MAKSAT MUHABBET :))

Ynt: MAKSAT MUHABBET :))

10/10/2012 06:27:00

Günaydınlarrrr,

Hoşgeldin wee8888 :)) Seninde oğluşun hayırlı olsun. 

Yoncacım Duru'da parmak emerdi hatta parmaklarını emerdi :) baş parmağı ve serçe parmağı hariç diğer parmaklarını emerdi ve sesini diğer odadan duyardık. Bende endişelenmiştim ama kendiliğinden bıraktı şuan emmiyor. Şuanda da üzerindeki body nin kollarını emiyor :(( Bu daha kötü bir durum bence :( 

İdil'e çok geçmiş olsun annesi. Umarım en kısa zamanda düzelir, sağlığına kavusur.

Hepinize iyi günler.

10/10/2012 06:27:00

günaydın herkese hanımlar

çok geçmiş olsun duygucum idile.iyileşsin bir an önce inşallah.
zeynep kv partisi yaptık biraz öncede gitti evine:))
duygucum sende sık sık gel tamam mı?iyi oluyor muhabbet

yoncacım nöbetten gelen kocanın tepesine çöktüm:)) senin yazdıklarını aynen okudum:)) yorumu şöyle oldu:))
tablonun tamamını görebilmek için kişi ile birebir görüşme gerekir ancak şu cümlelerden genel bir yargı çıkarmam gerekirse olağan dışı bir durum görmüyorum.unutkanlık ve konsantre olamama daha çok emzirme hormonuyla alakalı normal bir durum.doğal düzende bu hormonun işlevi anneyi bebeğe odaklamak bir yerde.dışarı çıkmak gezmek sosyalleşmek postpartumun en büyük düşmanı.sürekli eve kapanmak daha kaygılandırıcı benim açımdan

aynen bu cümleleri kurdu yoncacım.bende aktardım:))

10/10/2012 06:37:00

Günaydınlar herkese :)

Hülyacım bizim kv partisi de bugünlük bitmiş durumda, az önce işe gitti kendisi, hadi iyi dersler deyip uğurladık :) Kociş de nöbetten geldi, tabi elini yüzünü yıkayıp direk Özdeye saldırdı, sonra da uyutmuş geldi, uyanana kadar hemen bir kahvaltı edelim bari :))
Duygu geçmiş olsun canım :/
Banuşum hepsi aynı, dediğin gibi önce ellerini emerdi şimdi ne bulursa, bodynin kolu yakası, elindeki oyuncak vs. herşey ağızda :)
Yonciş bişey olmaz canım yaa, bırak emsin rahatlasın, zaman içinde azalır emme içgüdüsü...
wee8888 hoşgeldin sen de :)

10/10/2012 07:04:00

Özlemcimmm canımm nasılsın? Son zamanlarda denk gelemedik :) Dimi ya hepsi aynı valla :) benimki de ne bulsa hoooppp ağıza, emmeye :) ee ne de olsa şuanda bildikleri tek şey emmek :)

10/10/2012 07:07:00

günaydın banucum özlemcim o elleri kolları yiyen bebeleri yerim ben.çınarda ayakbaş parmağını bir yakalıyor şapur şapur emiyor:))
özlemcim benim koca yoldayım diye arayınca kv gitti hemen.akşama misafiri varmış hazırlık yapacak.kahvaltıyı yaptık.hazır defne yokken evde baba oğul aşk yaşıyorlar:)) aman defne duymasın:))

10/10/2012 07:11:00

Günaydın Hülyacım :) seni görmemişim :)

10/10/2012 07:14:00

Uyuyup uyuyan herkese gunaydinlar olsun ama bana olmadi:(apartmanimizin yaninda insaat var ve hic susmuyor oglum sesten uyumuyor zavallii:( sikayet ediyoruz kimse tinlamiyor offff offff

10/10/2012 07:28:00

İyiyim Banucum, bu aralar sınava hazırlanayım diye odaklanmaya çalışıyorum, tam oldu artık düzenli çalışacağım diyorum on dakika geçmeden bütün planlarım altüst oluyor, 1 saat çalışıyorsam en az 3-4 kere kalkıyorum Özdeye, bir düzen oturtabilsem :/ bir de kafaya koydum ya bu işi çalışamayınca dert oluyor iyice, oysa önceden de çalışmıyordum ama düşünmüyordum da :)

