MAKSAT MUHABBET :))

Ynt: MAKSAT MUHABBET :))

11/08/2012 13:31:00

Sen de ozaman aaa biz de bunu yapıyoruz siz hala yapamıyomusunuz deyiver :) hiç takılma bence. bizimkiler ikiz olmasına rağmen çok farklı tepkler. inci daha güçlü mesela duru biraz daha narin :) inci emekleyecek neredeyse totoyu dikiyor havaya ittiriyor ayakları :) ama duru top gibi yuvarlanıyor emekleme pozisyonuna gelmedi henüz. 

bak bizimkiler daha emeklemeye başlamadı ama Masal'ım koşacak neredeyse maşallah ona :)) 

11/08/2012 13:31:00

Selaaammm.. Huysusuz bugün. Zar zor uyuyoruz, kısa zamanda aglayarak uyanıyoruz falan filan. Tadımız yok yani :) gecede bir varolduk. 2,5 tan 4,5 a kadar ayaktaydik uyumadık bir türlü.

Eveeetttt zeynepcigimin de söylediği gibi paşam bugün ilk kez elma suyu tattı. Gerçi pek suyu denmez ona ama yedi öylece kuzum. Cam rende kullandım ama suyu çıkmadı pek baya pure gibi oldu sonra suzgcten geçirdim falan ama yine de suyu olmadı :( ben mi beceremedim acaba. Ayy kendimi cok acemi hissediyorum bu konuda :(( beceremiyecekmisim gibi geliyor :/

11/08/2012 13:34:00

neşem hoşgeldin 

Elmayı ben genelde suda haşlayıp komposto gibi yapıp ezerek veriyorum. Yoksa dediğin gibi suyu pek olmuyor püre gibi oluyor o da sert oluyor biraz. Bir de dediğim gibi dene daha iyi oluyor.
daha yeni başlıyorsun neşecim çok da güzel becerirsin merak etm sen :)

11/08/2012 13:44:00

Sabah öylece yedi biraz yüzü garip bir ifadeye büründü ama çıkarmadan yedi :))) zaten 2-3 çay kasığı kadar verdim aksama yine deniyecegim. Senin dediğin gibi de denerim Zeynep oda mantıklı. Muhallebi çorba falan değilde yoğurt isi bakalım nasıl olacak. Mayalayabilirim insallah. Minik kapaklı cam kaseler aldım porsiyonluk mayalamak icin. Simdi size soru :)()) her kâseyi ayrı mı mayalamak lazım yoksa başka büyük bir kapta yapıp paylaştığı ağızlarını kapasam :/ hangisi olur?? Bide ilk maya ?? Probiyotiklemi olur??

11/08/2012 13:49:00

Haklısın Zeynepcim aslında, çokta takmamak lazım. Her çocuk bir olacak değil ya. Biraz daha geniş olmam lazım. İlk çocuk acemiliği sanırsam :))

Bu arada elmayı vermemiştim bende daha önce öyle. Bi deniyim. ama haşlarken vitamini suya gitmez mi, suyunu da veriyor musun peki ?

Ya bu arada ben yoğurt ilk zamanlar mayalıyordum, şimdi tembellik yapıyorum hep ihmal ediyorum. Şu hazır mandıra yoğurtları var ya onlardan veriyorum :( ay vicdan yaptım bak gene. Akşama mayalıyım bari :( 

Neşem neşem hoşgeldin :) 

11/08/2012 14:14:00

neşecim her kaseyi ayrı mayalamak daha iyi olur sanırsam 

ayşegülcüm çok az suda haşlayıp elmalar yumuşadıktan sonra suyunun içinde ezip öyle veriyorum. suyunu süzersek vitaminni gider dediğin gibi. ayvayı da aynı şekilde yapıyorum. 
bir de geçen gün düdüklü tencerede yemek yapıyordum. düdüklünün süzgecine ayva elma ve bal kabağı koydum buhardA pişirdim çok iyi oldu. ama yemeğin suyuna değerse yemeğin kokusu geçiyor meyvelere :) 

11/08/2012 17:55:00

Ay hasla sonra soğusun diye bekle kısmı zor geldi bana bu aksam. Arada suzme yoğurt lazım oldugunda kullandığım bir tulbent vardı. Ufak bir parça kestim ondan onu kaynar sudan geçirdim ve rendeden çıkan pureyi icine koyup sıktım :)) oldu sana misss gibi elma suyu :))) ama bizim oğlan kesik kesik çıkarır gibi oldu bugün. Hep ağzına geldi emdigi yediği :( elmanın etkisimi acaba merak ettim.

Ben size söyledim mı daha önce bilmiyorum ama ben bizim oğlanın sürekli kusuyor olmasının nedenini buldum :/ benim sürekli süt olsun diye yediğim tahin helvası, çikolata, turk Yada granul kahve yani nescafe ve çeşitleri :((

Kahve sürekli içtiğim bisey değildir amaa helva be çikolatayı kestim cocuğun kusmalari kesildi :) garibim onca zaman benim yüzünden kusup durmus. Hatta 2 gun önce çikolatayı test ettim yine :)) kustu :))

Bugün de elmadan sonra öyle ağzına geldi kuzunun. Etkilermi kii??

