MAKSAT MUHABBET :))

Ynt: MAKSAT MUHABBET :))

09/22/2012 18:31:00

Evet ya zaten duygudurumum doğumdan önce de değişkendi ama günlük hayatımı etkileyecek düzeyde kötü hissetmiyordum kendimi, doğum sonrası şaşkaloza döndüm iyice :( eşinin ilk önereceği ilaç ne olur bu durumda bir mesaj atıversene bana, bu arada yapı olarak anksiyöz ve aşırı duygusal bir ınsanım zaten, olaylardan söylenenlerden çok çabuk etkilenir kafamda bin türlü senaryo kurarım, olmadık şeylere kafamı takarım, amaan boşver gitsin diyemem hiçbirşeye, her duyguyu en yoğun şekilde yaşarım... Meslektaşım önce muayene etmem lazım diyebilir ama her zaman bir ilk tercih vardır ;)

09/22/2012 18:42:00

yazıyorum özlemcim:))

09/22/2012 19:21:00

Sağol Handecim...

09/22/2012 19:40:00

Ozlem ya alerjik astim dedi dr doruga. :(

09/23/2012 04:23:00

Ben de yüksek ihtimalle allerjik olduğunu düşünmüştüm biliyorsun, ama yine de bir uzmana göstermeni tavsiye ederim. Ailede allerji veya astım öyküsü varsa ihtimal güçleniyor. Eğer öyleyse kış ayları boyunca 3-4 ay montelukast 4 mg granül kullanabilirsiniz, gerçekten çok fayda görüyor çocuklar, öksürük ataklarını bariz şekilde azaltıyor, ayrıca prick testi ile hangi allerjenlere duyarlı olduğunu da öğrenmekte fayda var, büyük ihtimalle mite vardır, yastık yorganı yünden olmamalı, yatağını halısını hatta perdesine kadar dikkatle seçmelisiniz, fazla rutibetli ortamlardan kaçınmalısınız, allerjik riniti de varsa, sık sık hapşurup burnunu kaşıyor, burun tıkanıklığı veya akıntı tekrarlıyorsa atak dönemlerinde sprey kullanabilirsiniz, ayrıca sen de bilirsin ataklarda ventolin nebül+steroidli bir nebül rahatlamasını sağlayacaktır, öksürüğü uzadıysa klaritromisin de kullanın derim ben. Bir eczacıya anlatmak da kolay oluyormuş, etken madde ismi verebiliyorum, ben böyle herkese açık ortamlarda direk ilaç ismi vermeyi sevmiyorum çünkü :) çok gecmiş olsun Duygucum, endişelenme, büyüdükçe atlatıyorlar...

09/23/2012 05:32:00

Geçmiş olsun Duygu. Tanismiyoruz ama oğlum yaklaşık 9 yaşında ve 1,5 yaşında astım teşhisi kondu. Eğer dikkat edilirse çocuğun yaşantısını çok etkilemiyor üzülme. İns büyüdükçe de azalıyor. Gerçi ozlem çok güzel açıklamış bir uzman gözüyle. :) Sadece yalnız olmadığını bilmek rahatlatir diye düşündüm. :)

Perde olayını bitirdik biz Emirin odasında. Stor daha kolay temizleniyor ve toz tutmuyor perde gibi tavsiye ederim. Bizim en büyük yanlışımız koruyalım derken fanus içinde büyüttük oğlumuzu. O yüzden kreste çok zorland k mikropla tanismamisti ki cocugum. :( Umarım sen dengeyi saglayabilirsin. Allah yardımcınız olsun.s biz eskisi kadar sprey kullanmıyoruz şimdi. Çok seyrek.. Bununla yaşamayı öğreniyor insan. Çok geçmiş olsun ve Allah yardımcınız olsun.

09/23/2012 05:37:00

handecim çok sağol.amin:))

emir melek ve duygucum sizin çocuklarada çok geçmiş olsun

09/23/2012 06:39:00

Günaydın hanimlar... Hulyacim, dr cum üzmeyin tatlı canınızı. İlaçlarla Yada ilacsiz hersey geçecek merak etmeyin.. Bende bir garibim. Zaman zaman kendimi taniyamiyorum. Cok agresif oldum. Birilerinin bana tavsiyede bulunması bile batıyor cogu zaman. O dediğin zimbirtilar hepimizde kendine gelmedi sanırım Hulyacim. Ne zaman kendine gelirmiş esın bisi soyledimi :))

Duygu sizede gecmis olsun canım yaa. Zamanla gecer insallah.

Dr cum gelecegin gunü dört gözle bekliyorum. Mutlaka görüşelim nasıl güzel olur. Şimdiden heyecanlandim vallahi..

Bugün hastaneye gidicez doruğu tartmaya. Son iki gündür aksi gibi ara ara emmeyi reddiyor. Baya acıkmış olursa ancak emıyor itiraz etmeden. Annem dis yüzünden olabileceğini söyledi. Doktorda jel vermişti dis etleri icin. Uykularından uyanirken aglamayan cocuk ağlar olmuştu son zamanlarda. Ben gaz diyordum hatta burda da yazmıştım huyu değişti, gazının bitmesini beklerken arttı falan diye. 3,5 aylıkken annesi çıkarmış ilk disini :) belki oğlumda çıkarır ;)) bir arkadasım benden 15 gun sonra dogum yapmıştı. Kızının daha şimdiden 2 dısı patlamış bile hatta 10 olmuş çıkalım :)) aceleci kuzu. Onu da duyunca huysuzluklarini dis sıkıntısına bağlamaya başladım.

Hastane sonrası uğrarım yine. Bugün isleri toparladık evimize gidiyoruz. Ankaraya dönüş vakti geldi. Havalar da soğudu en kısa zamanda doruk icin alışverişe çıkmam lazım. Evdekiler hem ince hem küçük geliyor artık sipama :)) öpüyorum hepinizi

09/23/2012 07:07:00

Ozlemcim cok guzel aciklamissin tesekkurler.dedemde astim vardi.ablam ve esim de allerji:) sanirim risk faktorumuz var.burada covuk uzmani gordu ama gidince alerji uzmanina goturecegim. Eve gidince baya bir degisiklik bizi bekliyor demekki. Neyse oturdugumuz evi yeni satin almistik bende perdeleri falan degistirecektim zaten. Simdi ayni senin soylediklerini kullaniyoruz.

Emir_melek tedekkurler ve evet bu olayi bizzat yasayanlardan dinlemek ve birseyler ogrenmek iyi oluyor. Tecrube cok onemli. İcim rahatladi biraz.

Hulya ve nese iyi dilekleriniz icin tesekkurler. İsin icinde oldugum icin cok panik degilim ama esimin daha haberi yok. Dun amerikaya gitti 1 haftaligina,endiselenmesin diye soylemedim. Gelince soyleyecegim. İste o dusunduruyor Sigarayi birakmayi dusunuyordu artik iyi bir bahanesi var.

09/23/2012 07:10:00

Bu arada calgel ve dentinox artik uretilmiyor. Burada orogel diye birsey duydum daha iyiymis. Esime siparis verdim. İdilin de dis etleri bembeyaz oldu. Umarim ise yarar.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 MART,NİSAN,MAYIS ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...