Hülyacım her evde aynı haller aşağı yukarı, Allah bozmasın saadetlerini :) Benim kız ayağını yakalıyor çekiyopr ama ağzına götürmüyor, yani yeltenmiyor bile. Bu kız çok değişik, başka çocukların yaptığı şeyleri yapmıyor hiç, başka uğraşlar buluyor kendine, mesela yüzüstü yatmaz hatta yan bile yatmaz, uyanıkken oyunla yana döner ama o kadar, uyuyunca kesinlikle dönmez, sırtüstü yatıp yerde köprü kuruyor, bazen 1-2 dakika o pozisyonda kalıyor :) eline aldığı herşey ağıza ama uzun süre tutmaz elinde bişeyleri, hele yiyecek birşey olsun hemen atar, kucakta tutarken yay gibi asla bacaklarını kırıp sağlam durmaz, illa kucakta bile olsa dik duracak, kısa süreli desteksiz oturuyor ama oturmaktan çok ayakta dinelmek istiyor, oturtmaya kalktıkmı bacaklar dümdüz hoop ayağa kalkıveriyor, kucakta uyumayı falan da sevmez mesela, kucakta acık mıncır sıkıştır onu sever güler ama kucakta yatmaya ayakta sallanmaya herşeye karşı benim kızım, asi ruh Özde :) 

10/10/2012 08:12:00

Yerim ben o ası ruh Özde yi ;)))

günaydın hanımlar.. Hepinizin gunü cookk güzel geçsin.. Nasıl bir yorgunluk var üzerimde anlatamam.. Aynen sizimde bahsettiginiz gibi yatsam 2 gun uyurum herhalde.. Ama o günler sanırım artık bizden coookkk uzaklarda :) yoncam çık gez valla.. Keske benimde öyle bir imkanım olsa.. Oturduğum yer sehrin bir hayli dısında ve sitenin bahcesi dısında gidebileceğim bir yer yok yürüyüş mesafesinde.. Doruğun arabası falan olmadan da olmuyor artık 10 dk kucakta kalsa kopuyor kollarım.. Taksi, arabası falan da zor geliyor vazgeçiyorum :) hafta sonları acisini çıkarmaya çalışıyorum ama :))

Yoksa bizim pasa da pek seviyor gezmeyi, açık havayı..

Küçük taşıması, açıp, kapaması daha kolay baston arabalardan mı alsam diye düşünüyorum böyle zamanlarda :))

Benim bu yorgunluk havalardan mı acaba.. Ev aldı basını gidiyor.. Yine bir dünya utu birikti :))

Amaaaaaannnnn neyse sizi de bunalttim..

Bu arada el emme meselesi herkeste var Yoncam merak etme. Doğal bunlar. Bizimki bu ara elleri bıraktı eline geçirdiği oyuncaklara başladı :)) ayaklara geçemedi henüz. Ama fazla uzun sürmez herhalde çünkü her dk bacaklar havaya dikiliyor :)) yakında parmaklar ağıza dogru yol alabilir :))

Bende sorayım bisey bari.. Doruk iki gündür özellikle ağlamak yerine bağırıyor ama bagirmasi bir garip. Sanki boğazına bisey kaçmış ta rahatsız oluyor gibi. Birde arkasından öksürük başlıyor sanırım bagirma sırasında tahris oluyor boğazı. Gicik

10/10/2012 08:17:00

Gunaydin

İdilide doruguda aldik parka ciktik. Hava cok guzel. Hali sahada top oynuyorlar. Tabi idil arabada doruk kosuyor:) doruk cok komik bir elinde kendi bineronu digerinde idilinki. Bir birinnden nir digerinden su iciyor:)

Ozlem benim kiz da ozde gibi. Yatarken elinden tuttugumda dizlerini bukmuyor inatla ve ayaga kalkiyor. Bebek arabasinda kesinlikle arkasina yaslanmiyor. Gayet dik oturuyor. Butun gun abiyi izliyor. İsimiz var bu kizla :).

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 MART,NİSAN,MAYIS ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...