MAKSAT MUHABBET :))

Ynt: MAKSAT MUHABBET :))

10/09/2012 20:43:00

Merhaba herkese

Yoncacım eşim nöbette biraz önce telefonla konuştuk o sırada sordum sorunu.sekonder postpartum denilen şey.o hemen herkesin yaşadığı 40 günlük lohusa hüZnü denilen şeyden farklıymış.doğumdan sonraki 2. İle 6. Ay arası ortaya çıkan bir tabloymuş.temelde anladığım bu oldu:)) yine birşey soracak olursan detayları öğrenirim.mesaj olarakta yazabilirsin

Herkese iyi geceler ben kaçayım artık:))

10/09/2012 21:05:00

Aaaa çok şaşırdım ve çok güldüm. Bu seconder lohusalık durumunu tamamiyle ben uydurmuştum. Kendi durumumdan esinlenerek. Demek gerçekten varmış... Bunu bi araştırayım Hülyacım... Çok ilginçmiş... Sende benim için bişeyler öğrenirsen çok sevinirim. Benim durumumu daha çok eskilerin tabiriyle evlere sığamamak olarak tarif edebiliriz. Evde daralıyorum, kendimi sokaklara atmak istiyorum. Ama depresif değilim temelde... Mutluyum ancak yorgunum ve hep uykum var... Beynimin yarısı uyuşuk gibi... Dikkatimi toplamak için bazen maksimum gayret göstermem gerekiyor. Ve bunu Masal için kullanmayı tercih ediyorum. En birincil işim Masal ne kadar enerjm varsa hepsini ona veriyorum. Aksi halde 72 saat yatabilirim... Böyle bişiy mi acaba... Ve 6. ayda daha mı iyi olacağım. Masal kolumda uyuduğu için bende imla filan kalmadı, kusura bakmayın...

Yerine yatırayım şu kuzuyu... 

10/09/2012 21:05:00

İyi gecelerrr annişler :)

Teşekkür ederim banuşum öğrenir öğrenmez bilgilendiririm

Özlemcimm mesaj attım sana :)

Hülyacım çok iyiymiş kaynana partisi hahahah :)

Fatmacımm hoşgeldin ara sıra uğra yaa özletme kendini

İnş neclacım. Geçmiş olsun asudeciğime iyidir inşallah

Handecim maşallah mustafaya.

Yoncamm resimlerini görüyorum bayıldım yaa senin minnoşa. Oğlum olsa kesin talip olurdum kızına :))) Parmak emme bizde de var. Hatta bazen komple elini sokuyolar ağızlarına sonra da midesi bulanıyor :)

10/09/2012 21:28:00

Yonca durumu super ozetlemissin:)aynen biraksalar bir hafta yataktan cikmam ama kafam iyi gibi surekli bir gulumsemeyle gunun tamamini nerdeyse ayakta geciriyorum.

10/09/2012 21:35:00

Zeynepciğimmm büyüyor işte büyüdükçe de bişeye benzemeye başlıyor, ay çok küçüktü kedi yavrusu gibi bişiydi, tutmaya korkardım, şimdi kollarım kopuyor maşallah:)) İyi gidiyor sağlığı sıhatide bu parmak emme ilerde bir sorun olur mu diye korkuyorum. Gerçi gece emmiyor sanırım ben duymuyorum. Sabaha kadar parmak emerek uyuyan bebekler varmış... Amannn şu anneliğin takıntılı olma halleri yokmu...:)) Öpüyorum canım senide kızlarıda...

10/09/2012 21:39:00

Evet duygucum ya; kafa yaptı bu annelik bende:)) aynen anlattığım gibi... Bi de hiççç iş güç yapasım yok. Bütün gün o kafe senin bu rest. benim dolaşsak kızımla... Akşamda eve sipariş versek kebapçıdan... Öyle bir haldeyim. Hamileliğimin son 1 ayında da bi doğursam pire gibi olucam derdim. Acaip bişiy işte ahahahhhhhh:))

10/09/2012 21:42:00

Evet yaa bazen doğdukları zamanki resimlerine bakıyorum da nasıl alıyomuşum kucağıma diyorum minnacıklarmış ,:)) Maşallah kuzuya. merak etme bişeycik olmaz parmak emmekle :)) bende sni ve minnoşunu öpüyorum çokk

10/09/2012 21:47:00

offff ben yatar kızlar saat 1 e geliyor, yoksa biterim... yarın görüşürüz vakit bulursan... herkese iyi geceler sorunsuz bol  uykular dilerim...

10/09/2012 22:34:00

İyi geceler herkese veya gunaydin.

Cokugrsyamiyorum gruba. Gun icinde guncelin ilk sayfasina bakabiliyorum ancak o da telefondan.

İdil cok yoruyor su aralar. İyice kucakci oldu abiden kaciralim derken. Birakabilsek yere belki emekleyecek bile.

Bu saatte ne isin var diye sorarasaniz idil hasta:( usuttu sanirim. Ates yok ama balgam var ve o da oksuruk yapiyor. 2 gecedir bundan dolayi uyaniyor cok. 11.30 da uyanip 1.15 te uyudu ancak. Benimde uykum kacti tabi.

Yonca ayak emmeleri cok guzel oluyor. Bizimkinin eli hep ayaklarinda. Emerken bile bir eliyle ayagini tutuyor 90 derece havada sallayip duruyor:) elinide disten emiyordur.

Neyse uyumaya calisayim. Simdi telin isigindan edim uyanacak( o kadar aglamaya uyanmaz ama:))

10/09/2012 22:42:00

Son 2 saatir eeeeeeee demekten dilim agridi bi cocugun tek zevki eeeee denilmesi olabilirmi ya:(

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 MART,NİSAN,MAYIS ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...