MAKSAT MUHABBET :))

Ynt: MAKSAT MUHABBET :))

09/30/2012 20:14:00

yoncacım defnede o duygu bendede vardı.ama kocamın tavsiyesiyle hiç yanımızda yatırmadık
çınarla da yataklarımız ayrı.e şimdi iki tane olduklarından ikisinide almıyoruz yatağa böyle geçinip gidiyoruz
ama tabi herkesin bir doğrusu tarzı birbirinden farklı

09/30/2012 20:17:00

bende ayırsam keşkeee.. ilerisi çok zor olacak biliorum :(

09/30/2012 20:18:00

Kızlar diyeti kopyalıyorum arkadaşımın bana yazdığı şekilde ; 

Protein: Kırmızı et, yumurta
Yağ: Tereyağ, zeytin yağı
Sağlıklı karbonhidrat: fındık fıstık ceviz badem

Ekmek pirinç meyve keseceğiz. Ekmek boş kalori 

Kahvaltı: 2 yumurta, avuç içi kadar beyaz peynir, çiğ fındık fıstık, ceviz, zeytin.domates, salata
1 çay bard ceviz: 600 mg karbonhidrat var.
Domates biber karbonhidrat bir tek enginar karbonhidrat değildir.

Erik çilek böğürtlen yenilebilir.
Kan şekerini yükselten meyveler yenmemeli.

Mide ve bağırsakta uzun kalanlar toklu hissi verir. Sirkeli limonlu su gibi salata gibi.

Akşam 8 den sonra hiç bir şey yenmeyecek. 
Leptin hormonu: vucuttaki bütün hormonları yönetir. Gündüz yemek yedikten dort saat sonra 
Gece iki ile beş arası salgılanır. İnsan kendi yağlarını ara öğün olarak kullanır.
Kilo için alkol ve sigara kesilecek.

Sekiz den sonra yemek yersek yirmi dakika spor yapacak. Pankreas ve karaciğerin dinlenmesi gerekir. Yoğurtta daha çok kalsiyum protein var.

Fabrikada üretilen her içki zehirdir zararlıdır, suni tatlandırıcılara zararlı.
Meyve suyu acıktırır. Elma şekeri ani yükseltir indirir karaciğer pankreası za
Yumurtayı çok haşlamayın.
Menepoza karşı hareket. Yürüyün bol bol. Bol d vit alınacak. Karaciğer yürek dalak.

Üç öğün yenilecek. İbni sina iki öğün yiyin üçüncüsü hastalıktır.
Kuvvetli kahvaltı yapılacak
Sık sık yemek tehlikeli

4 saatten sonra yemek karaciğeri dinlendirir toparlar.

Her gün iki litre su iç hareket et. Kabız olmamak. Detoks için faydalı. Yapay ve işlenmiş gıdalardan uzak duracağız. 

Patates şekerdir, pirinç ekmek çıkartacağız.
Kahveye süt tozu koymayın.
Uzun süre topuklu ayakkabı geri dönülemeyen sonuçları var.
Lahana grubu çok sağlıklı. Sülfür vardır içine , kansere karşı önemli lifleri fazla çok tok tutar.
Uzun yürüyen uzun yaşar.
Karatay da iki öğün üç öğün sindirim sistemi dinleniyo.
Seks kilo veridir, egzersizdir.
Döner kebap salata biber patlıcan ayran cacık közlenmiş yenebilir. Haftada bir lahmacun yiyebilir. İçinde protein sebze karbonhidrat vardır. Lahmacun hamuru mayalanmaz.
Mercimek fasulye yenecek.

Kahvaltı:
menemen
Zeytinyağlı Pastırmalı yumurta
Tereyağlı yumurta
Kaynamış yumurta, 
- beyaz peynir, ceviz ( ekmek acıktırır)
- zeytin domates biber salatalık( unlu mamüller yok)
Fındık fıstık fasülye mercimek en sağlıklı karbonhdrat

7 den sonra yemeyeceğiz.
Leptn yağları enerji olarak kullanır.
Vucut yemekten dort saat sonra kendi yağlarını ara öğün olarak kullanır.

Kan şekerini en iyi dengeleyen protein yumurta et mercimek 

Ee naz her gün yirmi dakika egzersizle başlanır.

Ekmek iki saat sonra acıktırır. 

