaZ biraz hava almaya.. Doruk icin mont bakmaya niyetim var. Bı alayım diyorum bı olanlarla idare ederiz belki gerek yokmu ki diyorum :/ karar veremedim :)) artık dolanirken karar veririm herhalde..

Simdi farkettim ki bizim pasa bu ara gözleri yarı açık uyuyor :)) çözemiyorum ama uyanik mı degilmi yaaa :))) neyse ben şimdilik buralardayim.. Bir yandan tv biryandan Nurti :))

Bu arada duygucum cok gecmis olsun doruk paşaya.. İnsallah en kısa zamanda iyileşir. Su öksürük meselesi icin cokcca soğan meselesini okudum burda. Denedin mı bilmiyorum ama deneyenler ise yaradığını söylüyor hep. Allah kolaylık versin canım..

12/02/2012 13:02:00

Merhabalar

Valla biz de kötü bir gece ve sıkıcı bir sabah geçirdik, sabahın 7:00 sinden neredeyse 13:00 e kadar uyumadı, akla karayı sectim uyuyana kadar, sinir harbiyle geçiyor bugün ya hadi hayırlısı...

Yoncam harita dili çok önemseyecek bir şey değil, bir rahatsızlık yaratmaz, ara sıra sıcağa veya acıya duyarlılık olabilir belki, o da hayatını etkileyecek bir şey değil, sen göster bakalım dr unuza, bakalım o ne diyecek :)

Neşe Özde de yarım açık gözle uyuyor bazen, o zaman ben de uyandı uyanacak diye tetikte oluyorum, parmak ucumda yürüyorum resmen ;)

Duygu çok geçmiş olsun, Doruk ameliyat oldu demek, rahatlar inşallah kuzu...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 MART,NİSAN,MAYIS ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...