Adım Adım 0-6 Yaş Okul Öncesi Bilinçli Gelişim Setini Hazirlayan Uzmanlar

05/11/2010 07:04:00

PSI Çocuk ve Aile Danışmalık Merkezi 
Tüm kitaplar sizler için Feriha Şenkaya Dildar lideriğindeki PSI Çocuk ve Aile Danışmalık Merkezi tarafından hazırlanmıştır.
Feriha Şenkaya Dildar

Feriha Şenkaya Dildar (Pedagog , MS) 

1989 yılında İstanbul Üniversitesi Pedagoji Bölümünden mezun oldu. 1990 - 1992 yılları arasında, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı Enstitüsünde Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı. 1988 - 1990 yılları arasında aynı üniversitenin psikiyatri bölümünde gönüllü olarak çalışan Dildar, bir yıl süresince okul öncesi eğitim kurumu danışmanlığı yaptı. Liverpool Üniversitesi ve Manchester Çocuk Hastanesinde Çocuk Merkezli Aile Müdahaleleri, Uyum ve Davranış Sorunları ve Gelişim Bozuklukları üzerine çalışmalara katıldı. 1998 - 2000 öğretim yıllarında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümünde öğretim üyeliği yaptı.

Feriha Dildar, çocuklarda bireysel terapi ve ailelerde çocuk merkezli aile terapisi uygulamakta ve ağırlıklı olarak sistemik ve bilişsel-davranışsal yöntemleri kullanmaktadır.

Gülay Öter

Gülay Öter ( Pedagog , MA) 

1987 yılında İ.Ü Pedagoji bölümünden mezun oldu.1989 yılında İ.Ü bünyesinde açılan ana- baba okulu koordinatörlüğünü yaptı. 1990- 1992 yılları arasında İ.Ü Adli Tıp Enstitüsü Sosyal Bilimler Ana Bilim Dalı'nda Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 8 yıl süreyle çeşitli özel okullarda danışman olarak çalıştı.

Aile terapisi Dışavurumcu Sanat Terapisi ve Analitik Yönelimli Oyun Terapisi eğitim programlarına ve süprevizyon çalışmalarına katıldı. Gülay Öter çocuk, ergen ve aileleriyle çalışmalarını sürdürmektedir.

Şebnem Orhan

Şebnem Orhan (Klinik Psikolog, MA) 

1994 yılında Boğaziçi Üniversitesi'nin Psikoloji Bölümü'nden mezun oldu. 1995-1999 yılları arasında aynı üniversitede Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 1992-1995 yılları arasında dikkat eksikliği, davranışsal sorunlar, konuşma bozuklukları ve öğrenme sorunları ile karşı karşıya kalmış çocuklar ve aileleri ile birlikte ev ortamında uyguladığı eğitim danışmanlığı görevini sürdürdü.

1995-1998 yılları arasında Aile Terapisi, Oyun terapi ile ilgili birçok eğitim programlarına katıldı. 1994-1999 yılları arasında Almanya'daki Überlingen Moreno Enstitüsü'ne bağlı olarak “Psikodrama Grup Terapisi” eğitimi aldı. 2003-2004 yılında “Dışavurumcu Sanat Terapisi” eğitimi aldı. 2003-2004 yılları arasında sağlık ocağı zemininde anne eğitim grupları yürüttü. 2004-2006 yılları arasında İngiltere'de bulunan Tavistock Kliniği'ne bağlı “Bebek Gözlemi” eğitimine devam etmiştir.

Serap Kaşıkçıoğlu Serap Kaşıkçıoğlu (Pedagog, MA) 

Pedagog, MA. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Pedagoji Bölümü'nden mezun oldu. 1989–1993 yılları arasında ayni bölümde araştırma görevlisi olarak görev aldı. 1990–1992 yılları arasında yine ayni bölümde Eğitimde Psikolojik Hizmetler Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı. Bir yıl süreyle okul öncesi eğitim danışmanlığı yaptı. Bunun yani sıra Oyun Terapisi ve Aile Terapisi eğitim programlarına katildi.
Mine Kayraklı Duman Mine Kayraklı Duman (Klinik Psikolog, MA ) 

2005 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldu. 2005-2007 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesinde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı. 2006-2007 yılında Marmara Üniversitesi Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Biriminde ve PSY Çocuk ve Aile Merkezi'nde stajyer olarak çalıştı.
Ayça Karagöz

Ayça Karagöz (Uzman Psikolog) 

1999 yılında Üsküdar Amerikan Lisesinden, 2003 yılında ise Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu. 2002-2004 yılları arasında  PSİ Çocuk ve Aile merkezinde staj ve ev servisi görevini sürdürdü. 2004  yılında New Jersey Play Therapy Training Institude'da otizm ve gelişim geriliğinde oyun terapisi eğitimi aldı. 2005 yılından itibaren otizm, yaygın gelişimsel bozukluk, mental retardasyon, asperger bozukluğa sahip çocuklara özel eğitim ve bilişsel-davranışçı teoriye dayanan oyun terapisi uygulamaktadır.

2007 yılında İstanbul Üniversitesi Deneysel Psikoloji Yüksek Lisans Programından mezun olmuştur.

İLUSTRASYON
Burcu Coştur

Burcu Coştur (İlustratör, Resim Öğretmeni) 

1999 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü'nden mezun oldu.  Beş yıldır farklı yayınevlerine çocuk kitapları resimliyor.  Aynı zamanda on yıldır da çeşitli özel okullarda resim öğretmenliği yapmakta olan Burcu Coştur'un  video çalışmaları yurt içi ve yurt dışında sergilenmiştir.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Adım Adım 0-6 Yaş Okul Öncesi Bilinçli Gelişim Seti

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...