her haftasonu gelen misafir:(

Ynt: her haftasonu gelen misafir:(

02/25/2011 20:16:00

valla pat diye gelirlerse haber verseydiniz diye söylerim onların yaptığı ayıp değilde benim söylediğimmi ayıp olacak.telefon ettikleri zamanda her hafta bu hafta sonu şuraya buraya gidecez deyin böyle söylemek kırıcıda olmaz hem.

02/25/2011 22:30:00

arkadaşların söylediği tavsiyeleri uyguladıktan sonra yine yüzsüzce gelirlersede siz onları evde bırakın programımız var diye çıkın (olmasada çık AVM gez) arkadaşlarınızı ayarlayın onlar evdeyken sizi arasınlar onlarla buluşun hatta arkadaşların onlar varken eve misafir olarak gelsinler siz kakara kikiri yapın eltin azıcık dışlanmış hissetsin kendini. onlar varken program yapmak için çıktığınızda da valla sizde artık evin adamı oldunuz yabancı değilsiniz siz oturun biz çıkıcaz diyin ama bu arada buzdolabında bi sürü yemek olmasın belki bi çeşit daha da edepsizlik gerekirse ya elticim biz çıkıcaz yemeği yetiştiremedim buzluktan et çıkardım dolapta sabze var sana zahmet bişeyler yapıp yiyin biz akşama gelicez falan de.

02/25/2011 23:12:00

:))) hatta sen yemekleri yap gelince beraber yeriz de:))

02/26/2011 00:03:00

arkadaşlar hepinize ilginizden dolayı teşekkür ederim.tek tek yanıtlamak isterim. misafir gelmiyo diye yakınanlardandım, hala da öyle ama aynı misafirin her hafta gelmesi bu sıkıntıyı gidermeyip artırıyor. ilk zamanlarda çeşit çeşit güzel yemekler yaptım, ilgilendim ettim ama baktım sıkıyorlar üstüne üstlük ben gittiğimde onlar benim yaptğımın 10da 1 ini bile yapmıyorlar, ben de ilgilenmemeye başladım, doğru dürüst yemek yapmaz oldum,dışarda yiyip  eve geliyoruz yine acıkmış oluyolar, eltimin yemek yapması bir yana ben yaparken elini sürmüyor, çocuğuna da bakmıyor, en çok ona sinir oluyorum zaten, sürekli tv veya bilgisayar başında. hiç bişeyden anlamıyolar gibime geliyor.

02/26/2011 00:04:00

ayrıca eşim gelmelerini istiyor :(

02/26/2011 00:10:00

ama yavaş yavaş hafta sonları için planlar yapmaya da başladım diyeceğim ama bi konuyu da anlatmak istedim, benim akrabalarımla 15 günde bir yaptığımız ve yılda bir kez sıra gelen günüm vardı, benim günümün olduğu ve ertesi gün abimin düğününün olduğu günün olduğu gün bunlar size gelecğeiz dediler, diğer kız kardeşi ve ailesi ile beraber, günümün ve ertesi gün abimin düğününün olduğunu bildikleri halde, üstüne üstlük, gününü erteleme, biz akşam gelip bi çay içip döneceğiz dediler, mecburen günün üstüne 10 kişiyi daha ağırlayamacağım için günümü erteledim, geldiler ve gitmediler, evet ertesi günde kaldılar, kaldıkları halde akşam gittiler, biz abimin düğününe herkesten sonra gittik. yani planlarımıza ne kadar saygı gösterirler bilmiyorum !

02/26/2011 00:12:00

arkadaşım bence seni kullanıyorlar gibime geldi.ooooh ekmek elden su gölden hesabı nasıl olsa hizmet eden var.eşinle konuş anlat durumu ya aslında eşlernde anladığı yok hizmet etmedikleri için onlara göre bişey yapmıyoz biz zaten.olmadı sende geldikleri zaman parmağını oynatma biraz belli et istemediğini

02/26/2011 00:16:00

ben de farkındayım durumun , o yüzden diyorum ya, dışarda yemek yiyip eve öyle getiriyorum, evde en basit şeyleri yapıyorum ne yazık ki, çocuklarına da kızıyorum ama nafile :(

02/26/2011 00:21:00

valla yüzsüzlüğünde bukadarı yani.yumuşak yüzlü olduğunuzu bildikleri için nasıl olsa bişey demezler diye düşünüyolar herhal.artık senin bişeyler yapman farz olmuş.suratını as otur.burada önemli olan eşin aslında o söylesin.

02/27/2011 10:46:00

Yakın olmak çok zormuş gerçekten, ben de 3 yıl ayrı oturdum yani şehir aynı ama evimiz sahildeydi bizim, kv merkez de oturuyordu.. arasıra gelirler kalırlar yada kalmadan giderlerdi.. benim derdim kayınvalidem kayınpederim değil.. ve şuan onların yanına taşındım,beraber oturuyorum.kendi isteğimle. kızım olduktan sonra çünkü işe gidiyorum zor oldu başkası bakmasın o baksın istedim.. ama işler hiçde umduğum gibi çıkmadı..neyse derdim onlar değilde.. karşı dairemde oturan eltim var eltim de çok rahatsızlık veren biri değil ama kızları ve oğlu yemin ediyorum bıktım artık ya.. kızları 3 kız hepsi evli çoluk çombak ben evde yokum benim eşyaları,kıymet bilmezler çocukları bir garip.. işten bir geliyorum bunlar kurulmuşlar, haftada 1 gün izin var ve sabahın köründe annelerine damlarlar ve tabi karşıya bana..babaanneleri var tabi ama yani anlayış sıfır ya..ben de nefret ediyorum anlayışsız düşüncesiz insanlardan...çalışan insanlara bu durumlar çok zor.. normalde de tabi anlayışsızlık ve özel hayata taciz tecavüz yani...Allah yardımcımız olsun..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...