MAKSAT MUHABBET :))

Ynt: MAKSAT MUHABBET :))

02/26/2013 03:07:00

Kasten yapiyolar ya. Bizde dogum gununu aslinda erkegin babasi yapar. Bizim tum misafirlik olsun toy byram olsun hep ickisiz gecti biliyolar zaten icki olan yere gitmiyoruz. Bu bizim yasam tarzimiz kardesim. 

Benim moskovada musluman olmus bi arkadasim vardi. Evde domuz eti yenmezdi aolesi hiristiyan olmasina ragmen saygi gosterirlerdi. Domuz eti alindiginda ona ayri yemek yaparlardi.

Yani bunu bile bile dogum gunu kutlamamizda icki olucak soyluyor bana kaynanam yaaaa. Hemde bile bile soyluyo. Basta ben kotu dusunmemistim .ama bakiyorum da amaci kutlamamk . Bunlar biliyo zaten biz icki oldugunu duysak gemiycez diye. Kastten yapiyolar.. Obiz gelmeyiz dedim. O zaman biz ickiyle kutlayayim siz sonradan geriye kalanlari yersiniz dedi.. Nasil sinirlenmeyim arkadaslar??? Ben tabi kendime hayran kaldim nasil sakince konustuguma. Bu gun esimin babasiyla konuscakmis icki olmasin diye. Bende sustum tamam yarin konusuruz dedim. Bu gune kadar hic sorunumuz olmadi. Ben hep sevmediyim bi seyi gordugumde bile aramiz acilmasin diye bos verdim . Esim icin seviyeyi korudum. Ama bu son ya.. Sinirden ne kadar agladim bilemezsiniz. Gece uyuyamadim.

Ama bu son sabah aramasini bekliyorum.. Ama bu gune kadar hep sabr etdim bu gun soyluycem bizi salakmi zannediyor ya

02/26/2013 09:22:00

günaydın :)

aysel sakin ol biraz tutum çok yanlış ama senin kendini bu kadar yıpratmaman lazm:(
eşin konuşsa o halletse senn yerine bu mevzuyu sen de bu kadar üzülmesen...

aysegül merhaba  ben pasta işini gece yapıyorum sakin kafayla o yüzden umutluyum yapabilicem sanırım kerem e takılmadan:)
baskı yaptırabilirim ama karar veremedim daha bu güne kadar yaptıklarımın en iyisi olsun istiyorum:)  seker hamuru kullanmayı düşünmüyorum çünkü sevmiyo bizimkiler üstünü sıyırıp yiyo bakalım artık nasıl bi şey çıkacak ortaya :)

02/26/2013 09:41:00

Evet ya sinirim gecti cok sukur. Ya evde annemlerle birlikte yapariz bizde. Zaten esim isinden dolayi orda olamiycak. Bende annemlerle minnacik dogum gunu oartisi yaparim en guzeli bu zaten)))

02/26/2013 10:03:00

Günaydın kızlar. Ayselcim sinirlenme diyeceğim ama insanın elinde değil. Oluyor maalesef böyle şeyler. Bende hem eşime saygımdan hemde artık bir çocuğum var. Duru büyük güzel ve huzurlu bir aile de büyüsün diye ses çıkarmamaya çalışıyorum ama bazen laf sokuluyorum artık veya saygı çerçevesinde cevap veriyorum. Aferim ama sana buna rağmen saygını korumuşsun. Boşver sen kazanırsın. Doğum günü partisi için bende çok güzel şeyler düşünüyorum.

Abim mimarlık bürosunda çalışıyor ve geçen yıl tadilatını yaptıkları çok şirin bir yerde Duru'nun doğum gününü yapmayı teklfi etti. Herşeyi biz hazırlayacağız süsleyeceğiz mekanı garsonu onlar ayarlayacaklar. Çok sevindim. Temamız mini mouse veya hello kitty olacak. Facebook'ta Dreams by Seda var. Ona bakın bence çok cici ve şık şeyler var. Ben oradan baya kopya çekeceğim. Tam tarzım şeyler var çünkü. 

