MAKSAT MUHABBET :))

Ynt: MAKSAT MUHABBET :))

10/10/2012 09:12:00

Bodyler hayat kurtarıyor gerçekten, bizim ev de body kaynıyor ama küçüldü çoğu, 6-9 ayı pek düşünmemişiz, 1-2 tane var, en kısa zamanda yenilerini almam lazım, aaa geçen mersine gittiğimizde mothercare tulumlar falan almıştım 6-9 ay, bak şimdi geldi aklıma :)) Yoncammm inşallah öyle olur, ama herşeyden önemlisi HAYIRLISI neyse o olsun gerçekten, insan başa gelmeyince anlayamıyor iyiyi kötüyü maalesef...

Hemen kısaca yanıtlayayım demir olayını, vakit bulursam uzun uzun da yazarım sonra. Ben de vermiyordum geçen aya kadar ama artık vermeye karar verdim, tabi ki besinlerle vermeye çalışıyoruz ama bebeklerimiz o kadar hızlı büyüyorlar ki artık depoladıkları veya ürettikleri demir onların hızına yetişemiyor, ekstra desteklenmeye ihtiyaçları var. Aslında daha önce birkaç kez yazdım bu konuda, doğru olan kan değerine bakıp gerek varsa başlamak ama ben kıyamadım kızıma, zaten 1-2 aylıkken yeterince hırpaladık yavruyu, elinin üzerindeki mor 1 ay geçmemişti birinde, hala resimlerde gördükçe içim kalkıyor, gerek olmadığı sürece de kan almak istemiyorum şimdilik. Eğer siz bir vesileyle kan aldırdıysanız, doktorunuza sorun ve ona göre başlayın derim, yok kan değeriniz yoksa verin derim, malum burada anneliği bir kenara atıp size de tavsiye eden doktorlar gibi konuşacağım. Çok ayrıntılı bir araştırma yapmadım içindekiler konusunda ama bu ilaçlar FDA (food drug administration) onaylı ilaçlar, yani yüzlerce geniş çaplı çalışma yapılmış da onaylanmış. Herşeyi incik cincik araştımaya kalkarsak yarım kafayla birsürü yorum yapabiliriz ve bu durumda çocuklarımızı cam bir fanus içinde yetiştirmemiz lazım maalesef, sakın yanlış anlamayın buna ben de dahilim tabiki araştırıp en doğrusunu yapmaya çalışacağız ama bazı şeylere de gereğinden fazla takılıp stres yapmayalım diye söylüyorum :)
Hepinizi öpüyorum ve hazırlanmaya kaçıyorum, uzun zamandır görmediğim bir arkadaşımla buluşacağım da bugün ;)

10/10/2012 09:39:00

Dr cum canım benim sagol. Ben veriyorum suan ama kessem mı diye düşünmedim degil. benimde öyle fanus icinde büyütmeye niyetim yok aslına bakarsan. Biraz rahatım ama bu Demir icin cok şey yazılıp çizilmiş. İnsan okuyunca da acaba ?? Demeden edemiyor..

Kıyafet konusunda bende pek farklı degilim. Aksamda gündüz de icine kisa kollu body, uzerine uzun kollu tişört, altına pijama çorap Yada ayaklı alt pijamalardan giydiriyorum. Bütün tulum süper aslında bu zamanlarda. Bende de sadece 1 tane var hala yeni alamadım. Hafta sonu uyku tulumu almıştık yıkadım ve bu aksam kullanmayı düşünüyorum. Zaman zaman uykudan uyaninca üzerine ince penye bı yelegimiz var onu giydiriyorum. Dışarı çıkarken de üstüne kapsonlu kalın hırkaları var onları alıyorum. Bide geçenler de bı triko kazak almıştım arada onu giydiririm. Zaten hafta sonu dışarı çıkıyoruz sadece. Ama bütün tulum ve kendinden patikli altlar cok rahat oluyor. Birde kolsuz body alicam. Gecen hafta mc de beden yoktu. İcine atlet niyetine tüm kıs giyer artık

10/10/2012 09:41:00

Çok teşekkürler Özlemcim verdiğin bilgiler için :) O zamann başlamakta fayda var ama şu sağlık ocaklarının verdiği demirden kılım :) önereceğin marka var mı? Ve günde kaç damla veriyorsun? 

Banucum umarım 6ay kınamız güzel ve hayalimdeki gibi olur. Bir şeye çok heveslendimmi hep elimde patlıyor. Sizde yapın hadi kızlaraa :) 

10/10/2012 09:46:00

Hülyacım çok hoşsunuz bence... Şu uyku tulumlarından bende bakayım... Ben penye battaniyeye kundak yapıyorum, elleriyle uyandırmasın diye kendini bi de sarılınca kendini kucakta hissediyor sanırım. üstüne de ince bir polar battaniye örtüyorum. Sabaha karşı talan etmiş oluyor yatağı tabi, tepik tepik... Tulum iyiymiş, hiç görmedim ben nereden alayım?

