MAKSAT MUHABBET :))

Ynt: MAKSAT MUHABBET :))

10/12/2012 09:43:00

Geçmiş olsun kızlar, tam mevsim dönüşü, hastalık kapıda bekliyor bir fırsat bulayım da gireyim diye, aman dikkat, bebişler de bizler de hasta olmayalım inşallah...

Afiyet olsun Masal'a maşallah...yanlız o tarifleri yazanlar kafayı mı yemiş yoksa benim kızım mı bir anormal anlamıyorum, o tahıl mamalarından pek vermiyorum ben ama bir iki sefer denedim severse bari bundan yesin diye, baktım üzerindeki ölçüler orduya yeter, valla ben yesem doyarım 200cc'yi. Kız 6 aylık oldu hala tek seferde 90cc mama içtimi sevindirik oluyorum kaldı ki 150-200 cc ile hazırlanmış muhallebi kahvaltı yiyecek, peeeeeeeh :/

10/12/2012 09:51:00

:))) kiyamam sana Özisim yaaa... Bu tarifleri araştırmak lazım ve ara ara not almak lazım ;)) afiyet olsun.. Lop lop et olsun şifa olsun hepsine :))

10/12/2012 10:06:00

Haha vallahi hislerime tercuman oldun Özlemcim :))) ben bi çay bardagi mama yese amuda kalacagim :D Hoş benim fıstık sevmiyor bulamaç kivamindaki o mamalari :/

Biz hala 120 ml lik biberon kullaniyoruz. Kaldı ki 210 ml mama verecekmisiz tek seferde. :/

10/12/2012 10:09:00

off Neşem yaa çok dertliyim ben bu konuda, ben çokmu abartıyorum acaba, hatayı kendimde arıyorum ama düzeltemiyorum ne kendimi ne asi ruhlu Özde'yi... ben kafamda yaptığım plan kurduğum düzen aksarsa strese girerim, her konu da böyle, bu yeme konusunda da aynı şeyi bekliyorum galiba, benim istediğim zaman benim istediğim kadar yesin istiyorum, beni yormasın, kaşık gelmeden ağzını açsın falan, çok şey istiyorum galiba, kendimi yıpratıyorum boşuna, farkındayım biliyorum ama değiştiremiyorum kendimi...ama cadının taa en baştan beri emmemesinden belliydi uğraştıracağı, hani mama içen bebekler pofuduk olurduuu, yani istemiyorum gerçekten öyle fos bir çocuk olsun ama zorlamasın beni, ve ihtiyacı olan şeyleri de sorunsuz yesin :( herkes tarafından bilinen, zannedilen, tecrübe edilen, alışılmış klasik bilgilerin aksine davranıyor her konuda, minnaaaakkk :)

10/12/2012 10:10:00

Aynen Hilal, biz de 120 cc biberon kullanıyoruz, ve hiçbir zaman o 120 cc nin hepsini içmiyor, içse bile bir iki saat içinde yayıla yayıla :)

10/12/2012 10:10:00

Milupadan bana bi bebek seti gönderdiler. Biçok tarifler var cazip görünüyor ilk bakışta. Ama biz onları da sevmedik. :( Allahim bazı arkadaşlar çocuğun elinden alıyoruz çok yiyor deyince deli oluyorum. O da kötüdür sanırım ama benim iki sıpada da böyle şey görmedik. :(

10/12/2012 10:14:00

Özlem sanırım biz annemin tabiri ile kitap annesi olmaya çalışıyoruz. Annem Emir doğduğunda beri ben çocuğu istediğim gibi yönlendiririm diye düşünme hata edersin diyor. Haklı çocuklar bizi yönlendiriyor. :)

10/12/2012 10:34:00

Bende senden cok farklı sayılmam ama sanırım biraz daha rahat bırakabiliyorum kendimi. Suan emzirdigim icin ek gıdaya başlayınca nasıl tepki vericem yemezse bilmiyorum. Ben uyku konusunda senin gibiydim.. Bir ara sürekli kendimi Doruğu uyutmaya çalışırken buluyordum. Uyusun, huysuzlanmasin, bende isimi halledeyim diye düşünüyordum ama senin mama konusunda yaşadığının aynısını ben uyutmaya calsirken yasıyordum. Sonuc ayniydi uyumuyordu ve ben düşündüğüm hiçbir şeyi yapamıyordum :)) sonunda kendi haline bırakmaya başladım. Uyusun diye zorlamayı bıraktım.. Takip edip uykusu geldiginde uyutmaya çalıştım ve daha az strese girdim :)) biraz yapı meselesi ama sende elinden geldiğince strese girmemeye çalış. Sunu öğrendim ki bu veletlere zorla hic birsey yaptiramiyorsun :)) Her ne kadar bir cok kisi nasıl alistirisan öyle diyor ki bende ayni seyi savunuyorum ama bu kural hersey icin geçerli degil sanırım... Ara Ata vermeyi dene bırak istediği kadar yesin varsın 2 saatte bitirsin. Ama sen kendini daha fazla yıpratma.. Hani Doruk uyumuyor diye sizlandigimda hersey bizim istediğimiz gibi olmuyor dıyordun ya iste o hesap :)) kiyamam sana ama cidden harap etme kendini... İnsallah istahlanir en kısa zamanda. Ve insallah bizimki de iştahsızlık olursa aynı sekilde kendimi yıpratmadan atlatabilirim bende o donemi :)

10/12/2012 10:41:00

Evet zorla hiçbirşey yaptıramıyorsun, hatta zorlayınca ters tepiyor, bizim istediğimiz gibi değil onların istediği gibi oluyor herşey :) Bazen mamayı ya da kaşığı ağzına tepmemek için zor tutuyorum kendimi, yani burnunu sıkıp ağzına tepmek geliyor içimden ama yapmıyorum tabi, kendimi frenliyorum hep, zorlarsam alışkanlık edecek daha kötü olacak diye! Kitap gibi büyütme konusunda anneye katılıyorum, biz fazla(!) bilinçli annelerin yaptığı büyük hata, bir de beni düşünün o kitapların hepsini hatmetmişim ben, hayatım boyunca o kitaplardan sorumlu tutulmuş, sınavlara sokulmuşum, benim böyle olmam doğal dimi kızlar ;) 

10/12/2012 10:43:00

senin kanına işlemiş o kitaplar özlemcim o yüzden farklı davranman normal
ama ben daha rahatım çınarda.defnede kontrol manyaklığım illallah ettiriyordu herkesi malesef

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 MART,NİSAN,MAYIS ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...