her haftasonu gelen misafir:(

<12345>
11/25/2010 13:51:00

kayınvalide bizden 1 saat uzaklıkta oturuyor her haftasonları bizdeler kayınpeder kayınvalide ve 26 yaşında eşimin erkek kardeşi bir zaman sonra bunalıyorum ama anlatamıyorum eşim yoğun çalışıyor zaten geceleri ve gündüzleri çok kısıtlı görüyorum onu birde h.sonları onlar olunca iyice boğuluyorum sağolsun kayınvalide su almak için bile yerinden kalkmaz tüm işler bana bakıyor yemek vs kızımın bakımı istiyorum ki bir hçsonuda bende eşimle başbaşa olayım kızım doğduğundan beri bir nefes alamadık herşeyi geçtim erkek kardşei geldiğinde hep emirler yağdırır yemek beğenmez tüm gece tv sesi açık bangır bangır tv izler onların yüzünden alt komşumla tartşıyoruz insnalar haklı kimse tepesinde yükses sesli tv izlenmesini istemez eşim bir kaç kez söyleyecek oldu annesi hemen ayılma bayılma işleri girdi  üstüne onlar gidince kızımla aram çok bozuluyor ne yapmayın dersme tam tersi yapılıyor yemek öncesi abur cubur yedirmeler her istediğini yapmalar tamam ilk torunları birşey demiyorum ama anneyede bu kadar düşman edilmemesi gerek diyorum eşimle konuştum dün akşam ne diyim kendilerinin anlaması lazım biraz diyor bana bir yol gösterin lütfen

Ynt: her haftasonu gelen misafir:(

11/25/2010 22:14:00

gerçekten zor bir durum, ama eşinin sana destek çıkması lazım, bence birlikte bir plan yapın ve evden uzaklaşın ara ara, onlara makul bir şekilde ailece vakit geçirmeye ihtiyacın olduğunu anlat, fazla detaya inip kendini suçlu hissettirmelerine izin verme. yok kibarlıktan anlamıyorlarsa, sen de onları düşünmek zorunda değilsin. hele bir de kızınla olan ilişkini bozuyorlarsa, bu mutlaka müdahale edilmesi gereken bir şey bence. allah yardımcın olsun :)

11/25/2010 22:55:00

ah ah seni çok iyi anlıyorum senin yine iyi benim kayınvalidem geldimi gitmiyor kadın üç ay beş ay hep yanımda herşeye karışıyor hiç bi şeyi beğenmiyor en sonunda oturup eşimle konuştum bu böyle olmaz diye oda annesiyle konuştu tabi kırmadan şimdilik iyi gibi yanı uzun süredir gelmiyor zaten evi uzakta üç saatlik mesafede bakalım ne zamana kadar yani gelsin gelmesine bi şey demiyorum ama yıllanmasın  demi ama haksızmıyım siz söyleyin

11/26/2010 07:24:00

bence her haftasonu size geliyorlarsa siz dışarı çıkmadığınızdandır. bence onlar gelmek için aradıkları vakit, bir arkadalşınıza veya dışarıya kahvaltı yapmaya gideceğinizi söyledyin. ordan da alışverişe. gıcık oluyorum böyle durumlara. Allahtan benimki fazla gelmez.

11/26/2010 09:25:00

sağolun arkadaşlar evet beterin beteri var allah herkesin yardımcısı olsun bugün aradılar cmrtesi gelicez diye sabah eşim anne biz ailce plan yaptık kusura bakmayın sık sık olmuyor böyle alt katımızdan şikayet geldi bu yüzden apartmandan atıcaklar bizide diye ekledi eşimde rahatsız biraz kafa dinlemek istiyoruz ayda bir kere gelin 1 akşam kalın gidin neyinize yetmiyor bu deid baya atıştılar hiç karışmadım akşam yaptığım konuşma baya etkili olmuşuz kızımın huysuzluklarıda ilk defa işe yaradı gibi gözüküyor inş karşı taraf bu kadar laftan sonra yüzsüzlük yapmaz diye düşünüyorum

11/26/2010 12:07:00

cok çok zor bi durum.ama eşiniz bravo tepki koyabilmiş genelde eşler annem babam üzülmesin diye pek bişiy diyemiyorlar.inşallah etkili olur

11/26/2010 12:09:00

evet sultan çok zor bir yand ailesi bir yanda biz ama bu tür ziyaretleri kararında yapmak taraftarıyım h.sonu bizim için tek dinlenme ve birlikte vakit geçirme zamanı onlar gelince biz dinlenmek yerine kavga eder oluyoruz sağolsun eşimden beklemiyordum bunu ilk defa şaşırttı beni

11/26/2010 12:14:00

ben onlardan uzağım ama bu yaz memlekete gidince burnumdan geldi tatilim diyebilirim.herşeye dahil oluyorlardı bi de yeni evliyiz sağolsunlar düşünce falan olmuyor bizim milletimizde.iki tane de görümce var evde heryere taşıdık onları resmen delirdim.o yüzden seni çokk çok iyi anladım.ama eşim henüz onlara bişey diyebilmiş değil.eşler için de zor bi durum olsa gerek

11/26/2010 12:16:00

valla eşinize helal olsun!!

11/26/2010 12:27:00

evet sultan anlayış beklemek artık yersiz oluyor gelmeleri tamam bir yana ama sağolsun kayınvalidede bir çene var sağlam adamı öldürür gün boyu hiç susmaz aynı şeyleri söyler duru çocuk gibi gereksiz alınganlık yapar bi yere çıksak maile gideriz allahtan görümce yok allah sanada kolaylık versin diyorum birde yanlarında bekar erkek kardeşi geliyor tüm gün dipdibe yaşamak delirtiyor insanı tv kumandası elinde gün boyu yatan bir tip ile 3 gün yaşamak çokz ro günler bitmek bilmiyor kızımı sevemiyorum en son geldiklerinde tükürme ve vurma alışkanlığı oldu bu noktada kopmaya başladık eşimle.eşim sağolsun artık bişileri anladım umarım yada akşam baya sert konuştum

11/26/2010 12:34:00

bence artık daha fazla eşinizin üstüne gelmeyin ailesi için.onların da yapcağı çok şey yok esasında. en güzel çözüm sizin için hafta sonları plan yapmak bi kaç hafta atlatabilirseniz her hafta sizi bunalttıklarını düşünebilirler.en azından bi ihtimal işte :)

<12345>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...