artık ağır geliyor..

<123>
04/14/2012 08:09:00

Merhabalar ben 18 yaşındayım annemle birlikte yaşıyorum 7 aylıkta bir kızım var. bu durumda çalışamıyorum sadece bebeğimle ilgileniyorum dışarıya hiç çıkmıyorum bütün gün evdeyim ve çok bunaldım artık yaşadıklarım ağır gelmeye başladı :( kızım için okuluma açıktan devam ediyorum inş bitireceğim az kaldı . burada derdimizi paylaşabileceğimizi gördüm ve bir an yaşadığım durumu içimdekileri dökmek istedim . insan konuştukça rahatlıyor .

Ynt: artık ağır geliyor..

04/14/2012 08:31:00

Pusete koyup birlikte çıkıp dolaşsanız? Anne-kız hava alsanız?
Eşin var mı? Bazen de annenden bebeğine bakmasını rica edip arkadaşlarınla görüşsen? Kısacıkta olsa değişiklik olur. Annen yardımcı olmuyor mu?

Yaşın gereği bu sorumluluğun altında daha çok ezilmişsindir tahmin edebiliyorum..Umarım okulunu kısa zamanda başarı ile tamamlar, güzel bir iş bulur, hayatınızı düzene sokabilirsiniz.

04/14/2012 08:36:00

eşim yok kaçmıştım ailem istemedi evlenmedim . kızımın herşeyi benim üstüme ailem elinden geldiği kadar karşılıyor masraflarını yettiği kadar :( birde 18 aylık kardeşim var bir tek annem çalışıyor 2 bebekle ben evdeyim o yüzden çıkamıyorum en fazla aşağıya inip parkta oturuyorum ayda yılda bir arkadaşım geliyor . annem bir pazar günü evde ondada temzlik fln gün bitiyor . 

04/14/2012 08:39:00

Aslında şu ikiz bebekler için olan ikli pusetlerden olsa daha rahat dolaşabilirsin, biraz daha özgür olabilirsin değil mi?

04/14/2012 08:42:00

mama ve bez ihtiyacı zor karşılanıyor zaten evde bir annem çalışıyor ev kira malum 2 bebek masraf çok o yzden öle birşey alma durumum yok 

04/14/2012 08:44:00

Hangi şehirde oturuyorsunuz?

04/14/2012 08:46:00

izmirde oturuyoruz bayraklıda

04/14/2012 08:50:00

Bende İzmir'deyim :)
Dur bakalım, yarın neler getiri neler olur bilinmez. Umudunu hiç yitirme, okumaya devam et.  Kardeşinin de yaşının çok küçük olması gerçekten çok zor olmuş. Aslında büyüdükçe çok ferahlayacaksın. Kardeş gibi birlikte oynayacak, oyalanacaklar.

Ama biliyorum ki sen gelecekte değil şuan ferahlamak istiyorsun :(

04/14/2012 08:57:00

evet çok bunaldım annemde durumlardan dolayı evden çıkartmıyor beni pazar günleri bile çıkıp gezemiyorum kızımla :( umudumu yitirmiyorum aksine tüm zorluklara rağmen sabır diyorum bir gün düzelcek biliyorum ... şimdi ferahlamak istiyorum aslında evet bende herkez gibi kızıma ciciler alıp gezdirip mutlu etmek istiyorum bu şekilde çok zor oluyor çünkü :( evet ikiside birbirini çok seviyor ilerde eminim çok iyi anlaşcaklar dayı yeğen değil dediğiniz gibi kardeş gibi olucaklar . okulumu kısmetse 2 yıl sonra biticek geç oldu biraz ama akıllandım 

04/14/2012 09:42:00

babasına ilk hamile olduğumu söylediğim zaman inanmadı bir dahada görüşmedim babasıyla zaten . ailesiyle çok sorun yaşadım . maddi durumu iyi değil zaten bildiğim kadarıyla da askerde şuan . ailem istemiyor zaten görüşmemizi .

04/14/2012 09:50:00

Offf durumlar cok karisik:/ burda bi suru avukat anne var bir cozum bulabilmen icin. Cocuk kimin ustune? Babasi soyadini verdimi? Babalik davasi acabilirsin. Durumu kotu bile olsa ise girdigi abda sigortali nafakasini devlet ondan kesip sana verebiliyor. Ama askerde diyosun:/

Allah yardimcin olsun.

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...