Hava biraz serin, biz daha da serinlemeden bi dışarı çıkalım azıcık, tlfondan takip ederim sohbeti öpüyorum...

10/10/2012 09:49:00

Ayşegül anlatsana biraz nasıl adetleri... Yapalım vallahi ya ne güzel olur... Banada eğlence olsun yani... Bayılırım...

10/10/2012 09:49:00

Kızlar bu arada uyku tulumu demişken, Kipa' da F&F markalı ürünler var, tavsiye ederim. Geçen hafta ben uyku tulumunu 18tl ye aldım günlük bi indirim olmuş. bir hafta sonrasında 35tl olmuştu. arada vaktiniz varsa takip edin derim. Güzel body ler oluyor, tulumlar, çoraplar vs. Ben baya bişi topladım :) HAtta fırsat ürününde 22tl lik 3'lü body 7,5 tl ye inmiş. Sebep; askısı kırık :D 

10/10/2012 09:59:00

Yoncam adetler hakkında benim de pek bilgim yok, yapan arkadaşlarımdan gördüm, e sağdan soldan da yapcan mı diye sorular gelince yapayım dedim :) 

Öncelikle kınamız için Masal Hanıma bindallı aldık, gelecek misafirlerimiz için minik hediyeler hazırlatıcam. 15-20 tane falan. gelen çiftlere vericem çok detaya giremem bunun doğum günü de var :))) kına tepsisi yaptırıcam. Bir kahvaltı bahçesi var orayla görüştük fiyatı bize bıraktı, ne verirseniz dedi. Giderken kuru pastalarımızı alıcam. Ha bu arada bende bindallı giyicem :) anne de giyiyormuş. Kimileri teyze ye giydiriyor ama bizim teyzemiz hamiş olduğu için bindallısına giremiyor :))))) Öyle işte.. bi muhabbet, eğlence havasında geçiyor. 
Olayı abartıp orkestra tutanını da gördüm :)) hiç gerek yok,  ufak bir kutlama da yeter. Adet yerini bulsun.. Evde yapmak istedim ama evde de sıkıcı olur diye düşündüm 

10/10/2012 10:02:00

İyiymis valla Aysegul.. Ben anca avm lere bakabiliyorum. Çünkü başka nerde ne var bilmiyorum :))

Yoncam ben uyku tulumunu LCW den aldım. Aynı gun mothercare baktım 80 kusur tl idi ama LCW de 30 kusurdu sanırım. Kolsuz, omuzlardan citcitli, yandan fermuarli.. İstediği kadar tepinebilir üstünü açması mumkun degil. Kıyafetinin kalınlığını ayarlayip uzun sure kullanırım ki zaten 9-12 ay aldım. Birde baya kalın, bütün tulumlar gibi olanlar var. Uzun kollu ve ayaklı. Ama bu mevsimde onlar cok kalın geldi bana. Ilerde alırım belki yine cok soğuklarda kullanırım. Ama bu ara aldığım yeterli gibi. Cok sıcağa da alışsın istemiyorum zaten. C&A da da varmış ama bakamadım daha.. Bu hafta sonu bakicam insallah.

10/10/2012 10:07:00

Mc de çok pahalı :( Bende büyük aldım, doya doya tepinsin içinde :) Daha kullanmadım ama. Geceleri sıcak oluyor hala bizim ev. 

10/10/2012 10:50:00

Ben geldiiim

Özlemcim bizim inci de öyle kucakta da olsa dimdik duruyor. ayakta durmak çok hoşuna gidiyor :) Kucakta olunca kafayı gömüp öyle uyur. Yattığı yerde de deve kuşu gibi kafasını sokacak yer arıyor :) Duru da kucakta olacak sen gezeceksin o uyuyacak kafasını da sokacak koltuk altına doğru :) o biraz şekilsiz yatıyor ama kafa bi yerde popo bi yerde :)

Neşecimm sen bir de bizim evi gör. Ütü var birsürü evi silip süpürmek lazım ama enerji sıfır bende şu aralar :) hep yorgun hissediyorum kendimi. Demir ilaçlarını bende bırakmıştım kullanmayı ama başlamam gerekecek galiba

Ayşegülcüm 6 ay kınasının resimlerini merakla bekliyorum. Kipadaki F&F ürünlerini bende çok kullanıyorum. Çok iyi gerçekten de fiyatlar da dediğin gibi çok iyi.

Yoncam ben evde hava soğuksa içine kısa kol body üstüne de kadife alt üst eşofman takımları var onları giydiriyorum. ama çok soğuk değilse penye pijama takımları giydiriyorum. Dışarıda da gnelde pantolon sweat veya eşofman altı falan giydiriyorum. Bütün ayaklı tulumları giydirmiyorum rahat edemiyorlar. Ayakları toplanıyor içinde geriliyor falan.

Hülyacım valla ben bayılıyorum sizin muhabbetlerinize :)

Hepinizi öpüyorum

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 MART,NİSAN,MAYIS ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...