MAKSAT MUHABBET :))

Ynt: MAKSAT MUHABBET :))

10/03/2012 20:30:00

Bende geldim bu gun 8 kisilik bir grup geldi bebek hayirli olsunu tam bitti artik fiyorum aaa bitmemisss gelicekler var halen bana bu aralar zor geliyor misafir agirlamak hele cay bitsesin diye bakiyorum bardaklara :(( ne kotuyum dimi

Gecmis olsun emirde pediasure ise yaradi ama valilyali daha iyi cikilata tadi almasin diye vede internette eczaneden daha ucuza satan siteler var

10/03/2012 21:27:00

Neclacım geçmişler olsun hayatım...

Benimde aklıma bişiy takıldı daha doğrusu bi huylandım. Bu gün bi acaiplik var. Size bi danışiym kızlar. Masal gece 12 de emer sonra 2,5- saatlik aralıklarla kalkar emer uyur. Bu bazen sabah 8 e çok şanslıysak 10 a kadar böyle sürer. Yani maşallahı var öyle sabaha kadar uykusuzluk durumumuz yok şükür. Ama gündüz uykumuz yok. Güzdüz pek uyumaz, kısa  uykular, genelde kucakta omuzda uyumalar-uyuklamalar, yerine yatırır yatırmaz vıyaklamalar şeklinde geçer gün. Ama bu gün bu çocuk çok uyudu. Gündüz epey uyudu, memede uyudu, pusetinde uyudu, 1 er saatten 3 saat filan uyumuştur. Sonra dışarı çıktık. 18:30 gibi. Yolda uyudu arada uyandı emdi, 1 saat filan uyanık kalmıştır sonra 20:00 gibi uyudu eve geldik hiç uyanmadı. Saat 23:30 gibi uyandı emdi yine uyudu. Şu an uyuyor. Yahu çeçe sineği sokmuş gibi uyuyor çocuk. Tövbe yarabbim. Huylandım ben. Ateşi yok. Kusması yok. İyi görünüyor. Kakasında çişinde bi sıkıntı yok. Ne bileyim ben uyusa dert uyumasa dert...:)) Normal bi durum mu kızlar bu durum? Şimde bende yatacağım ama saat kuracağımki 3 saat sonra kalkıp emzireyim... Çocuk uyanmazsa aç bilaç kalmasın, kan şekeri filan düşmesin, bunları düşünüyorum artık. Bi akıl verin ne olur nedir bu:(( 

10/04/2012 01:42:00

Yonca şükret haline. Uyuması normali kuzum, bakma sen bizim uykusuzlara. Saat falanda kurma, yenidogan değil artık masal. 8 saate kadar ac kalabilir demişti Dr bana. Bizimki neredeyse 5 aylık olucak hala gaz bitmedi ya. Valla şikayet etmekten bile bıktım ama o kadar uykumvar ki. Kaç saattir uyanık durumdayım. 1-1,5 saat sonrada Rüzgara kalkicam. Ya emzirmeyi bırakmayı bile dusunuyorum ciddi ciddi.

10/04/2012 01:45:00

Yonca aynen Özleme katılıyorum, ne saati kuruyorsun yav, bırak uyusun kuzu... Adaş büyüyünce uyku problemi bitecek dimi yaa

10/04/2012 03:59:00

Adasim yavru nasılsa öyle gidiyor. Unuttum ben ya, rüzgarda cok uykusuzdu benim. Ama o zaman serde gençlik mı vardi, ilk cocuk büyüsümüydü bilmem etkilenmezdim bu kadar. Yalnız uyku konusunda egitim şart, rüzgarı hala biz uyutuyoruz desem:((((

10/04/2012 05:24:00

Aaaa bilseydim bende gelirdim :) sabah 4 ten beri ayaktayiz :) ama tel sarjdaydi bende oğlan emsin uyusun diye savaştım hic bakmak gelmesi aklıma ..

Yoncaaaa saat kurmamissindir umarım :))) ay Alemsin ne bocugu sokmuş gibiydi :) dur bı daha okuyayım cok güldümm

Maşallah de uyu böyle zamanlarda.. Uyuyan cocuk her eve lazım ;) biz özlemle birgun bir yerlerde sizip kalicaz ama bakalım ne zaman ve nerde.. Hic uyanmadigi saatlerde uyanır oldu bizim ki ve ayrıca üstüne uyumaz oldu :) anlamadım ben bu isi arkadas. Baya naya bruno reklamında ki veletler varya onlara dondü bizim oğlan ;)) yok öyle uyumak falan diyor kendileri ve sürekli ilgi çekiyor ;))

10/04/2012 07:08:00

günaydın herkese
herkes ayrı bir telaşta annelik ne zor dimi?
endişeler üzüntüler mutluluklar uykusuzluk yorgunluk derken günler geçip gidiyor

10/04/2012 07:25:00

Ben kızıma maşallah diyeyim uydusunda büyüsün diyeyim ozandan. Vallahi ben o saati kurdum. Çocuğu uyku arası bi emzirdiim. Özlemim, NEşecim sizin hâliniz perişanlık, Allah sabır versin, nasıl dayanıyorsunuz bilemiyorum, ben 2-3 saatte kalkmaya bile sersem gibi oluyorum. Dr çoğumun durumu daha iyi gibi sanki. Vallahi benim kız büyücümü bilmem ama dil uzamış bi karış olmuş bu kadar uyumaya, auuuu, bee, booooo, tadında yeni sesler deniyo, bende eşlik ediym açık kendisine...:)

10/04/2012 08:07:00

Günaydın canlar,

Yoncacım tabiki konuşuruz. Dediğim gibi ne zaman istersen beklerim canım. Benim Duru'da ilk aylarda genelde uyumazdı gündüzleri. Bazen şimdi kalkar diye koyduğum yatağından 3-4 saat sonra emzirmek için uyandırırdım. Sonra düzene girdi zaten. Bence de geceleri uyandırma. Benim doktorum da 1 aylık olduktan sponra geceleri uyandırma demişti.

Kızlar annem hasta. Dün dışkıdan kan gelmiş apar topar hastaneye götürülmüş. Duru babane ile kalınca hissetti heralde yavrum. Çığlık çığlığa ağlamış. Aradım baktım ağlıyor kayınvalidem durumu açıkladı hemen hastaneye gittim. Şimdi tahliller işlemler yapılacak. Allah korousun bağırsakla ilgili bir sorun olabilir diyorlar. Hastalığın adını söylemek bile istemiyorum.

Birazdan işten çıkacağım eve Duru'nun yanına gideceğim. Annnemde hastaneye gidecek :(( Dua edin olur mu? O kötü hastalık olmasın....

10/04/2012 08:08:00

Günaydın herkese :)
Bize bugün çok çok erken aydınlandı, son 3 gecedir böyleyiz, hadi hayırlısı diyeyim ne diyeyim...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 MART,NİSAN,MAYIS ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...