11/08/2012 18:01:00

Selam canlar, ben geldimmm, sabahtan beri ara ara bakıyorum ama bir türlü fırsat bulup iki satır yazamadım, atladığım birşey olmaz inşallah :)

Neşecim Doruk paşanın ek gıda macerası hayırlı uğurlu olsun, zaman içinde uzmanlaşacaksın, pratikleşeceksin merak etme, hergün yeni birşey olsun diye düşünürken farklı buluşların olacak, ve o yedikçe sen doyacaksın, sen koşturup uğraşmaktan aç kalsan da minnoş yedimi sen doyacak ve mutlu olacaksın, başta zor biraz emek isteyen ama bir o kadar da keyifli bir dönem, kolay gelsiiinnn :)) yoğurt ilk neyle mayalanmalı, temiz güvendiğin birinin yaptığı ev yoğurdu ile veya probiyotik de kullanabilirsin tabi, ya da ikisini katsan daha da güzel olur bence. Valla ben öyle günlük mayalayamıyorum artık, bir kere yaptımmı 1 hafta gidiyor işte, veya dışarı çıkacağımız zaman hazır babymix veriyorum, falan filan... ama günlük yapabilirsen çok daha güzel olur tabi :) Elma vermek gerçekten zor oluyor, suyu çıkmıyor hemen kararıyor falan ama Zeynonun yöntemi mantıklı cidden.
Ayşegülüm takma o patavatsız insanları, tabiki her çocuk farklı birbirinden, karşılaştırmak büyük hata, ister istemez oluyor ama benimki şöyle aaa seninki yapmıyormu tarzında yaklaşmak yersiz ve düşüncesiz bir davranış bence. Ve bazı anne babaların abartmakta üstüne yok, bazen çocuklarının bir kere tesadüfen yaptığı birşeyi öyle abartıyorlarki komik oluyorlar gerçekten, neymiş de cıss deyince gelip annesinden af diliyormuş öpüyormuş, hadi canııım, bayramda dedelerinin elini öpüp başına da koymuştur o kesin, bayram harçlıklarını da sayıp çantasına atmıştır, hey allaam :)) yapıyordur belki ama kesin biraz abartma da vardır yani onu demek istiyorum ;) benim kızım yapıyor gel gel, bay bay ama canı isterse gönlü olursa cadının, bazen biz demeden kendi kendine yapıp gülüyor bazen desek de yapmıyor ama Özde de Masalın yaptıklarını yapmıyor mesela, emeklemekte falan hiiiç gözü yok, öyle biryere tutunmaya çalışayım kalkayım demiyor hiç, ama kucakta hep ayakta dursun dimdik öyle istiyor :) yani Masal gibi duvarlarda tutunup gezeceğini hayal bile edemiyorum ;)) ay bir de müzisyen ya da dansçı olacak bu kız herhalde, müzikal birşey duydumu kollar bacaklar oynamaya başlıyor, ayaktaysa popo gidip geliyor öne arkaya :)) konuyu dağıttım biraz ama Ayşegülcüm, göz teması kuruyorsa, tepki verip gülüyorsa, bir de ismi çağrılınca dönüyorsa gerisini hiç düşünme canım ;)
Hülyaaa Ankara buluşması hakkında düşüncelerini alayım? :)
Ve Edacım canım benim, iyiki tanıştık görüştük, devamı da gelecek inşallah yakında :)

11/08/2012 18:27:00

amanın ankara buluşması mı kaçırdım ben herhalde özlemim???

11/08/2012 18:39:00

Sen yavrunun hastalığı yüzünden kacirmissindir Hulya normaldir.

Özlemim koptum bu bayramda el öpüp harçlıkları cebe atma olayına yalnız :))) suan kucağımda tepsi yemek yemeye çalışıyorum kocis geç gelecek diye doruk yanımda yattığı yerden miziklanip kalçamı tekmeliyor :((

Elma suyu meselesinde evet rengi biraz değişiyor ama verdim valla. Gündüz pure gibi aksam üstü suyunu verdim gitti şifa olsun sipama :)) yarın haslamayi denerim olmazsa bende. Yoğurt olayında verdigin bilgi icin sagol Özis im ayrıca. Probiyotikler bu markette satılan aktivia gibi seyler dimi ?? Hic almadım yemedim de :P ayrıca evde mayalanan yoğurt Ust komsuma sorucam. Onunda 1 yasında kızı var belki mayaliyordur hala. Varsa karıştırırım yoksa da probiyotik yeter ilk sefer icin.. Ayrıca ben günlük mayalamayi düşünmüyorum :)) sadece ayrı kaplara koyup günlük kapaklarını acarım diye düşünüyorum :)) oda suan ki düşüncem :)) değişirmi bilemem. Babymix leri bilmiyorum ama öğrenirim.. Yaa bide devam sütü vermeye gerek varmi ?? Yoksa ek gıda ve emzirmeye devem etmek yeterlimi

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 MART,NİSAN,MAYIS ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...