MAKSAT MUHABBET :))

Ynt: MAKSAT MUHABBET :))

12/14/2012 13:02:00

Neşecim o zaman ne diyelim bundan sonraki bütün geceleriniz böyle geçsin hatta daha da iyi olsun :) 

Çay için bir kaç tarif vereyim malzemelerine göre sen tercih yaparsın :) Mümkün olduğu kadar pratik olanları yazacağım ;)

KURABİYE : 

1 yumurta akı, 1 vanilya,1 kabartma tozu, 4 yemek kaşığı şeker, 4 su bardağı un, 250 gr tereyağı oda sıcaklığında, 1 bardak öğütülmüş fındık.. 
hepsini yoğur yuvarlak top yap ve çok az pişir

KEK

1 su bardağı sıvı yağ

1 su bardağı çay, fanta, süt veya nescafe bunlardan birini koyabilirsin

3 yumurta

1,5 bardak şeker

3,5 bardak un

Vanilya

Yumurta ve şekeri çırp malzemeleri kat karıştır ve pişir :)

PİZZA

2 bardak un,

Yarım bardaktan az sıvı yağ,

Yarım bardaktan biraz fazla su

Yarım paket yaş maya

1 çay kaşığı tuz,

1 tatlı kaşığı şeker.... (misafirin kalabalıksa ölçüleri 2 katına çıkarabilirsin)

Malzemelerin hepsini iyice yoğur. Üzerinin malzemelerini hazırlayana kadar hamuru dinlendir.(10-15 dk kadar)Sonra ceviz büyüklüğünde parçalar al, yuvarla tepsiye diz ( aralıklı olsun biraz) 40- 50 derece ısınan fırında 5 dk kadar mayaya getir. Sonra ortalarına hafifçe bastır. Üzerine yumurta sarısı sür. Üzerine beyaz peynir, domates, biber koy sucukta olabilir. en üstüne de fırından çıkarmaya yakın rendelenmiş kaşar peynir koy. 170- 180 derecede pişir.

Seç beğen al :D

12/14/2012 15:36:00

Canım sagol fikir vermekle kalmayıp birde usenmeyip tarifini yazmissin :)) hemen defterime geçiriyorum

12/14/2012 16:02:00

Merhaba nese,hosbulduk.ben de sizlere danismak istiyorum ,benim sirinenin yemeklerle pek alakasi yok maalesef istiyorum ki kahvaltiyi cok iyi yesin,nasil kandirmaca bir kahvalti hazirlayabilirim sizce

12/14/2012 19:46:00

Neşecim benden tarif istemişşş :)) valla bizde dolma annemin işidir, eline kimse su dökemez, niye yalan söyleyeyim annem bana fırsat bırakmıyor, ne zaman yapsa illa bizi de çağırır veya ayırır, o nedenle ben pek yapmam evde ;)

Ama annemin de yaptığı gibi bir tarif buldum nette, sana onu gönderiyorum şekerim. Buyurun Antep usulü zeytinyağlı kuru dolma http://www.gaziantep.net/mutfak/zeytinyagli_dolma.htm ;)) fazla yorma kendini ama...

Yasemin hoşgeldin aramıza, bu grup icinde ek gıda ile ilgili ayrı bir başlığımız var, belki fikir verir https://www.nurturia.com.tr/groups/thread/4ad1488a-8333-4108-9f56-a0d000fb0710/16/ek-gida-tarifleri :)

12/14/2012 19:59:00

Merhaba ozlem,hosbulduk.ben acemiligimi belli ettim galiba,tanisma kismindan degil de direkt. muhabbet kapisindan girerek zaten:)neyse alisiriz herhalde...bu arada gaziantepli misin,ben oyleyim de..

12/14/2012 20:01:00

12/14/2012 20:12:00

Ben de cok memnun oldum.

12/14/2012 20:13:00

12/14/2012 20:23:00

Antepte buyudum,dr.cemil karsligil ilkokulu,tekerekoglu anadolu lisesi sonra ciktim o cikis universiteden sonra diyarbakir tam donus vakti derken evlilik ve derken bebis...annemler oradalar bir iki hafta oncesine kadar bebegi orada buyuttum sayilir..siz anteptesiniz galiba

12/14/2012 20:29:00

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 MART,NİSAN,MAYIS ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...