inek sütü

<12>
08/20/2011 13:40:00

bebeler  büyüdü. 1 yaşına girdiler yada girmek üzereler.  inek sütü veriyormusunuz yada  ne zaman başlamayı düşünüyorsunuz. dün ben güllaç yerken öyle kedi gibi baktıki, kaşık elimde gittim geldim ama vermedim. önce sütü sulandırarakmı başlamalı yoksa muhallebilerlemi. 1 yaş kontrolumuzde doktora soracaklarımda ilk sırada tabi ama başlayan anneler varsa eğer nasıl başladılar acaba.

Ynt: inek sütü

08/20/2011 15:32:00

ben bugün gittim doktora inek sütü dahil her şeyi rahatlıkla verebilirsin dedi.Bal bile serbest artık.Sütü milupanın çocuk sütünden mi vereyim yoksa nomal mi dedim,sizin tercihiniz ama çocuk sütlerinde demir daha fazla oluyo dedi.Pınar ın ya da nestlenin varmış sanırım devam sütleri,demir onlarda normal sütlerden 7 kat fazlaymış.Açıkçası onlardan içirmeyi düşünüyorum ben.

08/20/2011 17:58:00

15 gün önce kadar hero bebek sütü(6-12 ay) vermeye başladım.
1-2 gündür  (sek sütün )pastörize  süt deniyorum.3-1 sulandırarak verdim.
 şu anda bir sıkıntı görünmüyor.herhalde   pastörize süte devam edeceğim.

08/22/2011 08:50:00

şimdi doktordan geliyorum, inek sütünü rahatlıkla verebilirsiniz, günük süt ya da pınar organik tercihimdir dedi.

08/22/2011 09:51:00

Biz de bugün kontrole gittik, çocuk sütlerinde daha fazla demir ve vitamin takviyeleri var dedi, tercih sizin durumunuz müsaitse onlardan da içirebilirsiniz ama çok da abartmaya gerek yok normal inek sütü de verebilirsiniz dedi, ben ilk defa bugün pastorize süt verdim, annemlere gittik yanımda başka birşey yoktu, çocuk sütü ile devam etmek istiyorum bundan sonra.

08/22/2011 10:03:00

ben de vermeye çalışıyorum 1 aydır fakat tadını hiç sevmedi.çok sıkıntılıyız bu durumdan.nasıl sevdirebilirim?siz nasıl veriyorsunuz?

08/22/2011 10:38:00

Ben hiçbirşey katmadan ısıtıp içirdim, içine bal atıp verebilirsiniz ya da nesquik tarzı birşey ekleyip içirebilirsiniz. Bizim doktorumuz süt fazla içmese bile yoğurt yiyorsa sorun etme dedi ya süt yada yoğurt tüketsin dedi.

08/22/2011 12:10:00

sakın sütün içine bal atmayın kızlar kalsiyum ve bal karışınca tehlikeli oluyomuş ve virüse yol açıyomuş...ben de bugün pınar ın devam sütünü aldım deniycem bakalım ne olacak

08/22/2011 12:11:00

merhabalar inek sütünü bardaklamı biberonlamı veriyor sunuz biz biberon hiç kullanmadık emiyor sadece sabah kahvaltısında devam sütü yerine günlük süt koydum  içti şimdilik

08/22/2011 12:52:00

normal pınar süte pirinç ununu ekleyip  bi taşım kaynatıyorum.gece yatmadan önce bunu veriyorum .çok katıda degil duru da degil mama kıvamında bunu içiyor sabah kadarda maşallah hiç uyanmıyor . doktorumuz tavsiye  şimdilik normal ılık süt hiç vermedim daha..

09/13/2011 07:41:00

Bizim dr kesinlikle inek sütü önermedi.Aptamilin sütlerini kullanıyoruz.Bir de 1,5 yaşından sonra inek sütü kullanın dedi.inek sütlerinde demir oranı az tuz oranı fazlaymış..

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 AĞUSTOS ANNELERİ VE BEBEKLERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...