MAKSAT MUHABBET :))

Ynt: MAKSAT MUHABBET :))

10/05/2012 05:57:00

günaydın herkese
çok ama çok yoruldum dün.aslında pekbirşey yapmadım misafirlerde yardım etti ama kolum kalkmıyor şu anda.defne kreşte çınar uyusun diye gözüne bakıyorum.hemde bende uyuyacağım
necla eline sağlık.bende acılı yaparım.özlem sen ve benim yöreler tutuyor zaten.ekşili salçalı acılı mmm olsa da yesek:))
pınar dediğin şeyi mağazalarda gördüm ama kullanışlı birşey mi bilemiyorum

10/05/2012 10:08:00

Günaydın,

kızlar girmeyin şu yemek muhabbetine be yaa :) Vallahi sütüm çekiyo bak :P Anam ben 70 kilocuk olmuşum ya :( bu demek oluyor ki doğumdan sonra 6 kilo aldım :'(((((( biri bana DUR! desinnnn...

Pınarcım bende hiç dikkat etmedim de ama Fisher Price' ın bi mama sandalyesi varmış, ileri yaşlarda da çalışma masası olarak kullanılabiliuyormuş. Bende ondan bakıyorum. 

10/05/2012 10:15:00

Hülyacım yorulursun tabi, hiç yemek yapmasan bile indir kaldır doldur boşalt yoruluyor insan, bir de bıdıklar var, bugün şöyle güzel bi dinlen artık :))
Hande öyledir buralarda, yemek kırmızı olmazsa yemekten sayılmaz, bir de parlamalı, mesela pilav yapınca yüzü parlasın der annem :) renk ve parlaklık çok önemlidir yane. Kulağa çok ağır geliyor yağlı ve salçalı diye ama dozunu iyi ayarlarsan çok lezzetli olur gerçekten... Valla ben de gece ne giydiricem diye düşünüyorum şimdi, üzerini açıyor, ya ayaklarıyla tepikliyor ya da eliyle çekiştirip ağzına alıyor battaniyeyi yiyor :) uyku tulumu alıcam herhalde. Biz daha doğmadan önce gaza gelip bir sürü mont almışız, yani polardan tut kot monta kadar var, hangi ara giydireceksek hepsini, bir de yün hırkalar ceketler var tabi ;)
Pınar, o beşiği biliyorum, bir arkadaşım kullanıyordu oğlu için, ön-arka sallanıyor, birkaç seviyesi var, yatar pozisyona gelebiliyor, aynı zamanda mama sandalyesi olarak da kullanılıyor, ben 1-2 aylıkken almayı düşündüm ama vazgeçtim. Bu saatten sonra sallanma fonksiyonunun çok işe yarayacağını düşünmüyorum, çünkü dar biraz, malum bebişler de büyüdükçe hareketlendi, bence sadece mama sandalyesi olarak kullanılabilir.

10/05/2012 10:17:00

ayşegül boşver canım kiloyu emzirme bitsin zayıflarız:))

handecim istanbulun havasını bilmiyorum ama astronot alacağım ben çınara defneye de  kullanmıştım.hem sıcak tutuyor hemde pratik oluyor.mont gibi sırtı açıldı derdi yok.bi de malum ankaranın kışı accık soğuk:))

10/05/2012 10:20:00

hoba dr cumda gelmiş:))
o parlaklık ve renk olayı var ya yemeklerde.işte o olay eşime 6,5 yıllık evlilğimizde 17 kilo olarak geri döndü:)) gerisini sen düşün

bu arada uyku tulumu giydiriyorum ben çınara rahat oluyor hemde üstünü açtı mı derdi olmuyor.defneye de hala giydiriyorum o da anası gibi deli yatar

10/05/2012 10:21:00

Tünaydın Ayşegül :))
Ben de ikea antilop düşünüyorum, artık çok fazla para harcamak istemiyorum boş şeyler için, hem taşınabilir hem kullanışlı diyorlar ama belli olmaz yine