09/30/2012 20:19:00

BU DA BENİM NASIL UUYGULADIĞIM:
ÖNCELİKKLE bu diyette kadın diyor ki kilo vermek istyorsanız yağların erimesini istiyorsanız ekmek yemiceksiniz, ekmeğin yerine ceviz , fındık yada badem yenilecek. bir avuç kaadar yada biraz daha fazla olabilir. bu kısım önemli bunlar yararlı karbonhidratlar ekmek ise boş karbonhidrat. 
çikolta yenmeyecek ama benim çok canım çekiyordu haftada bir sabahları puding yapıyordum ya da öğlenleri onu yiyordum. ama asla akaşam öğününde tatlı yemiyordum. 
meyve yenmeyecek çünkü meyvede şeker var ama biz yine de emzirdğimiz için ben yiyordum bir meyve onu da öğle öününde yemeğin yanında yiyordum. akşam öğününde yemiyordum.

diyetinin ikinci önemli kısmı şu: günde 3 öğün yenecek çok acıkırsan bir ara öğün daha yapabilirsin onda da bir avuç ceviz badem atıştırma hakkın var.
öğünler arasında en az 4 ya da beş saat olacak . bı kısım da önemli çünkü kadının dedğine göre yağlar yemek yendikten dört saat sonra yanmaya başlıyormuş , yani yağ yaktıran hormon leptin hormonu ozaman salgılanıyormuş. öğün arası hiç bir şey yemek yok su içebilirsin:) bir şey yersen o hemen vuuctta yağ oalrak depoya gönderiliyor. 

bu diyette ben en çok gece zorlanıyordum karnım gurul gurul oluyordu uykuya dalmakta zorlanıyorudum aklıma bin birçeşit yemek geliyordu biraz iiradeni zorlucak dayanabilirsen ne ala:)

her sabah tartılıyordum her gün iki yüz grema üç yüz gram bazen yüz gram bazen beş yüz gram gidiyorduu kilolar ..onları da bir yere yazıyordum takibi güzel oluyor:)

pilav makarna yasak. ekmek çikolata yok demiştik. bu diyette faydalı karbonhidratlar baklagiller yani nohut fazulye mercimek çorbaları ..

sabah kahvaltı:
2 yumurta ( ister tereyağında kızart ye, ister kaynat ister pastırmalı ye sana kalmış)
en az 15 zeytin 
avuç için kadar beyaz peynir (yetiyorda artıyor bile)
yanına istediğin kadar salatalık domates biber 
bir avuç ceviz , yada badem yada fındık. yanına içeceğini de içebilirsin süt olur ayran olur şekersiz çay olur meyve suyu bile olur emzirdiğin için.

araya dört beş saat zaman koyuyorsun. bu arada su içersin:)

öğle yemeği:
çorb a (baklagil çorbası) ya da yemek de olur ne varsa yemekte yanına salata ayran istersen meyveyi de bu öğünde yiyebilirsin emzirdiğin için izin var:) yine cevizin yada bedemin:) fazasıyla doyuyorsun merak etme:) bir kase çorbayı geçimiyorsun yalnız:) iki olmaz:)

araya dört beş saat koyuyoruz

akşam yemeği: (8 den önce yenecek)
en ideali balık salata ama her akşam balık bulmak zor
ızgara et salat olur yada çorba salata öğlenki gibi farketmez yanına yine badem ceviz. yatmadan önce yada sabah mekik çek aç karnına ohhh misss  çok için kötü olursa ceviz badem atıştır ayran iç tamam mı:) inşallah fayda görürsün ama irade şart:) 

--

Bende hepsine uyacağım demişim ama Hooofffffffff :(( 3-4 gün anca dayanabildim :((
ama yok, yine başlıcam işte!

09/30/2012 20:24:00

Hülyacım valahi bende doğru bulmuyorum. Ama doğru bildiğim ne varsa şaştı bende. Masal hanım hap yaptı yuttu beni:)) Yıllardır çocuklarla çalışıyorum ben... Son derece de soğukkanlı bir eğitimciyimdir. Uzun yıllar otizmli ve çeşitli zorluk derecelerinde farklı gelişen çocuklarla da çalıştım. Hani bunu şunun için söylüyorum drcuğumda olduğu gibi edindiğin bilgi tahsil deneyim vs kendi çocuğumda işlemiyor şu anda. Yani o soğukkanlı kadın gitti yerine kriz anlarında mala bağlayan bi kadın geldi. Çok ağlasa bi canı yansa bişiy olsa kal geliyor bana. Aşı anları mesela... Geçer belki zamanla ama bilemedim.

