MAKSAT MUHABBET :))

Ynt: MAKSAT MUHABBET :))

10/03/2012 09:15:00

emir_melek, ay ben cok ama cok hassasim yaaa.... of bir az rahatladım))) umarim atak yaparda beni sevindirir)))

10/03/2012 09:17:00

Simdi baktım. 6 aylık bir bebeğin ortalama boyu 64.5 olmalıymış. Senin kız 67 ki bence gayet iyi 7 ayında olan bir bebek icin. Yani bence sıkıntı edecek birsey yok gibi.. Bende bizim oğlan bu ay 350 gr aldi diye cok üzüldüm ama napican iste. Her ay istediğimiz gibi kilo alıp boyları uzamıyor.. Saglıkları yerinde olsun gerisi boş.. Bu ay kiloya gider diğer ay boya gider belli olmaz.. Sıkma canını sen. Bı sorun olsaydı doktor söylerdi. Bak bem ek gıdaya başla dediği halde başlamadım. 1 ay daha beklemeye karar verdik. Sende sabırlı ol. Belki bu ay boyada gider yediği, ictigi

10/03/2012 09:19:00

Allah razi olsun. baya rahatladım! Rabbim bebişlerimizi korusun ve saglikli ,güzel ve MUTLU olsunlar))) bizde onlara bakalim ve sevinelim) 

10/03/2012 09:19:00

sevinmek=mutlu olmak)

10/03/2012 09:22:00

Bi bakacaksın kıyafetleri olmuyor alışveriş zamanı gelmiş ;)

Biliyorum kim ne derse desin insan takıyor bazen. Begüm birkaç ay hiç kilo almadi neredeyse ben de o zaman dr ne derse desin rahatlayamiyordum. Dr hem boyu uzamasa hem de kilo almasa sıkıntı var derdim ama birinden biri oluyorsa normaldir takılma bu kadar dedi. Mantikli buldum :))

10/03/2012 10:14:00

Günaydın canlar
Neşem yine dr gibi konuşmuş valla üstüne diyecek birşey yok ;)) Ayselcim kızının boyu gayet iyi dr. neşe hanımın da dediği gibi kız çocuklarında 6. ayda ortalama boy 64-65 cm, bir de bunun genetik yanı var tabi ama ilk 2 yaşta büyümeyi etkileyen en önemli faktör beslenme, genetikten de önce beslenme çok önemli yani. Bebeklerin belli bazı haftalarda büyüme atakları oluyor, sen atakların arasındaki bir zamanda ölçmüş olabilirsin. Bugün ölçersin 67 cm gelir iki gün sonra bir bakarsın 68 olmuş, yani o arayı yakalamak zor, en iyisi aylık ölçümler. Zaten kendi doktorun da değerlendirip sorun yok dediğine göre sorun yoktur canım. Size ilk bir yaşta boy uzaması ve kilo artışı ile ilgili şöyle basit birer tablo vereyim:
BOY: Doğumda: 50 cm
        0-3 ay: +8 cm
        3-6 ay: +8 cm
        6-9 ay: +4 cm
       9-12 ay:+4 cm
    1 yaşında: 75 cm
    2 yaşında: 85 cm
    4 yaşında:100 cm

KİLO: DA( doğum ağırlığı): 3200 gr
          5. ayda: DAX2
       1 yaşında: DAX3
       2 yaşında: DAX4
Tabi bunlar kabaca ortalama değerler, her çocuğun kendi içinde dinamiği farklı olabilir :)

10/03/2012 10:23:00

ayselcim dr umuz da güzel açıklamış
endişelenecek birşey yok.maşallah çok sağlıklı kızın

necla ya kıyamam miniğe.niye ateşlendi ki acaba?
aslında bayrama bir arkadaşımıza gitme planımız var istanbul a.ama malum 2 çocuk hiç belli olmuyor.kısmet bakalım gün yaklaşınca ancak belli olur.plan bile yapamıyoruz

10/03/2012 10:24:00

OZlemcim canim beniiim nasilsin kuzum?)

ay ben aylik olcumden bahs ediyorum.. 1 aya 0.5sm normalmiki yaaaa(((
uf insaALlah buyur bebisim... 
genetik kvler bir az kucuk boylu...onu dert ettim. kizimda oyle olcak diyeee of of

buşra dogumda 50sm bu gün 7 aylik oldu . dün doktora gittik 67sm olmuş...gecen ay 66.5smdi!

10/03/2012 10:26:00

ben ek gidaya 4 aylikken gectim bendeformul süt icdigi icin kilo alimi var canim..elifcim. yani anne sütüyle boyle olmaz tabi

10/03/2012 10:36:00

Neclacım o hiç belli olmuyor, erken doğan bebekler bazen yaşıtlarını sollayıp geçebiliyor bazen de daha minyon  kalıyorlar, ama genel olarak prematüreler 3.-6. aylarda yaşıtlarını yakalıyorlar. Biliyorsun benim kızım da erken ve küçük doğdu ama kiloda biz de hala ortalamayı tutturamadık yani, üstelik sizin özel bir durumunuz var, ben en kısa zamanda bu durumu çözüme kavuşturmanızı diliyorum, fantomalt da yaramadıysa, özel allerji mamalarından ( ben isim vermeyi pek sevmiyorum, sen adını biliyorsun nasılsa ;) deneseniz :/
Ayselcim ay ay da değişebilir, gelecek ayki ölçüm daha çok fikir verecektir. Genetiğe takılırsan büyütür durursun olayı, bak zaman gerçekten değişti, bu devirde çocuklar anneleri babaları kaç cm olursa olsun geçiyorlar onları mutlaka :) Bizim de baba tarafı kısa boylu benim ailemse bir o kadar uzun :) biz eşimle hemen hemen aynı boydayız ama bu kızımız da bizim kadar olacak anlamına gelmiyor. Bak bir kaba hesap daha vereyim, ama bu hesaplara bakıp kesin şöyle böyle olacak diye çıkarım yapmamalı
Beklenen tahmini boy:
Kızlar için: ( anne+baba boyu-13/2 )+/- 6 cm
Erkekler için:( anne+baba boyu+13/2 )+/- 7.5 cm

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 MART,NİSAN,MAYIS ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...