MAKSAT MUHABBET :))

Ynt: MAKSAT MUHABBET :))

10/12/2012 10:44:00

:)) hep dr.ların daha kolay adapte olacağını düşündüm ama kabul ediyorum daha zor. Haklısın Özlem :))

10/12/2012 10:51:00

Kesinlikle normal Özis :))) düşünsene biz isin doğrusunu öğrenmek icin Dr lara soruyoruz ve sen o isin doğrusunu bilensin ;)) ama arada unut sen mesleğini :))

10/12/2012 10:56:00

evet çabuk adapte oldum, mesela ilk doğduğunda herkes 2400 grlık ufaklılığı kucağına almaya altını değiştirmeye korkarken ben kendisini parmağımda taşıyabilecek tecrübeye sahiptim, zaten o yüzden taa ilk günden bütün işlerini ben yaptım, torun torba sahibi 4 çocuk büyütmüş annem bile korktu yıkamaya, ilk ben yıkadım :) sonra uzamış sarılığı olduğunda, kilo almadığında, emmesi zayıf olduğunda, çok ağladığında, karnı şiştiğinde, kabız olduğunda, ağlayınca katılıp morardığında, her seferinde bin türlü şey geldi aklıma, her zaman herşey patolojikmiş gibi, mesela ilk doğduğunda mekonyum (ilk kaka) çıkışı gecikti, neredeyse 48 saat sonra yaptı ki bu bazı hastalıkların bulgusu olabilir, ben o kaka yapana kadar akla karayı seçtim, hiç zorlanmadım tanı koymakta :)) 

10/12/2012 11:09:00

Yok yaw bende 150lik yapıyorum mesela ama o 150 bitmiyor bile.. nitekim bugnkü kahvaltısını beğenmedi :))))) Yemedi hepsi çöpe...

Birazdan meyve püresi yapıcam, bisküvi ve ceviz koyucam içine. Sabah kahvaltısında normalde bende yarım yumyrta tuzu alınmış peynir zeytin falan veriyorum e sık sık emziriyorum da. Kaşık mamalarını pek yememeye başladı. Kaşıktan ziyade elle verirsek seviyor. kaşık dişini mi acıtıyor ki :/ 

Ayy Masal da 2. gecesinde 5 kere kaka yapmıştı :D neresinden çıkardıysa o kadar kakayı :D

10/12/2012 11:17:00

selam:)

bu gunlerde umutta aynı durumda normalde uzun zamandır 150cc süt içiyordu tek seferde ama ek gıdaya geçtiğimizden beri düzeni şaştı tabi sabah yumurtalı pekmezli anne sütlü bir kase mama yiyor tabi peşine süt içmiyor ben sağarak verdiğim için çok zorlanıyorum 150cc hazırlıyorum yarısı çöpe gidiyor.son iki gündür 70cc bile içmiyor mamada yemiyor anlamıyorum sütün tadınımı sevmiyor acaba artık mama elma püresi derken tadlıyamı alıştıki anlamadım.

10/12/2012 11:30:00

Ayşegül 42 haftanın birikimidir o :))))))

Duygu valla sağarak bu zamana kadar getirmek çok zor, maşallah, inşallah daha uzuun süre idare edersiniz :)

10/12/2012 11:40:00

Merhabalarr

Aycicimm çok teşekkür ederim. Masalımı da Allah korumuş. Allahım esirgesin bütün kuzucukları...

Geçmiş olsun duygucum bir an önce iyileşsinler inşallah

Neşecimm geçmiş olsun. amann çok dikkat et hastalık mevsimi tam. Paşaya da bulaaşmadan tez vakitte iyileşmeye bak sende.

Hülyacım Defne de yavaş yavaş alışacak merak etme sen. Sen ne kadar ilgilenirsen ilgilen hep fazlasını isteyecek sonuçta o da küçük henüz.

Özlemcim valla yemek konusu gerçekten de zor yaa. Sıpalar istemedimi açtıramıyorsun ağzını. İnci pek problem yaşatmadı yeme konusunda. Duru pek iştahlı bir çocuk değil. İstemedi mi ağzına kilit vuruyor resmen. kilo alımı da yavaşladı. Bu aralar da biberondan çok kaşıkla yemeyi seviyor. Herhalde kaşık dişine değdiğinde tık tık ses çıkartınca hoşuna gidiyor :))

Duygu gerçekten tebrik ederim seni sağarak epey uğraştırıyordur. Özlemin de dediği gibi inşallah çok uzun süre devam etsin anne sütünü almaya. Sütün azalmadı mı peki sağarak.

10/12/2012 11:51:00

yok Zeynepcim bir azalma olmadı meme uyarıldığı sürece sorun olmaz demişti eşim,o yuzden başta sık sık sagıyordum,4-5 aydır bir sabah bir akşam sagıyorum ama oteki türlü sürekli makine elimde artık bayılacak gibi oluyordum gece saat kurup sağmaya kalkıyordum falan.son bir kaç haftaya kadar da günde 900gr a kadar çıkıyordu sütüm,ama son haftalarda günde 400-500ancak çıkıyor o da zar zor.normal mi bilemiyorum su iç su iç diyip duruyor eşim içimde damacana var sanki artık su içmekten.

umutta az içiyor ek gıda olayınıda bir türlü düzene oturtamadım sabah kahvaltı tamamda sonra yogurt sebze çorbası falan bür türlü düzenli veremedim.

sanırım bende Özlem ve diğer anneler gibiyim kafamda bir plan var ve o planın dışına çıkınca panikliyorum. hele bugün heryerim agrıyor annem yazlıktan donucek diye evi temizlettim bende giriştim tabi kadıncagız gelince ugrasmasın diye bugun pelt gibiyim,ateşimde çıktı hasta oluyorum galiba,eşimi aradım erken çok kotuyum diye.uykusuzluktan olmek uzereyim ama umutun niyeti yok tabi gozunu kırpmaya:)yarı aglamaklıyım valla artık iyice yoruldum.

10/12/2012 11:57:00

bu arada emziren anneler sağınca az çıkması çok normal ben arada emziriyorum(çok nadirde olsa emiyor)o zaman 30-40cc ancak çıkıyor,oyle 150cc için falan en az 7 saat emmemiş olması gerek moralinizi bozmayın 2 saatte bir sagıp biriktirin.ben bir seferde sagıp akşama kadar dolapta saklayıp onu kullanıyorum.yoksa oteki türlü dediğiniz gibi çok az gelir.

10/12/2012 12:09:00

benimde içerde ihmal ettiğim bir çayım var ondan içeyim bari,artık yoruldum sanırım iyice beyin fonksiyonlarım yavaşladı:)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 MART,NİSAN,MAYIS ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...