Beslenme-Tarifler

Ynt: Beslenme-Tarifler

03/08/2013 10:58:00

ellerine sağlık Nagehan, bebişe de afiyet olsun. ben de dün balık çorbası yapmıştım, dün oğlum pek iştahlı değildi yemedi ama bugün tekrar denedim ve ne kadar verdiysem yedi, hala da yiyordu ama alışkın olmadığından ve ilk kez balık yediğinden bıraktım vermeyi. resim de çektim ama nasıl ekleyeceğimi bilmiyorum.

03/08/2013 11:07:00

tarifin orijinali bu ama ben kereviz yaprağı ve dereotu evde olmadığından ekleyemedim. kabak vardı ondan koydum. 

resmi nasıl ekleyeceğimi buldum ama hata oluştu diyor :S

03/08/2013 11:54:00

Pati ellerine sağlık, bomba bir çorba bu, ailecek yenebilecek türeden :))

Fotoyo yazı yazdığın kısmın üstündeki ikonlardan "insert image" yazan ikon ile ekliyorsun cnm.

03/08/2013 12:03:00

evet Nagehancım, tuz ve limon ekleyip ben de içtim. oğlumun ağzı ne güzel balık kokuyor :)

03/11/2013 09:34:00

O ağzı hapır hupur yeriiimmm! Afiyet bal olsun, şifa olsun güzel Zemo :)

Bende nihayet yaptım tızıma bebe bisküvisi, bu ara deli gibi yoğunum. Haftasonu da bebeğime gecikmeli bir 6 ay kınası yapacağız, her anım koşturma ile geçiyor sakinliği özler oldum :)) Ben Nagehan'ın tarifinden yola çıkarak yaptım, eklediğim tek şey toz haline getirilmiş bir miktar cevizdi. Haftasonu doktorumuz şu ana kadar gayet iyi gitmişsiniz böyle devam et deyince ceviz koymaktan çekinmedim, aldım gazı nasılsa :)) Ben tattım güzel ama bence tatlandırılsa sanki daha hoş olacak, bir dahakine kuru kayısı ile deneyeceğim ;)

03/11/2013 11:32:00

Maşallah Zemoya yememiş, silip süpürmüş gibi bir hali var, afiyet olsun :)))
Şükran eline sağlık, denenecekler listesine eklendi bu çorba da.

Şevvalcim kuru kayısı iyi fikir, o zaman biz de ağız tadıyla yiyebiliriz. Ben kahvaltı sırasında pekmez ya da meyve suyu-püresi ile tatlandırırım diye tatsız yapmıştım. Beraa kuzuya da afiyet olsun :)

03/18/2013 07:25:00

Merhabalar.. geçen hafta kızımın okul beslenmesi için tirtil kurabiye yapmistim. Oglanin eline verdim, bayağı oyalandi severek. Sonra kahvaltisinin icine koydum o kurabiyeden, oyle de yedi. Madem yiyosun ben de sana bebe bisküvisi yaparim dedim ve sabah burdaki tariflerden yola cikarak, biraz da spontane gelistirdigim bi tarifle tırtıl bisküvi yaptim. Ben tatlandirmak icin kuru incir ve kayisi puresi kullandim

İşte tarifim:

Yarım çay badagi tereyağ

Yarım cay bardağı zeytinyaği

Yarım çay bardağı irmik

Bir yumurta

Bir çay kasigi karbonat

Bir çay bardağı incir ve kayisi puresi

Üç çay bardağı tam bugday unu

Az önce tadına baktım, tadı güzeldi. Çok şekerli değil ama yine de tatlı. Ogluş da sever umarım.:))

03/18/2013 07:44:00

Fotoyu ekleyemedim. Nagehan senin dediğin yeri bulamıyorum:(

03/19/2013 05:37:00

Aysecim telefondan ya da ipadden yazıyorsan bahsettigim ikon gözükmüyor. Bilgisayardan girersen bu yazı yazdığımız boşluğun üstünde ikonlar çıkıyor. Güncellemelerden gördüm fotoyu, eline saglik çok guzel görünüyor.

03/19/2013 05:55:00

Teşekkür ederim Nagehan. Telefon dan yazıyorum, ondan olmuyor demek.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 Ağustos Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...