Kızımıza Duru 1 yaşında stickerları hazılayacağım, bardağına tabağına onları yapıştıracağım. Peçetelikleri de o şekilde olacak. Toz pembe ve beyaz ağırlıklı olacak herşey. Kıyafeti de dahil. Cupcake standı yapacağım. Beyaz etipuf lar koyacağım ve üzerine Duru 1 yaşında çubukları dizeceğim. Tüm yiyeceklerinde bu çubuklardan olacak. İkea'dan beyaz teneke işlemeli saksılar alıp içini beyaz pembe lolipoplarla dolduracağım. Birde gelecek olanlara davetiye vermek istiyorum. Bakalım inşallah hepsini yapabilirim. Bu ilk yaş günü çok özen göstermek istiyorum ve her detayın fotoğrafını çekip ileride ona göstermek istiyorum. Böyle işte canlar, geçen sene doğumdan bahsediyorduk şimdi doğum günlerinden :) Allah hep iyi şeylerini konuşmayı yazmayı nasip etsin bize.

Hepinizi çok öpüyorum.

02/27/2013 13:05:00

Kizlar simdi esimi ikna edemiyorum. )) parti falan olmuycak diyor ya)) zaten biz dogum gunu kutlamiyoz da. Bu ilk digum gunu yavrumun ya boyle cok susli olmasada sade bi kutlama sart degil mi ya)

02/27/2013 13:18:00

Ah Aysel' cim içki olayında sanki kasıt var evet ama unutma ki Büşra sizin çocuğunuz kutlamasının nasıl olacağına sen ve eşin karar verirsiniz. Eşin de belki ailesinin etkininde kaldığından iki tarafında dediği olmasın diye düşünüyordur :( Yahu minik bi kutlamadan ne çıkar halbuki... Ben senin yerinde olsam, madem ki eşin yok, kutlamamı hazırlarım güzeeelce, annemler süpriz yapmışlar derim ve o kutlama olur :)) 

Masalla ilgili bi çok şey benim de içimde kaldığından KV' den dolayı, şimdi bende doğum gününe çok özeniyorum. Uyuz gölge etmesin başka ihsan istemem.. 

Banuşummmmmmmmmm, hemen bakıcam face de ;) Ben Manisa da La Pudra Organizasyon ile çalışıcam. Hiç vaktim olmuyor kendim bişeyler hazırlamama :( Tavsiye ederim belki sana da onların sayfası fikir verir ;) 
Ben tema ve renklerde karar veremedim yaa.. Aklımdakiler; Peri Kızı, Masal Prensesi ve Kelebek falan.. Renk seçenekleri de; pembe siyah, sütlü kahve ve pembe, fuşya yeşil.. Çok kararsızım çoooooooook :( bi bakmışın alakasız bişi yaparım hiç belli olmaz bana..

Gülşah' cım şimdiden ellerine sağlık diyim :) merakla bekliyorum pastayıı, bi fotocuk gönderirsin artık :)

02/27/2013 13:25:00

üzülme aysel iyice bi konuş bakalım ikna edersin bence ufak bi şeylere ...

02/27/2013 13:30:00

Ayselcim bak ne guzel bulmussun cozumu ailenle beraber olmasi, sade ve samimi olur hem. :) Ne guzel kuzum buyuyor boyle seylerin guzel gununuzu etkilemesine izin vermemissin ne guzel.

Kuzuma hayirli uzun omurler insallah. gerisini bosver gitsin :))

Bizim kv.ler de boyleydi baslarda dugun sirasinda falan sorun oldu ama gecen 11 seneden sonra alistilar ve kabullendiler ;)))

02/27/2013 13:31:00

ya ben hiç dışarıda kutlamayı düşünmedim ama düşünsem mi acaba aklım karıştı ...
evde arkadaşlar yakın çevre falan bi şeyle yaparız diye düşünmüstüm:))

nasıl bi şey yapacagıma karar verebilirsem  mutlaka resmini koyucam Aysegül facebookta var bi albümüm ufak tefek yaptıgım pastalardan  :))

02/27/2013 14:06:00

Ben evde yaptım 6ay kınasını anam ağladı. Anneye eziyet :D evde yapmamaya karar verdim o yüzden. 

Hemencik baktım face deki pastalara, hepsi haaaaaaaarika görünüyorlar, tadını düşünemiyorum bile ;) Ellerine sağlık.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 MART,NİSAN,MAYIS ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...