Yasadigimiz sehirler

Ynt: Yasadigimiz sehirler

04/26/2010 16:13:00

Ben heyecanla yazdiklarini okumak icin bekliyorum blogcuanne...

04/26/2010 17:00:00

Yelish endiselenmekte cok haklisin, esinin alisamamasi cok buyuk olasilik...biz bile tatile falan gidince basta afalliyoruz ama sonra tabii alisiyoruz:) burdaki duzeni ve asiri saygiyi Turkiyede bulmak cok zor...ben diyorumki ama olsun yine de kendi memleketim...yani ya da belki avrupada yasamak bir nebze daha iyi, en azindan mesafe yakin...burasi cok uzak geliyor, dusunuyorum bazen acil gitmek gerekse en az 1 gun suruyor yol...
Blogcuanne'den de birtakim avantaj dezavantajlar konusunda tavsiyeler aldim daha once, yani iki durumun da arti ve eksileri var...eger biz de donersek ben de size taze taze izlenimlerimi yazarim:)

04/26/2010 20:37:00

Donmek mi ? kalmak mi? Sartlar ne gosterir bilinmez ama oglumun daha cok kucuk olmasi ve esimin isi dolayisiyla en az bir 5 sene daha burdayiz gibi duruyor.(miami).Artilar ve eksiler her iki taraf icinde var, en iyisi bir orda bir burda olmak galiba :)

04/26/2010 20:42:00

Ozge, yakinlarda donme planiniz mi var?

Kalke, asagi yukari hepimiz ayni dusuncede gibiyiz. Bir yolu olsa da biraz yurdumuzda, biraz burada yasayabilsek...

04/26/2010 23:31:00

BlogcuAnne, en kisa zamanda tekrar sizleri burada gormek istiyoruz,  bir aksilik olmazsa onumuzdeki ay Istanbul dayiz uzun bir sure icin insallah, gorusmek uzere.....

04/27/2010 04:29:00

Sedavesila, tabii en ideali o, bir orda bir burda olabilmek;)) biz dusunuyoruz donmeyi, istedigimiz gibi bir is olursa...olmadi 1-2 sene daha burdayiz...Yani eninde sonunda doneceksek biran once donup hayatimizi kurmak daha mantikli geliyor bana... burda gocebe yasamaktan biktim galiba, eve birsey alamiyorum tasinabiliriz diye...
Kalke, ohh ne guzel, florida cennet vallahi, ben cok ozluyorum oralari...havasi, dogasi tam bana gore, sicacik:)) gerci yazlari fazla kaciyor biraz ama olsun ben cok sevmistim floridayi:)) tadini cikarin miami'nin;)

04/27/2010 18:34:00

Yelish, Ozge,

Bir donem biz de gocebe gibi hissettik kendimizi. Ama cok sikildik, simdi 3 ay bile olsa nereye ev kurduysak, omur boyu orada yasayacakmis gibi duzenleyip, hazirliyoruz. Nasilsa hersey uygun fiyata burda. Boylece kendimizi daha iyi hissediyoruz.

Craigslist var, tasimacilik sektoru geliskin, baska yere gidersek de aliriz alacagimizi, kalanlari satariz diye dusunuyoruz. Gitsek mi kalsak mi konusuna bir yarari yok ama yasadigimiz gunlere daha cok onem veriyoruz sanki boyle.

Kesin geri donus yapan bir arkadasim, "Hep gelecegi yasamak icin yasamisim" dedi birgun. Beni cok etkiledi, o gunden bu yana, her yasadigimiz sehre kok salmaya calisiyoruz ama daimi nereye kok salacagimiza bir turlu karar veremiyoruz :)

04/28/2010 22:30:00

hehe gel gaza gel :) biz cok rahat ettik boyle dusununce ve boyle davraninca...

04/28/2010 22:56:00

:) dogru tabi oyle yapmak lazim aslinda....iste insan cok tasininca esyadan fazlaliktan daraliyor, 3 kere tasindik 2002 den beri,,,umarim bundan sonra bir yere yerlesiriz:) soole en az bir 5 sene kaliriz...

04/29/2010 00:21:00

Biz de 10 senedir her an donecekmis gibi yasiyoruz. turkiyeye donsek bu sefer de geri doner miyiz acaba diyerek mi yasayacagiz?? Bkz: blogcuanne

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Amerika'da yasayan anneler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...