09/30/2012 20:33:00

bu dediklerin normal yoncacım.defnede senin tabirinle bende mala bağlamıştım.çocuğa bakıp bakıp ağlardım.herşeye içlenirdim falan.bunlar hep hormonların oyunu.40 değil cidden lohusalık çocuk yaşına yaklaştıkça bu duygu seli azalıyor ancak o yüzden hiç yüklenme kendine içinden geldiği gibi davran

09/30/2012 20:42:00

Handecim ben kışın haftada 1 kez kağıthane sahnesinde ders veriyor olacağım, belki görüşürüz...:)) Masalda koyduğum noktada durmuyor, yan dönme değil ama bi şekilde kayıyor sanki:)) Uyurken değilde uyanıkken, bacaklarını çarpa çırpa milim milim ilerliyor da diyebiliriz:))

Bende bu gece 12 dedinmi yatacağım kararlıyım. 25 dakikam kaldı. Bu gün en eski kız arkadaşıma en kadim dostuma kahvaltıya gittik. Sonrada annemlere, büyük abimlerde  geldi. Kalabalıkda yoruluyor Masal ben de öyle... Bi bııgıcık bugucuk durumu oluyor tabii. Çocuğu koriycam diye dört dönüyorum. Perişanlık benim halim. Acık daha büyüse daha rahat edicem sanki. Dayısı, Ananesi, teyzesi, kuzeni; sevmek istiyorlar çocuğu doğal olarak.. Ama ben; öyle tut aman uyudu bırgalama, kafasına dikkat, daha oturamıyor, elelr yıkandı mı diye bıt bıt bıt takipteyim.. Ufff napiyim, yorgun düşüyorum tabii sonunda:)) Manyak oldum iyice... :))

09/30/2012 20:45:00

Ayyy gece gece konuya bak :))) Aysegulim supersin.. Ama telden girdim alamıyorum listeyi :( bir ara ayarlar bakarım. Suan kocis öç basında çalışıyor çünkü :)

Yoncam dert ettigin seye bak.. Kizce senin keyif senin.. Nasıl istersen öyle yaparsın.. Annelik böyle garip bisey iste :)) ama vicdan yapma lütfen.. Onun saglıgı be büyümesi icin uyku şart ve elbet uyurken senin sureklii basında olman da gerekmiyor :)) bizim ki bazen kucağımda uyumak istemiyor artık.. Kucağımda uyutmaya çalışırken debeleniyor debeleniyor bende bırakıyorum yerine hooooppp kapıyor gözleri :))) aa şaşkın diyorum bı zamanlar kucağımdan indinmi basardin feryadı uyumazdin hayatta :)) gerçi bu söylediğim her zaman olan bisey degil tabii :))))

Suan ayaklarımda sallıyorum :( hic istemiyordum oysa ben bu eylemi :(( ama ara ara yapıyorum maalesef.. Yarim saatten fazla oldu uyanali :(( güya utu yapacaktım daha. Uyusun diye bekliyorum o ayaklarımda yatarken.. Suan tipi bı görseniz :))) kollar iki yana açık bacakların biri bacağımın üzerimden aşağı sarkmış digeri hafif dizden kırık :)) yani sere serpe yatıyor sipa :)) gözler hala açık kafa sürekli bı saga bı sola :)) sallamıyorum ozellkle kendi kendine uyuyacakmi acaba diye deniyorum zaman zaman ;)) yaa iste böyle ;) bu diyeti de sakliyayim da bari ılerde yaparim.. Benim bu bel kismimi acil sekilde inceltmem lazım :(( ve bu sadece diyetle degil ciddi sporla olacak bir is :(( ama ne zaman hangi arada bilen yok ;/ neyse bizimki uyuyacak gibi sanki.. Cebellesmiyor benimle, kalkmaya çalışmıyor en azından ;)) durumu kabullenmiş görünüyor kısacası :))

AyCii senin o minnosu emdikten sonra dondurdugu totosu varya :)) onu isir benim icin olurmu ;))

09/30/2012 20:50:00

neşe yavrucak teslim oldu desene:))
geçen gece çınar saat 3 te uyandı uyutadım ne yaptıysam.derken beşiğine koyup yavaş bir ses tonuyla koyun saymaya başladım.ve uyudu gitti sıpa
piştt gülmeyin bakiyim uyutmak için her yol mübah.ana da azıcık çatlak olunca değişik yollar itinayla uygulanıyor:))

09/30/2012 20:52:00

iyi geceler hepinize.

Handecim ben de hiç haz etmem negatif konuşan insanlardan. Bana da hep ikiz büyütenler bunlar iyi günlerin hele bi yürümeye başlasınlar o zaman gör vs. vs. gibi şeyler söylüyorlar. Ama çokta tınnn diyip geçiyorum muhattap olmuyorum. her anın  tadını çıkarmaya bakıyorum. Zorluklarını yaşayarak görmek istiyorum.

Hülyacım çok gıcıkbi durum şu kararsız misafir olayı yaa hem de son dakka haber vermesi feciii

yoncamm seni unutmak ne mümkün hep aklımızdasın

valla biz ayırdık odayı yoksa yatağa 4 kişi sığamazdık :))

Bu arada Duru kızım ilk dişini çıkardı :))) çok şükür ateş problemimiz olmadı. Ama ekstra huysuzduk :))

Öperimm hepinizi yarın uğrarım yine :))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 MART,NİSAN,MAYIS ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...