10/05/2012 11:07:00

kızlar merhaba,beni unuttunuz mu?ben kendimi unuttum da:)))farkındasanız doğumdan sonra ortalardan kayboldum..doğumum çok kolaydı,yarım saat sancıdan sonra normal doğum yaptım..doğum sonrası sıkıntılarım oldu hemoroid vs.35.gününe kadar bebişim de usluydu fakat o günden sonra kolik başladı..hala da sürüyor 4ay olacağız nerdeyse..çarşafta sallanarak uyuyor hanımefendi2ay  annemlerde kaldım, hamak şekline bi salıncak kurmuştuk o hayatımı kurtardı.şimdi kayınvalidemlerdeyim,eşim şehirdışında iş kuruyor,haftaya biz de taşınacağız...offf dertliyim vesselam..uyku saatleri çok kısa kuzumun,uyutana kadar sırtımız kopuyor ama sonra hemen kalkıyor minnoş..allahtan gece uyuyor başından beri...gündüz başka gece başka bebek sanki...ay çok konuştum,hepinizi öpüyorum..görüşürüz yine özledim valla:)

10/05/2012 11:17:00

Selam kızlar nasılsınız
yokluğumda epey sohbet etmişsiniz yaa hepsini okuyamadım şöyle bir göz gezdirebildim sadece :(
Banunun annesi nasıl oldu acaba inşallah ciddi birşeyi yoktur. Uğramamış o günden sonra merak ettim.
Neşecim bir yüzük olayı çıkarmışsın herkes dökülmüş :) Yalnız bizim koca da yüzüğünü kaybetti. H.sonu kv de de kalmıştık sonra eve geldik p.tesi işe gitti akşam geldi yaa benim yüzüğüm nerde biliyomusun diyor :) Ne zaman çıkarttığını hatırlamıyor. Kv bakmış bulamamış evde. Bizim evde de bulamadık işyerinde de yokmuş. Bakalım nereden çıkacak :))
Bu hafta sonu Bursa'ya gidiyoruz eşimin kuzeni evleniyor
Handecim bayıldım Mustafa'ya çok tatlı maşallah ona :)
Senemcim hoşgeldin özletme kendini bu kadar :)
Kızlar uyandı kaçtım ben öperim hepinizi.

10/05/2012 12:04:00

Aaaaa senem gelmiş:) hosgeldin canım.. Ay sen bide bizim dertleri okusaydın iyice bunalirdin ;) bide bizim ekipte gündüz uykuları güzel olan bebek yok desem yeridir...

Aysegul su sevimsiz kilo konusunu es geciyorum ;) almadım âm bir süredir de aynı kilodayim. Ki su 350 gr meselesi yüzünden hic sunu yemem bunu yemem yapmıyorum :)

Hanımlar ayrıca sizin o salçamı yağlı yemekler alışkın olmadıgımız icin belki ağır gelir ama gelsin varsın ;)) sırf su kebaplar ve yemekler icin bir Antep yapmak istiyordum ki artık daha geçerli bir bahanem var.. Ama kısmet önce kocayı kandırmam lazım.. Cookk sıcaklar olmadan 2-3 günlük Antep - Kilis istiyorum hala ;)))

Zeynep benim memlekete mı gidiyorsun :) ne güzel :) akraba mı var Bursa'da yoksa evlenecek kisi mı orali ?? Ay bir hafta daha bitti be. Geldi yine Cumartesi -pazar.. Hafta sonu bı dünya isim var tabi koca evde olur ve Dorukla ilgilenirse.. Bide bu hafta sonu oyun halısı alayım diyorum ama gereklimi yoksa almadan da olurmu bilemiyorum.. Akıl versenize biraz :) sizin dediğiniz su mama sandalyelerini inceliyeyim bakalım. Fikir olsun. Gerçi suan ikeadan almayı düşünüyorum hem uygun fiyatli gerçi baskalarının fiyatlarından haberim yok ama.. Bir arkadasım kullanmıştı ve memnun kalmıştı.. Aklınızda olsun. Yaşadığınız sehirde ikea olmasa da ikea.com.tr var ;))

10/05/2012 12:20:00

Nesecim eşimin teyzesi orada. Evlenecek kişi doğubeyazıtta görev yapıyor trafik polisi. Ama düğünü bursa da yapacaklar. Gecen sene de gitmiştim bursaya çok beğenmiştim :)düğün de bahane oldu :)) Aslında çocukları anneme bırakacaktım 1 günlüğüne.ama ikisine birden bakmak zor onun için o yüzden İnciyi alıcam yanıma Duru hasta biraz götürmek istemiyorum o yüzden.

Mama sandalyesi hiç araştırmadım ya şuan almayı düşünmediğim için. Bakayım ama ikeanın ki nasılmış :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 MART,NİSAN,MAYIS ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...