gelişim

09/22/2011 08:55:00

merhaba, kızımın gelişimiyle ilgili endişelerim var.sizlerin bebekleri neler yapabiliyor çok merak ediyorum.kızım 8 ayını doldurdu hala bizim yaptıklarımızı tekrarlamıyor. aslında yapıyorda biz söyleyince değil kendi istediğinde yapıyor. bay bay yapıyor, bitti bitti yapıyor.gel gel yapıyor çok az ama. bide bir bir yapıyor parmaklarıyla.ama hepsini kendi istediğinde.biz yapınca neden tekrarlamıyor. bide çok keyifsiz suskun kendi haline bırakıldığında sesler çıkarıyor ama kucağımıza alınca hep etrafıyla ilgileniyor. sizde durum nasıl paylaşırsanız çok memnun olurum.

Teşekkürler.

Ynt: gelişim

09/22/2011 16:19:00

Merhaba,

Benim oğlum da bunların hiçbirini yapmıyor :)
Doktor kontrollerinde sorun görünmüyorsa çok takma. 9. ayda var bir rutin kontrol.
Etrafla ilgili olması iyi.
Benimki 6 aylıkken oturamıyordu. Doktora söyleyince 'etrafıyla ne kadar ilgili bir çocuk, bırak ne yapacaksın oturmasını, 8 aya kadar oturmazsa gelirsin'  demişti. 
Bir de bizim beklentilerimiz çok mu oluyor ne. Mesela oturma konusu. 10 sn oturunca oturabiliyor sayılıyormuş. Ben az oturup devrildiği için oturamıyor diyordum. Meğer aslında oturuyormuş.
Hiç merak etmeee....
Bak şimdi bir sürü kişi çıkacak benzer durumda....
En az anne babası kadar zeki olacaktır ufaklık...

09/24/2011 18:31:00

amin canım saol. benim kızımda daha yeni oturmaya başladı.bende geçen ay doktorumuza oturamıyor dediğimde olabilir bu tip gecikmeler demişti.onu takmadım fazla.şimdi oturabiliyormu oğluşun.

09/24/2011 19:20:00

Bu kadar takmayın, bence bebeğiniz gayet sağlıklı, benim oğlum da bu saydıklarınızı bilinçli yapamıyor, bazen taklit ediyor ama genelde kendi kafasına göre takılıyor..Suskunluğu yavaş yavaş kişiliğinin ön plana çıkmasından kaynaklanabilir, keşke benim oğlum da biraz kendisi takılabilse! (:

10/02/2011 14:15:00

benim kızım da sadece el çırpıyor. o da bir haftadır. aslında daha önceden de yapıyordu ama utanıyordu, biz görünce yapmıyordu. bence kafasına göre yapmasını takma. bizim kadar sosyal olmalarını bekleme :)

bu arada bak yazanlar arasında en çok şey yapan senin kızın :)

10/13/2011 21:22:00

merhaba
benim oğlum da hiçbirini yapamıyor. sadece gel babası yapıyor bazen istediği zaman. bir de etrafı çok inceliyor ve bu sırada ben ne dersem diyeyim bana bakmıyor. emeklemiyor ama yuvarlanarak ilerliyor.

10/27/2011 07:19:00

Benim oğlum da yapmıyor bunları. Fazla mükemmeliyetçi olma arkadaşım.. Bebişlerimiz 9 ay anne karnında mucizevi  bir şekilde nasıl geliştilerse inanın öyle de devam edecektir büyümeleri. Yapacagımız en önemli şey onlara sadece rehberlik yapmak. Neyi ne zaman istiyorlarsa yapsınlar. Takdir edip sevincimizi paylaşalım onlarla. Mükemmel bir donanımla geldiler bu dünyaya.Önce Allah'a sonra evladınıza güvenin. Bence evladınız akranlarına göre oldukça iyi..Maşaallah..

10/27/2011 07:53:00

daha ne yapsın annesi :)) maşallah ona.bence hiçbir bebekle kıyaslamaya girme.çünkü hepsinin gelişimi farklı.benim oğlumda el sallıyo sadece bay bay yapıyo.1aydan fazladır alkış yaptırmaya çalışıyorum ııh olmuyo:)onlar şu an kayıttalar bi anda arka arkaya herşeyi yapmaya başlayacaklar.sağlıklı günlerde büyüt kızını:)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ocak2011 Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...