her haftasonu gelen misafir:(

Ynt: her haftasonu gelen misafir:(

12/20/2010 18:37:00

çok üzüldüm durumunuza,umarım düzelmiştir.bende misafirden yana dertliyim ama kayınvalidemler değil.kızım 4 aylık olacak nerdeyse ama hala çocuk görmeye gelenler bitmedi.herkese hazırlık yapmak zorunda kalıyorum,pastaydı börekti,meyveydi,valla bunaldım artık.çocukla hazırlık yapmakta çok zor oluyo bilirsiniz.bi boş günüm olsa börek yapıp dolaba koyuyorum hazır olsun diye.çok sıkıldıııımmmmmm....

12/24/2010 12:59:00

durum kusura bakma ama onlar sızı salak yerıne koymaya baslamıslar ne ya o aaaaa cok sınırlendım sımdı yok yaw sen anasın babasın bana almak varken bendekını ıstıyorsun bu ne yuzsuzluk vallahı bosayacagım senı dese kavgamı ederım her lafıda soylerım bu ne yuzuszuluk kaynım bana gelecek bıde yemegımı begenmeyecek hemen onunden tabagı alır dogru lavaboya...kaldıkı esım bıle begenmese kalk masadan der onunden tabagı alır dokerım...
ornegın rahmetlı kayın pederım yemege gelmıslerdı yogurtlu corba yapmıstım bunu anandan mı ogrendın dedı kaynanamı ıma ederek hayır dedım ogren ozamn olmamıs dedı..bende yeme ozamn burası benım evım benım yemeklerım var gıdersın evınde karının yaptıklarını yersın dedım ve onunden yemegı aldım...kaldıkı  esım tek bır sey dıyemedı hemde yenı evlı ıdık...haaa esım sonradan cok sert soyledın dedı o ogren ozamn demek zorunda mıydın elıne saglık kızım cok guzel olmus annende guzel yapar vs dese canımı yesın dedım...haklı buldu benı...bulmasada olurdu umrumda degıl...
gelmeye gelınce cok sık gelmezlerdı sımdı kayınvalıdem yanlız ben cagırıyorum o gelmıyor...hayır dedımmı hayırdır yapılamaz o bırdaha....6 senedır ogluma cay ıcırmeye calısıyorlar ama daha vermedım hıc...sarjım bıtıyor...

12/24/2010 12:59:00

durum kusura bakma ama onlar sızı salak yerıne koymaya baslamıslar ne ya o aaaaa cok sınırlendım sımdı yok yaw sen anasın babasın bana almak varken bendekını ıstıyorsun bu ne yuzsuzluk vallahı bosayacagım senı dese kavgamı ederım her lafıda soylerım bu ne yuzuszuluk kaynım bana gelecek bıde yemegımı begenmeyecek hemen onunden tabagı alır dogru lavaboya...kaldıkı esım bıle begenmese kalk masadan der onunden tabagı alır dokerım...
ornegın rahmetlı kayın pederım yemege gelmıslerdı yogurtlu corba yapmıstım bunu anandan mı ogrendın dedı kaynanamı ıma ederek hayır dedım ogren ozamn olmamıs dedı..bende yeme ozamn burası benım evım benım yemeklerım var gıdersın evınde karının yaptıklarını yersın dedım ve onunden yemegı aldım...kaldıkı  esım tek bır sey dıyemedı hemde yenı evlı ıdık...haaa esım sonradan cok sert soyledın dedı o ogren ozamn demek zorunda mıydın elıne saglık kızım cok guzel olmus annende guzel yapar vs dese canımı yesın dedım...haklı buldu benı...bulmasada olurdu umrumda degıl...
gelmeye gelınce cok sık gelmezlerdı sımdı kayınvalıdem yanlız ben cagırıyorum o gelmıyor...hayır dedımmı hayırdır yapılamaz o bırdaha....6 senedır ogluma cay ıcırmeye calısıyorlar ama daha vermedım hıc...sarjım bıtıyor...

12/24/2010 13:05:00

tweety0555 bayılıyorum sizin gibi açık sözlü insanlara ah keşke saygı duymak adına sesim daha çok çıksa artık sesim çıkıyor ama yine bazı şeylere susuyorum yılbaşı için hakkımızda plan yapılmış yeni haberim oldu allahtan müdahale etme şansım doğdu bugün insanlar neden bu kadar korkar yemek yapmaktan yada ev toplamaktan kadın evde yeek yapmasın diye resmen buraya kaçmaya çalışıyor bahaneler hep hazır ailecek oluruz dedim:) allahtan çocuk konusunda ipler elimde son zamanlarda artık çatır çatır müdahale ediyorum kardeşi geçen hafta iş buldu ve çok yakınımı taşındı şimdi çamaşır getirmeye başladı 2 gündür ellemedim eşime gelince diycem al kardeşinin çamaşırlarını sen at makinaya insan bu kadar insafsız bu kadar babkör olabilirmi diye düşünüyorum artık

12/24/2010 14:11:00

ben ce kardeşi 2 el de olsa bir makine alıversin kendine. bu ne ya, saçmalamışlar iyice. sakın yıkama derim başka da demem.

12/24/2010 14:24:00

Benim kayınvalide cok uzakta diye hayiflaniyorum! Keske yakin olsak diyorum. demekki biz de yakin olsak durum ayni olacaktı!!

12/25/2010 09:25:00

valla serpil genellikle zararı yararını geçiyor kayınvalidelerin

12/25/2010 22:06:00

ne bileyim; ne anne ne de KV olunca zor oluyor..

02/25/2011 16:03:00

selam arkadaşlar, bugün katıldım nurturia'ya, bu konu için :) aynı dertten  muzdaribim, her hafta gelen misafir. benim misafirlerim farklı, eşimin abisi, hanımı ve çocukları. 8 ay önce 1 saatlik mesafedeki komşu şehrimize taşındılar, bir geldiler, pir geldiler, geldiklerinden beri hiç aralıksız her hafta sonu bizdeler, haberli habersiz geliyorlar, planınız var mı diye sormuyorlar, planlarımızı bozuyorlar, kalmıycağızdiye gelip klıyorlar, kalacağız diye gelip kalmıyorlar, geldiklerinden beri 8 ayın 2 ayı bizde geçti. ne yapacağımı şaşırdım, bana dolaylı olarak ima edebileceğim yollar önerirmenizi  veya benzer başınızdan geçenleri anlatmanızı rica ediyorum.

02/25/2011 16:24:00

Bence program yapın ve programımız var deyin, sonra da programınızı yapın.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...