MAKSAT MUHABBET :))

Ynt: MAKSAT MUHABBET :))

12/02/2012 13:09:00

Merhaba kızlar 

Yoncam çok geçmiş olsun allah korumuş Masal'ımı. Çok dikkat etmek gerekiyor artık iyice hareketlenmeye başladılar. 
Bizim İnci artık yatağın,koltuğun kenarından tutunup ayağa kalkıyor. Bazen uyanıp ağlıyor bir gidiyorum ayakta :) Bir de yerde emekliyor yorulunca oturuyor falan sonra bazen dengeyi kaybedip hoop kafayı vuruyor :( kıyamet kopuyor. nasıl bir çare bulmak lazım bilemedim valla. Duru henüz yuvarlanma aşamasında olduğu için pek düşme vakası olmadı henüz. Arada oluyor tabi ufak tefek kazalar.  
Bu harita dil ne olaki hiç duymamıştım :/ 
Gülşahcım zaten en çok bizim nazarımız değiyor yaa. Şu şöyle olmuyor bizde demeye gör anında oluveriyor ne hikmetse. 
Duygucum çok geçmiş olsun.Çabucak iyileşir inşallah Doruk. 
Neşecim nne güzel sürpriz gelmiş kocadan :) benimki de yapar arada öyle :) Şu öksürük için soğan nasıl oluyor. bizim duru da da oluyor. Birkaç gündür başladı bizde de burun akıntısı öksürük hırıltı. Yarın doktora götüreceğiz. Sonra da Süreyya paşaya randevu alıp çocuk göğüse götürmeyi düşünüyoruz. 
Görüşmek üzere öptüm hepinizi

12/02/2012 13:12:00

Özlemcim hoşgeldin. Özdecim iyidir inşallah. Annesini uykusuz bıraktı bugün. İnşallah o kadar uykusuzluktan sonra biraz uyuyup senin de dinlenmene izin verir :) 

İnci de doğduğundan beri gözü açık uyuyordu. Ama yarı aralı değil komple açık neredeyse :) Artık karşısına geçip el falan sallıyoduk uyuyormu diye :D Şimdi normale döndü artık arada yine gözü aralı yatıyor ama ilk zaman k gibi değil :))

12/02/2012 13:21:00

Zeynebim saat 14:00 itibariyle tekrar uyandı cadı, ben de uyumaya çalıştım ama pek verimli olmadı maalesef :) sanırım üst dişler gelecek, bu sefer çabuk gelsinler nooluuuurrr...

12/02/2012 14:23:00

İnşallah çabuk çıkar özlemcim. Duru'nun ikinci dişinin çıktığı 1,5 ay falan oldu. Üst dişleri bekliyoruz. Bütün belirtiler var fakat diş yok :) 

12/02/2012 21:26:00

Duygucuğum geçmiş olsun hayatım. Kolay gelsin, allah şifa versin iyileşsin kuzu...

Doktorcuğum tsk ederim senden fikir almayınca rahatlıyamıyorum ben.:)) Keşke İstanbul da olsaydın:)) Yarın dra gideceğiz, göstermeden rahat edemeyeceğim. Bir sıkıntısı yok gibi görünüyor ağrısa acısa ağlardı ememezdi bişiy olurdu herhalde diymi? Öndeki leke büyümüş oysa... Ay bilemedim du bakalım ne diycek görünce doktorumuz... Haber veririm Özlemcim, tekrar tsk ederim...

Zeynepciğim tsk ederim, ödüm kopuyor valalahi bişiy olacak kuzuya giye, gözümün önünden ayırmak istemiyorum uyurken bile alalahtan kontrole gitmişim, telsiz açık olduğu halde arar ara gidip bakıyorum odaya, bir çeşit manyaklık hali hakikaten şu annelik:))

Herkesi öpüyorum ay çok yorgunum hemen yatıciiimmmm:)))

12/03/2012 06:36:00

Günaydiiiiinnnn... Yoncaamm önemli bisey değilmiş bak cok sukur. Ama elbette doktora gitmekte fayda var. Bizde Cumartesi götürdük Doruğu. Hafta bası farkettik. Doruğun kolunda bir yara vardı. Daha önce de benzeri poposunda olmuştu ama anlayamamistim bezden sanmıştım. Meger egzamaymis :/ hava degisimi, kuruluk ciltleri cok hassas olduğu icin gorulebilen birseymis. Bir krem verdi doktor onu kullaniyouz suan. Neyse ki önemli birsey değilmiş.

