artık ağır geliyor..

<123>

Ynt: artık ağır geliyor..

04/14/2012 09:53:00

Bak

İzmirden cok kisi var burda onlar tanisip sana yakin olan insanlardan yardim isteyebilirsin disari cikarken. Hem sende dertlesip kafa dagitirsin.

04/14/2012 09:59:00

parka filan gidiyorum Allah'tan ben sadece burada dertleşip biraz rahatlamak istedim hava durumları filan bu ara çıkamıyorum malesef bu aralar . kızım benim üstüme . evet ayrıldıktan sonra öğrendim hamile olduğumu aldırmaya kıyamadım aileme söylemeye de çekindim . şuan için onlara dava açmayı düşünmüyorum biraz araştırdım aslında haklarımı öğrendim ama o öğrendiği an beni rahat bırakmıcaklar evde daha çok huzursuzluk olcak :(

04/14/2012 10:03:00

bir cana kıymak benim haddime değil . cahildim yaptım oldu belki herkez dışlıcak ama o bana kalan tek varlık ve elimden geldiği kadar da iyi yetiştirmeye çalışıyorum tek sorunum yanlızlık. baabsı düzgün bir insan olsaydı zaten gösterirdim ben ailemi karşıma almadım onlarda elinden geldiğince bana destek oluyolar olcakalrda inanıyorum .. ben sadce dertleşmek isdedim akıl akıldan üstün derler bundan sonra neler yapabilirim yardım almak isdedim .  

04/14/2012 10:05:00

sorun arkadassızlıksa ızmırde bıcok nurtı anası var derman olurlar sana emınım... uzuldugun seye bak yahu o parkın adını sole kosa kosa gelırler sana bız gamzeye ılık bulduk beeeeee :))

04/14/2012 10:09:00

çok tşk ederm tulin hnm :) 

04/14/2012 10:13:00

bende kendi mi kızımın sağlıklı ailemin başımda olmasıyla avutuyorum zaten . ara ara sıkılıp sohbet edicek birilerini arıyorum o kadar 

04/14/2012 10:14:00

Kızın sağlıklı çok şükür,ailende arkanda bence gerisi teferruat,yasadıkların yasanmamış olsaydı tabii ki daha iyi olurdu ama olan olmuş bir kere,bundan sonra neler yapabilirsin önemli olan o,okuluna dewam ediyo olman müthiş bi şans bunu lütfen iyi degerlendir,yasın çok çok küçük herseye sil bastan baslayabilirsin,zor günler belli ama hayat bi şekliyle dewam ediyo bu dönemleride atlatacaksın az kalmış zaten,amaasıl ondan sonra baslayacak yeni hayatın,kızınla güzel bi dünyanız olur umarım,bi abla tavsiyesi olarak ta lütfen ama lütfen bundan sonra hayatına aldıgın insanları secerken insan kıymeti bilen,sana deger veren kişileri sec,ailesiyle mi evleniyorum onlara neymiş diye tercihler yapıyoruz bazen ama aslında aileyle evleniyoruz,evlendiğimiz adamlar o begenmediğimiz ailelerde yetişmiş çocuklar...
Yasal hakların nelerdir hiç bilemiyorum bunun için yardımcı olabilecek anneler vardır nurturiada fakat babasının haberi olması seni ne yönde etkiler bunu iyi düşünerek karar ver...
Herseye ragmen kolayını secip cocugunu bırakmadıgın için tesekkür ederim sana ve bol şans dilerim...

04/14/2012 10:24:00

tşk ederim desteğiniz için . bebeğim benim herşeyim onun için bu okulu bitiricem iyi bir öğretmen olucam inş . bölümümde zaten çocuk gelişimi bunu çocuğumun gelişiminde kullanıyorum bu en büyük artı benim için. geçmişi geride bıraktım onlara sölediğim zaman inanmadılar varsada kapımıza gelme dediler bende bir daha arayıp sormadım cahillik ettim olmayacak biriyle kaçtım ama çocuğumu aldırmayı bir an bile düşünmedim . yaşım küçük olabilir onla büyürüm hiç sorun değil dedim gelecek çok güzel olucak Rabbim e inanıyorum her gecenin bir sabahı vardır elbet. babası öğrendiği zaman beni hiç rahat bırakmayacak huzursuzluklar yaşanacak ailem de bende daha çok üzülücez o yüzden hiç dava açmadan kendi üzeerime aldım kızımı umarım bu en hayırlısıdır hhepimiz için iyi olur diye başladım yeni hayatıma Allah a olan inancımı da hiç birakmadım bırakmıyacağım da . 

04/14/2012 10:38:00

Hiç değmeyecek insanlar için yıpratmayın kendinizi,istisnai bi durum belki ama dediğiniz şekliyle baktıgımda bencede bilmemesi bilmesinden daha hayırlı,kaldı ki biraz aklı selim sahibi bi insan  böyle bir seyin ihtimalini dahi göz ardı etmez arastırırdı,onlar kolayı secip sorumluluğu üstlerinden atmışlar gibi gözüküyor,Allah size ve ailenize güç kuvvet versin elbet büyütürsünüz bebeğinizi

04/14/2012 10:49:00

Burada sana destek olmaya calisan pek cogumuzun 18 yasinda oldugundan daha olgun oldugunu hissediyorum yazdiklarindan. Bravo demek istiyorum. Cesaretin, gucun ve inadin icin. 

Kizin senin gibi bir annesi oldugu icin cok sansli. COk guzel bir meslek secmissin. Cok iyi yapacaksin insallah. Dedigin gibi kizin da faydalanacak. Zaten biliyorsundur cok yakinda kizin sana iyice oyunlar yapmaya baslayacak ve sen evde de cok daha fazla egleniyor olacaksin. Yani hic suphem yok ki bu bakis acisinda oldugun muddetce butun zorluklari cok iyi sekilde atlatacaksin ve kizin da hic bir derdi olmadan buyuyen pek cok cocuktan daha olgun ve sagduyulu olacak. 
Ben ozellikle bir konuda yazmak istedim aslinda: Kizinin dislanacagini soylemissin. Oyle birsey olmamasi icin oncelikle senin olmayacaina inanman ve kizini boyle yetistirmen lazim. Artik yalniz anne olmayi kendi istegiyle secen pek cok kadin var. Kimse onlaerin cocuklarini dislayamaz. Dislayanlar olabilir ama bu onlarin kendi zavalliliklari olacaktir. Kizini hep sapasaglam yetistir lutfen. Hic bir zaman hicbir seyin eksikligini ezikligini duymasin. Onun icin pek cok seyden vazgecen guclu bir annenin guclu bir kizi olacak o. Diger yalniz anneleri bul internetten. O konuda yazilar oku. 
Mesela bir nurturia annemiz var, onun blogunu takip etmeni oneririm ve simdi bakinca gordum ki bekar anneler icin bir yahogroup'da acmis. blogu su adreste bulabilirsin: http://bekaranneyim.com/
kizinla saglikli, mutlu bir omur dilerim size. dertlesmek istediginde buradayiz. 

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...