balkabak corbası

01/21/2013 14:05:00

Merhaba sevgili nurti anneleri,bende sizinle balkabak corbamı tarifini paylaşmak istiyorum olum cok severek yiyo. Tarifi :150-200gr civarı temizlenmiş kabak haşlıyorus pişmek üzereyken yarım cay bardagı kırmızı mercimek ekliyorum 2de pişdikten sonra 1yemek kaşıgı da irmik ekliyorum sonunda tereyag koyup blenderden geciryorum tuz ben hic katmıyom oglumun yemeklerne tabi bebek zevkinede baglı. :)

Ynt: balkabak corbası

01/22/2013 14:28:00

ellerine sağlık govher,bende deneyeceğim en kısa zamanda.balkabağının faydaları saymakla bitmez,her çorbasına mutlaka bir dilim katıyorum balkabağını.

01/22/2013 14:31:00

Bende d daha farklı bir tarif var ama balkabağının bence olmazsa olmazı tereyağı.

01/22/2013 14:37:00

senden de bekliyoruz tarifi emineciğim,faydalanalım hep birlikte

01/22/2013 14:50:00

pazı çorbası

önceden kaynatılıp buz tabletlerine konulmuş et sularından bir/iki tablet
kaynamış suya atılır, pirinç eklenir pirinçler pişmeye yakın mika ya da bambu bıçakla doğranmış pazılar eklenir. hepsi pişince yumurta sarısı ile 1/2 kaşık, 1 kaşık un karıştırılıp eklenir. arzuya göre haşlanmış nohut da eklenebilinir. en son terayağ ve nane üzerine eklenir.

bu çorbayı çok tutup ailecek de içebilirsiniz. çok zevkli ve besleyici bir çorbadır.

01/22/2013 14:54:00

balık çorbası

somon balığı
karides 2/3 tane
sonradan çıkarılacak olan bir bütün soğan
sonradan çıkacak olan büyük bir havuç
sarımsak
maydonoz terayağ
hepsi kaynadıktan sonra çıkaracklarınızı içinden çıkarıp sulandırılmış un ekleyip kaynatın

01/22/2013 15:09:00

250 gr balkabağı

1 adet patates

1 adet soğan

2 diş sarımsak

1 çorba kaşığı tereyağı

1 çay bardağı kırmızı mercimek

kırmızı tatlıbiber,tuz,su

Hazırlanışı

Patates soğan ve sarımsak soyulur.Orta büyüklükte parçalanır düdüklünün içine atılır.Mercimek yıkanır oda düdüklüye atılır.İsteğe göre tuz konur.Malzemelerin üstünü 2 parmak geçecek şekilde su konur ve düdüklüde 10 dk pişirilir.İsteğe göre bilendir kullanılır(küçük bebişlerin pütürlü yemeye alışması için çatalla ezilerek verilebilir)Bu çorbadan bizde yediğimiz için miktarı biraz fazla miktarları siz kendinize göre ayarlayabilirsiniz.Sıcakken tereyağı çorbanın içine atılır isteğe göre baharat eklenir ben kırmızı tatlı biber ekledim.

AFİYETLER OLSUN..

01/22/2013 15:32:00

cok guzel tarifler ellernize saglık,bende mutlaka deneycem

01/23/2013 06:43:00

ema, balkabağını sarımsaklı hiç denememiştim. aklımda kalsın iyi oldu teşekkürler.

01/25/2013 21:39:00

ema ve sevra süppersiniz yahuuu,tariflerinizi deneyip paylaşabilirim değil mi kızlar?

01/26/2013 14:57:00

ne demek, istediğinizi yapabilirsiniz.

beyaz lahanalı bulgur pilavı

ince kıyılmış soğan
rendelenmiş havuç
ince kıyılmış kırmızı biber
*fındık yağında çok az çevrilir.
ince kıyılmış beyaz lahana ilave edilip biraz daha su katmadan ateşte çevrilir.
1 diş sarımsak
1 çay bardağı bulgur ilave edilip kaynamış et suyu ya dasu ilave edilir. kimyon ilave edilip kapak kapatılır.

düdüklü kullanılırsa daha iyidir.
sulu bir pilav olması için suyunu normal pilav ölçüsünden çok koyun.

*:ateşte çevirme-kavurma-kızartma türü yemeklerde fındık yağını tercih ediniz. yanma süresi en geç yağlardan biridir.
lahana dolması yaptığınızda buzluğa ince ince kıyarak ayırınız. sonradan bebek yemeklerinde kullanabilirsiniz.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bebeklerde Sağlıklı Beslenmeye Dair Herşey

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...