MAKSAT MUHABBET :))

Ynt: MAKSAT MUHABBET :))

10/12/2012 12:17:00

Maşallah Duygucum nazar edeceksin valla söyleme heryerde :)

Teşekkür ederim Neclacım :)

Bizde de belli saatler yok valla sabah kahvaltyı veriyoruz.Bir seferinde mama sonrasında ek gıda şeklinde yapıyoruz genelde.

Duru bazen yemek istemediğinde çorbasına falan kimyon atıyorum biraz ozaman yiyor :) Bizim çocuk biraz enteresan kimyonu çok seviyor :))

10/12/2012 14:27:00

Selam kızlar.. Dün saglık müdürlüğünden aramislardi. Bebeğinizin aşıları hep ozeldemi yapıldı. Saglık ocagina gidip kayıt yaptırın ve aşılarını bildirin demislerdi. Eşimde bugün geldi hem bahaneyle yerini öğreniriz diye gidip geldik ama benim moralim bozuldu yine. Gerçi belki tartıdan tartıya değişir ama gecen ayın 20 sinden bu yana 150 gr almış gibi görünüyor yine :(( oynasa oynasa kac gram oynar tartılar arasında bilemiyorum ama benim keyfim kaçtı :( yani 20 günde ala ala bu kadarmı alır yaa ... Gerçi ben saglık ocagindaki hemşirenin ölçümüne de pek güvenmedim çünkü, bas cevresi 2 cm küçülmüş kızın ölçümüme göre :( olabilecek birsey değildir herhalde bas cevresinin küçülmesi :/

Ama nolursa olsun kilo kısmı keyfimi kaçırdı :((

10/12/2012 14:56:00

Benim hiçbir zaman hastane ve sağlık ocağı tutmuyor yahu :) Takma kafana Neşe' cim.. Sağlıkocakları biraz aceleye getiriyor o ölçümleri. 

Yahu hem kilolu çocuk sağlıklı çocuk demek değildirrrr. Doruk' un maşallahı var Allah aşkına, çocuğun sağlıklı.. dert edindiğin şeye bak. sen bi geç ek gıdaya alır yine ;)

10/12/2012 15:00:00

Ama kilo alamıyor olması gelişimi icin kötü degilmi?? Yoksa şişman olsun istemem elbette..

10/12/2012 15:04:00

Ben atem kendimi ozaman 6.kattan aşağı :))) çocuk yiyor, sağlığı yerinde keyfi yerinde ama kıpır kıpır durmuyor hiç.. kilo almıyor haliyle.. ben napim ya... 

Masalla bir olanlar 8kiloyu bulmuş, biz daha 7kilo olmadık düşün... :D MAsal uyanıkken bi kıçını kırıp oturmuyor, ya emekliyor ya koltuk kenarlarında tutunarak ilerliyor. Dr. da baktı olmuyo, boyu da uzun gidiyor, e ben ve eşim de zayıfmışız. yapcak bişi yok Masal sağlıklı diyo :) artık bende takmıyorum 

10/12/2012 15:16:00

Ayyy bende burda br doktora gitsem ve o doktorda beni rahatlatsa.. Ac kalmiyordur herhalde. Öyle olsa durmaz Yada şekeri düşer sürekli uyur :/ ay ne bilim bilemedim iste.. Sen atma kendini hic biyerden ayrıca :)) senin kız plates yaparak büyüyor ya ondan boya gidiyordur :)) bakalım haftaya bir aksilik çıkmazsa gitmek istiyorum kontrole burda.. Zaten Bursa'da ki doktora gitmek istemiyorum çünkü adam bana hem devam sütü hemde ek gıda ver dedi ama hic birini vermedim. Simdi gidip söylesem kapıdan kovar kilo alamamış diye üzülme suçlu sensin der kesin :)) adam kapıdan kovar beni :))

10/12/2012 15:19:00

aç kalsa huysuz olur ağlar dediğin gibi... Demek ki bi sıkıntısı yok işte. Dert etme, alır o kilo ek gıdaya geçince. hatta bak hareketlenirse de yine yavaşlar kilo alması ki. Bknz. Masal :))) 

Sağlığı , keyfi yerinde olsun.. Zayıflıktan kırılmıyor ya oğluş canım sende aaaaaaa

10/12/2012 15:50:00

Benim arka odaya iğne atsan yere düşmez :)) utulenecekler, dolaplara kaldırılacaklar falan dünya kadar eşya ile dolu :)) bazı kıyafetleri dolaplardan çıkardım dolap içlerine örtü ayarlicam sonra tekrar yerlestiricem. Dolapta ortusuz olunca sanki ahşap kokusu siniyor kıyafetlere ve nevresimlere.. Bu yeni evde ekstra dolaplar var ve dolayısıyla içleri ortusuz kaldi.. Bir an önce halletsemde odayı toparlasam :/ bizimki de nasıl olduysa saglık ocağından gelince uyudu baya güzel :) az evvel uyandı.

10/12/2012 15:57:00

Neşem sen Ankarada bir doktora gitmeden ben biraz rahatlatayım içini bari :) canım benim takma kafana, bak ben kendi kızımda pek iyi bir örnek olamıyorum size ama doğru olanı da söylüyorum. Ben hiç endişelenmedim Doruk için, yakından görmedim ama gayet sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Kilo alımının yavaşlaması normal, kilosu fazlaydı diye anımsıyorum yanlışsam bilemiyorum ama mesela 5 ayda alması gereken kiloyu 3 ayda almış diye düşün, 3 aydan sonra hareketleri baya artıyor, illa Masal gibi emekleyip ayaklanmaları şart değil yani (o biiirrr speedyyyy;)) mutlaka daha fazla enerji harcıyorlar, ve anne sütünün yapısı da değişime uğruyor zamanla, boyu posu hareketi de yerinde maşallah, aynı hızla gitmesi mümkün değil annesi. Az kaldı zaten 5 aylık olmasına, en geç 1 ay sonra istemesen de ek gıdaya başlayacaksın. Canımın içi, sen onun gözünden anlarsın iyimi değilmi diye, bakma kilosuna :))

10/12/2012 15:57:00

bizim evde bebek tartısı var neşecim.sağlık ocağı hastane ve evdeki o kadar farklı çıkıyor ki.açlık tokluk kaka yapıp yapmaması üstündeki kıyafet bile çok farkettiriyor

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 MART,NİSAN,MAYIS ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...