Beslenme-Tarifler

Ynt: Beslenme-Tarifler

03/05/2013 09:18:00

Hulia'cım bende böyle düşünüyorum, tatsız tuzsuz şeyleri çocuklara zorla yedirmektense minicikte olsa güzelleştirip onlara yemeyi sevdirmek gerekli bence. Benim kızım kahvaltıda benim yediğim gibi omlet vs yemek istiyor görüyorum bunu, bende yumurta sarısı peynir maydanoz vs koyarak 1 tatlı kaşıdı zeytinyağ ile omlet gibi yaparak veriyorum. Yemeleri ne kadar önemliyse damak tatlarının gelişimi, bir birey olarak tercih edebilme yeteneği ve severek yeme alışkanlıkları da gelişmeli diye düşünüyorum. Ellerine sağlık, Naz mutlu sen mutlu ne güzel ;)

03/05/2013 09:25:00

aaa sevval'cim benimkisi de ayni aslinda senin tarifin gayet hos gorunuyor bende mi yapsam ama su an icin yumurta yasak bize 1 hafta daha beklemeliyim bu arada bahar geliyorrrr ve ben cok keyifliyim. bu arada seninde ellerine saglik :)kizim, kendim yogurt yaptigimda yemiyo ama babymix'in elmali yogurdunu yiyor bilmiyorum ne kadar saglikli ! vermeli miyim sizce ?

03/05/2013 09:26:00

bu arada bera'nin basindaki kukuletaya bayildim 

03/05/2013 09:27:00

Hülyacım ellerine sağlık, benim bile canım çekti :)) Afiyet olsun Naz hanıma :)

Şevvalcim, maşallah Beraa çok güzel yiyor takip ettiğim kadarıyla. Benim oğlum pek iştahlı değil maalesef. Yoğurdu da, meyveyi de sebze pürelerini de öyle bayıla bayıla yemiyor. 
Hatta her seferinden kaseyi kaşığı görünce önden bir itiraz ediyor hemen, ee tabi yedireceğiz ya, hemen bir iki kandırma numarasıyla [Carlos Gonzales beni duymasın :( ] ilk kaşığı sokuyoruz ağza. Sonraki birkaç kaşıkta itiraz yok ama 4-5 oldu mu konuşup püftlemeye başlıyor, bu artık istemiyorum demek onun için. Ben de ısrar etmiyorum. Umudum ilerleyen aylarda artık...

03/05/2013 09:31:00

Hulia'cım çok teşekkür ederiz ;) Omleti dene bence sevdiği malzemelerle snra yedirmek istediklerini ekler verirsin ;) Benim kızımda yoğurt konusunda sıkıntılı kendim yaptım devam sütüyle yaptım hepsi midesine dokunuyor ekşitiyor. Babymix bebek yoğurdunu yeni gördüm denesemmi diye düşünüyorum bende, fikri olan varmı arkadaşlar?

Nagehan'cım Beraa güzel yiyor şükür ama uykusu hiç yok. Bu çocuklar dediğim gibi ya yemiyor ya uyumuyor ama bir şekilde uğraştırıyor :)) Zamanla yiyecektir Tuğhan'da. Biraz sevebileceği tatlar versen değişik, acaba işe yararmı diye düşünüyorum. Yada yiyebileceği birşeyi eline ver kendi kemirsin belki iştahı artar bu şekilde. Yemeyen çocuk zor canım ya Allah yardımcın olsuni gerçi hangisi kolay ki :))

03/05/2013 09:38:00

nagehan'cim sana daha guzelini yaparim :) sevvalcim denicem mutlaka ;)

03/05/2013 10:44:00

Aslında tek düze gitmiyoruz yemeklerinde, hergün farklı bir çorba, yoğurdu düz yemediyse ertesi gün bir meyveyle karıştırarak denemece, hergün değişik meyve... Eline de kemirsin diye havuç ve pırasa veriyoruz en çok, dişlerini kaşıyıp emiyor. Belki de ben fazla bir beklenti içindeyim, sonuçta biz ek gıdaya geçeli 1 ay oldu, belki de henüz alışma dönemindedir, bilemedim...

03/05/2013 11:31:00

merhaba arkadaşlar,
aranıza yeni katıldım ben nilay, bursadan. kızım eda 14 ağustos doğumlu.. yaklaşık 1 aydır ek gıda veriyorum. ben çalıştığım için kayınvalidem bakıyor kuzuma. değişik tarifler bulup ona aktarmayı düşünüyordum, yazdığınız tarifler çok hoşuma gitti özellikle balkabaklı çorba.
sizlere sormak istediğim kıyma, tavuk, balık için erken midir. siz başladınız mı.
bir de akşam 8 den sonra bebişlerinize ne yediriyorsunuz sabaha kadar? benim kızım gündüz ek gıda+ benim sağdığım yaklaşık 120 cc anne sütünü içiyor, akşam gelince emziriyorum ama sütüm iyice azaldığı için saat 10 gibi ve gece 3 gini 2 defa aptamil mama veriyorum. bazen de aptamilin gece tahıllarından mamasına katıyorum daha tok tutması için. sizde durum nedir? bazen kendimi öyle yalnız ve çaresiz hissediyorum ki ek gıda konusunda. bu siteyi ve sizleri görmek bana çok iyi geldi:)

03/05/2013 11:36:00

merhaba nidaa_16
bizim doktorumuz 7 aylık olduğu zaman çorbasına kıymayı ekleyebileceğimizi söyledi.
8. ayda da balık verebilirsiniz dedi.

akşamları ben de emziriyorum .bunun yanında meyve püresi veya yoğurt veriyorum

03/06/2013 06:18:00

zerrinkuzey çok teşekkür ederim :)
ben de bu hafta sonu başlamaya karar verdim et ürünlerine kısmetse..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 Ağustos Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...