Yasadigimiz sehirler

Ynt: Yasadigimiz sehirler

04/29/2010 00:38:00

:)) biz donersek ben bir daha geri gelmek istemem herhalde...aman yine de buyuk konusmamak lazim hayat bu belli olmaz di mi;)

04/29/2010 05:25:00

Merhaba, şu anda Trde yaşamakla beraber 2001-2004 arası Washington DC, Maryland civarındaydım. Hatta blogcu anneyle aynı yerlerde gezip gezip karşılaşmamışız. Gitme gelme kararı ara ara gündemde parlıyor. 

05/02/2010 11:55:00

Arkadaslar merhaba,
Araniza yeni katildim. Kuzey Virginia'da(DC civari) yasiyorum. 4 senedir Amerikadayim.  Akademisyenim; su siralar doktora yapiyorum ama Ege dogunca bir sureligine doktoraya ara verdim. Geldigim gunden beri geri donmeyi hayal ediyorum yine de, sanki her gecen gun bu daha da zorlasiyor. Turkiyeyi cok seviyorum, koklerime, kulturume cok bagliyim ama su anda oglum icin, ozellikle egitim konusunda sanki Amerika'da kalmak daha iyi olacakmis gibi geliyor. Benim acimdan durum cok trajik aslinda, artik ne Turkiyeye ait hissediyorum ne de yasadigim Amerika'ya. Umarim birgun oglum da boyle hissetmez:(

05/02/2010 19:35:00

Yazmaya başladım: http://blogcuanne.com/2010/05/02/amerikadan-sonra-yasam-var-mi/

Bir baktım ki yazacak çok şey var, yazı dizisi gibi yapacağım o yüzden  :)

05/20/2010 03:54:00

Merhaba,

Biz de alti yildir Berkeley, CA'da yasiyoruz. Ben doktora yapiyorum, esim de calisiyor. Ailemize Mehmet'in de katilmasiyla buradaki dingin ve de yalniz hayatamiz bayagi hareketlendi. Biz de burada yasayan bircok Turk gibi donmek istiyoruz, ama nasil ve ne zaman olur bilemiyorum. Kismet diyip simdilik bu konuyu yine rafa kaldiriyorum.

Elif

05/20/2010 17:38:00

Elif,

Gecen hafta sizin taraflardaydim. Iki arkadasim hamile hatta, ikisi de Berkeley-East Bay tarafinda. Onlarla gorustum. Cok guzel anne gruplari var sizin oralarda duydugum kadariyla. Birbirlerini cok destekliyorlarmis. Ozellikle ailesinden uzak yasayan anneler-babalar icin.

05/20/2010 19:58:00

Berkeley'de cok fazla olmasa da samimi bir Turk grubu var. Aslinda Turkelerin cogu South Bay'de, East Bay o kadar kalabalik degil. Hamile olan arkadaslarin Turk mu, merak ettim taniyormuyum acaba diye. Eger bir daha buralara gelecek olursan haberim olsun, belki tanisma firsatimiz olur.

05/21/2010 20:07:00

Elifnur, ben de cevap verecektim sana kaynadi. Hamile arkadaslarimin biri Turk, digeri degil ama esi Turk. Adlari Asli ve Lauren. Ikisi de San Diego'dan gocme, nispeten yeni sayilirlar oralarda. Ikisi de yaza doguruyor, bir kiz, bir erkek..

Bir dahaki gelisimde mutlaka haber veririm tabii ki, ne guzel olur tanismak.

Yelish belki cocuklar az biraz daha buyuyunce bir yerde bulusuruz, toplasiriz amerikali anneler olarak :)

05/21/2010 20:28:00

yaa evet bulussak biryerlerde ne guzel olur:) mesafeler cok uzak bu ulkede malesef...

05/25/2010 18:57:00

Yelish gol evi super olur ama ne cocugu, naptin? :) bizbize cocuksuz, minikler babalariyla kalsin. sonra onun adi anne bulusmasi degil anne kosturmacasi olur...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Amerika'da yasayan anneler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...