Uyku problemimiz aynen devam ediyor. Artık bedenim bitik durumda. Heryerim ağrıyor.. Bide son zamanlar da aksilik gibi ayaklarımda sallasamda durmuyor. İlle kucağımda uyumak istiyor. Hatta oturduğum yerde degil ayakta pispislamami istiyor. İyice çöktüm yani. Gecen günde yazdım ya bizim uyku miladımız ek gıda..

Artik Ciddi ciddi birkaç gun ek gıdayı kesip denemeyi düşünüyorum... Bu ne kadar dogru ne kadar mantıklı bilemiyorum ama artık biraz uyuyabilmek ve dinlenebilmek istiyorum...

Dün öğleden sonra dışarı ciktik. Aksam 9 gibi donduk. Sabah Soner ise giderken bı baktım anahtar kapının dısında :// ağlasam mı gülsem mı.. Anahtarı kapıyı açıp almadan kapanışım. Sabaha kadar oyle uyumusuz.. Yani uyuduk denirse :// Doruk uyusun diye gözünün icine bakıyorum. İnsallah uyursa bende biraz uyur kendime gelirim :/

Hepimize süper bir hafta diliyorum.... 2013 e de yaklaşıyoruz yaa :(

12/03/2012 06:59:00

Günaydın canlarım, haftasonları giremiyorum buraya. Sizde muhabbetin dibine vuruyorsunuz bensiz :( Telefondan Nurti ye giremiyorum ben giriyorum da yazıları büyütünce silik silik oluyor okunmuyor.

Kızımın dişi çıktıııı, ay ne büyük mutlulukmuş ya kimbilir daha neler yaşatacaklar bize bu kuzular. Hep İyi günlerini görelim inşallah . 

Yoncam çok geçmiş olsun, bende korkuyorum o zimbırtıdan çıkaracağım bende. Umarım dilindeki de çok ciddi birşey değildir. Annelik halleri lahusalık halleri aynen devam :) benim de senden kalır yanım yok. Benim eşim başta hiç yardımcı değildi inanamıyordum, çok üzülüyordum. Ama şimdi NİSPETEN :)) iyi ama yine de Öyle bir Geçer zaman ki deki Soner gibi değil :))

Özlemim, umarım Özdeciğin dişleri de sıkıntısız ve çabuk gelir. Neşem ile sana allah kolaylık versin. Benim Duru'm da kalkıyor geceleri 2-3 kere emiyor biraz mızıldanıyor sonra uyuyor. Ama çile halinde değil şimdilik. Yoksa yanmıştım kızlar. Yine de gece sürekli uyanmak sersem ediyor beni ve zaman zaman baş ağrısı yapıyor. Ama ne yapalım canları sağolsun. 

Neşecim senin işin çok zor, yanında kimse olmayınca herşey insana daha fazla yük geliyor. Keşke hepimiz yakın olsaydık birbirimize. Bugün malum Pazartesi haftabaşı biraz işlerim var. Ama sizleri o kadar özlemişim ki hemen giriyim bir bakayım istedim ve selam edeyim :) Atladığım birşey varsa affola. Sizi seviyorum canlarım.

Hepinize çok güzel bir hafta diliyorum.

12/03/2012 07:04:00

günaydın taze anneler vebebişleri bn mart nisan mayıs annesideilim diye gelemezmiyim acaba .bn 2010 haziran  annesiyim de.burda baya üye olmama rağmen pek kimseyle tanışamadım çoğuda yoklar artık .

12/03/2012 07:10:00

Aaaaa olur mu öyle şey. Gel tabiki, memnun oluruz biz büyüdükçe :)) Ben Banu, Duru'nun annesi :) Sizin de evladınız hayırlı olsun :)

12/03/2012 07:16:00

Günaydın canimmm.. Valla bazen cok bunalıyorum Banu ama napicaksin iste evlat nihayetinde.. Sana merhaba derken su soğan konusunda okuduğumu yazayım dedim az evvel unutmusum.. Doktorcugumun yanında bu durum ne kadar dogru bilemiyorum ama soğanın kabuğunu soymadan ikiye bölüp başucuna yakın bir yere koyuyormussun. Yaydığı kökü öksürüğü kesip rahat uyumasını sağlıyormuş. Odaya biraz soğan kokusu hakim oluyormuş ama aklında olsun :))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 MART,NİSAN,MAYIS ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...