Okul harcı yasal değilse...

07/15/2010 19:04:00

Herkes özel okula gitmiyor. Ama devlet okullarına gidenlerden de okul parası gibi harçlar kesiliyor!
Deneyimi olan?

Ynt: Okul harcı yasal değilse...

07/16/2010 07:09:00

Otuz yaşındayım Gülüş, ben ilkokula giderken dahi vardı... Tabi o zamanlar daha cüz'i rakamlardı şimdilerde birkaç maaşı kayıt masasında bırakmak gerekebiliyor. Ailenin vermeye durumu varsa ve yüzde yüz okul ve çocuklar için harcanacaksa bu para kırpmam gözümü veririm, ne yazık ki öyle değil.

Geçen yıl ilkokul birinci sınıfa başlayacak bir miniğimiz vardı, arkadaşımın oğlu. Etüdlü, OKS'de başarılı, çevrede isim yapmış bir devlet okulu buldular, oraya yazdırabilmek için başka ev tuttular adres probleminden dolayı dışarıda kalmasın çocuk diye, üstüne yarısı makbuz karşılığı diğer yarısının ne için olduğunu bilemedikleri bir para verdiler okula (bin liranın üstünde ama tam rakamını hatırlamıyorum). Parası olmayanın okuması, ilerlemesi giderek zorlaşıyor.

07/16/2010 12:04:00

Dava etmek mümkün olmuyor galiba?

07/16/2010 12:07:00

Dava etmek mümkündür de sen oraya kendi rızanla yazdırıyorsun, o sırada gözün görmüyor. Artı bunların kılıfı muhakkak hazırlanmıştır.

07/20/2010 17:08:00

benim arkadaşım 1 milyar ödemişti bir okula. o okul için en az ödeyenlerden biri olduğunu söylüyordu. bağış adı altında makbuz karşılığında alınıyor o paralar. sözümona gönüllü veriliyor...

09/06/2010 17:57:00

Hepinize teşekkürler. Bu konuda en sağlam yazıyı bir avukattan isteyebileceğimi düşündüm ve başardım.
"Haklarımız" bölümünde okuyabilirsiniz. Dava etmek pekala mümkün, ama
1) uğraşmayı göze alacaksınız,
2) çocuğunuza ayrıcalıklı muamele yapılabilir (belki iyi, belki kötü anlamda!)

Herkesin huyu farklı tabii ama haksızlık olan yerde ben hakkımı ararım genelde...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
ALTERNATİF ANNE

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...