ezberlediğimiz şiirler

<12>
04/02/2010 12:24:00

ortaokulda bize şiirler ezberletmişiti öğretmenimiz .bazen oflaya poflaya bazen iyi not almak için ezbeledim ne yalan söyleyeyim.ama şimdi iyi ki ezberlemişim hepsi birer başyapıtmış..meğer uyguları şiirle anlatmak ne güzelmiş..
kaldırımlar
çanakkale şehitlerine
otuz beş yaş...hemen aklıma gelenler bunlar..gerisi de sizden olsun:)
hilal bak burda da buluştuk:)

Ynt: ezberlediğimiz şiirler

04/02/2010 13:10:00

ahh ne güzel bir şiir sever buldum. üstelik aynı şehirdeyiz.. üstelik bebeklerimiz aynı yaşıt.. daha ne isterim ben:)

04/07/2010 12:36:00

mona rosa yı sever misin?sezai karakoç
birden aklıma geldi
mano rosa siyah güller ak güller
geyvenin gülleri ve beyaz yatak
kanadı kırık kuş merhamet ister
ah senin yüzünden kana batacak.......
zambaklar en ıssız yerlerde açar
ve vardır her vahşi çiçekte gurur
bir mumun ardında bekleyen rüzgar
ışıksız ruhumu sallar da durur

way be unutmamışım hala hafıza kırıntılarım var:)uzun bi şiirdi bu ya dur bulayım da okuyayım

04/10/2010 07:47:00

aaa sevmek ne demek.. facede bile adımın altında mona rosa yazar :)) en en en sevdiklerimden ve bir döne dilimden asla düşmeyen bir şiirdir...
sağol doublecim yaa..

04/10/2010 08:29:00

ben de cok severim bi de kendi sesinden dinlemişsindir?çok güzel okur..

04/10/2010 08:35:00

kesinlikle...
ne istedim şimdi biliyor musun; gece, hafif bir sesle bu şiir var kulaklarımda, perdeyi açmışım istanbul yolunun ışıklarını izliyorum odanın ışığını yakmadan.. ohh mis gibii :)

ya ben Bedirhan Gökçe'nin şiir okumasını da çok severim, ama çok dinlersen adamı bunalıma sokar gerçi:P

04/10/2010 08:37:00

öyle evet 1 süre sonra tadı kacıyor .ben de i.sadri cok dinlerdim bi ara ama o da baydı sonra beni.....gerçi bi dönem yani biz orta -lise döneminde seçtiği şiirler güzeldi

04/10/2010 08:42:00

evet, o dönemler ben de çevirip çevirip dinlerdim kasetlerini. malum o zamanalr kaetler vardı:)) ama o da baydı hakkaten, güzel şiirleri var orası muhakkak ama artık onu dinleyemez oldum.

04/10/2010 08:43:00

bedirhan gökce de iyi ki sol yanım ı söylemiş yaniiiiii.

04/10/2010 08:46:00

:))
ben onun okuduğu Ankara şiirinin hayranıyım.. İlk tanıdığım şiiri de sokak çocuğu idi. ama sol yanım çok acıklı be canım, içim elvermiyor dinleyemedim ben onu pek..

04/10/2010 08:48:00

ha bi de o var doğru.bizim okulda şiir yarışması olduydu her iki çocuktan biri sol yanımı okuyunca bitti bnedeki sevgi......
ben de juriydim..hep başka şiirlere puan verdim:)

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Şiir Sever Anneler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...